FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
06-02-13 21:55  [pomoc] Niszczyciel "Taszkient" GPM 1998 - zapas koloru
Raven666 



Na Forum:
Galerie - 2


 - 2

Koleżanki i Koledzy,

Potrzebuję zapasu koloru do modelu jak w temacie. Próbuję poprawić błąd merytoryczny, któremu nie jest winny autor wycinanki, lecz ówczesna, niewielka ilość materiałów, na bazie których model powstał oraz błędy w nich. Błąd ten jest stosunkowo łatwy do naprawienia, potrzeba mi jednak do tego trochę zapasu koloru, którego autor w wycinance nie przewidział (nie ta epoka projektowania modeli :)
Dotychczasowe próby dobrania przeze mnie na drukarce szaroniebieskiego odcienia nawet zbliżonego do tego z modelu spełzły na niczym.

Może ktoś z Was ma na stanie niedokończoną (z zamiarem niedokończenia oczywiście), niepotrzebną resztę, pozostałości tej wycinanki? W grę wchodziłyby raczej duże części, np. poszycie burt lub (najlepiej) dach i poszycie nadbudówki śródokręcia.

--
Tylko dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat i ludzka głupota. Co do tej pierwszej są jednak pewne wątpliwości - Albert Einstein

 
06-02-13 22:19  Odp: [pomoc] Niszczyciel
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Witam,może nie drukuj tylko pomaluj , matową bardzo rozcieńczoną farbą najlepiej akrylami ,szybko schną, ,chudziakiem takim arkusz,jak się nie przyda do tego może do innego , aż dobierzesz odpowiedni odcień,będzie matowy,pozdrawiam Marek

--

Post zmieniony (06-02-13 23:02)

 
09-02-13 12:34  Odp: [pomoc] Niszczyciel
Raven666 



Na Forum:
Galerie - 2


 - 2

Dzięki Marek za podpowiedź, o tym nie pomyślałem, spróbuję tak jak piszesz. Akryli używam od dawna, Valejo - baardzo porządna jest jakość tych farb, a i cena - niewiele wyższa za 1 ml niż PACTRY (które jakością nie grzeszą). No i przemyślane opakowanie :)

Edit:
Mój problem chyba rozwiązałem. Porównałem kolor do modeli , które posiadam, i chyba coś znalazłem :) Wykorzystam części torped z "USS Heermann" od A.H (lend lease, hehe)
zdjęcie przy świetle sztucznym:
<>
przy świetle dziennym:
<>
--

Post zmieniony (15-02-13 17:26)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024