FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
18-01-13 14:19  [R] BOFORS armata przeciwlotnicza 40mm (GPM nr 287)
Szkieło 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Witam. :) Na drugi ogień ruszam z budową armaty przeciwlotniczej kal. 40mm BOFORS wz. 36.



Stwierdziłem, że jeszcze poczekam z jakimś skomplikowanym pojazdem i nabędę doświadczenia przy czymś mniejszym, bo nie wiem czy bym podołał...

Oto pierwsze zdjęcia z budowy... Oczywiście model będzie pomalowany.. ;)







--
Dopiero się uczę... :(

 
18-01-13 19:58  Odp: [R] BOFORS armata przeciwlotnicza 40mm (GPM nr 287)
Szkieło 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Jakoś uporałem się z dwoma podporami z korbami... Największą trudność sprawiło mi wybicie otworów w okrągłych podstawach i wykonanie miniaturowych korbek..





Ma ktoś jakiś sposób na doginanie drutu w taki sposób żeby załamania wychodziły ładne ostre a nie zaokrąglone?

--
Dopiero się uczę... :(

 
18-01-13 21:10  Odp: [R] BOFORS armata przeciwlotnicza 40mm (GPM nr 287)
Kuba 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

Ja, jeśli mam jakieś załamanie, to raczej sklejam z pojedynczych kawałków.

--
100 % karton!!!!!!!!!!

 
18-01-13 22:34  Odp: [R] BOFORS armata przeciwlotnicza 40mm (GPM nr 287)
Szkieło 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Ja tu miałem element (korby) 6x7mm i po drodze 3 załamania... :/

Musze popróbować jak by to mi szło z kawałeczków.. sklejając takie fagrmenty po 1-3mm... :D

--
Dopiero się uczę... :(

 
23-01-13 23:27  Odp: [R] BOFORS armata przeciwlotnicza 40mm (GPM nr 287)
Szkieło 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Witam po dłuższej jak na mnie przerwie w aktywności w relacji. Armata okazała się sporym wyzwaniem, mimo, że początkowo nie wyglądała na trudną, okazała się bardzo pracochłonna i wymagająca. Postępy są aczkolwiek myślałem, że będzie łatwiej. Jedno jest pewne nie poddam się.! :)
Kilka zdjęć. :)










Malowanie to oczywiście podkład, więc nie zwracajcie na nie na razie uwagi. :) Wróci potem porządny kamuflaż aerografem. Koło wykonałem jedno, żeby sprawdzić czy w ogóle mi się uda je poskładać i pomalować, ale jest okej.

Na koniec pytanko.. Może podpowiecie mi jakiś sposób na wykonanie nitowania? Z kropelkami wikolu nie za bardzo mi wychodzi. Robią się za duże kropki. :/

--
Dopiero się uczę... :(

 
24-01-13 00:16  Odp: [R] BOFORS armata przeciwlotnicza 40mm (GPM nr 287)
kainek 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Obcięta igłą sobie wybijaj.
Można dobrać wielkość bo jest kilka grubości.

 
24-01-13 20:39  Odp: [R] BOFORS armata przeciwlotnicza 40mm (GPM nr 287)
Szkieło 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Muszę przejść się do apteki i zapytać jakie są...
Ma nadzieje, że są pakowane jakoś w małych ilościach.

P.S. Dalej walczę z kołami, może dziś wieczorem uda mi się już wrzucić zdjęcie jak armatka na nich stoi... :)

--
Dopiero się uczę... :(

 
25-01-13 20:49  Odp: [R] BOFORS armata przeciwlotnicza 40mm (GPM nr 287)
Szkieło 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

No i udało się postawić sprzęt w końcu na kołach... :)

Lakierek to RAL6003.








Model straaaaasznie czasochłonny, ale jego szczegółowość bardzo mi się podoba. :)

--
Dopiero się uczę... :(

 
26-01-13 22:49  Odp: [R] BOFORS armata przeciwlotnicza 40mm (GPM nr 287)
kainek 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Szkieło
Pakowane po 1 sztuce.
Później tylko trzeba to równiutko ściąć (żeby nie zmiażdżyć rurki) np żyletką zrobioną na piłkę i będzie służyć latami ;)

 
27-01-13 02:15  Odp: [R] BOFORS armata przeciwlotnicza 40mm (GPM nr 287)
Szkieło 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Ooo..to super! :) Dzięki wielkie za podpowiedź! :)
Gdzieś mi mignął w sieci tutorial jak to dobrze spreparować taką igłę..

Musze się zaopatrzyć w pewne "ułatwiacze" wycinania, bo spodobała mi się ta zabawa z modelarstwem szczerze mówiąc.. :D Tylko bez cyrkla, wybijaków i i igieł to walka z otworami to mordęga... :D No i efekt od skalpela czy nożyczek lepszy.

Dzieś dorobiłem dyszel i już walczę z wieżyczką. Zaczyna się prawdziwa drobnica... :D

--
Dopiero się uczę... :(

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024