FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
14-05-09 12:19  [G] Panther Ausf. G - wyd. Mikromodel
dzejkej (poohate 



Na Forum:
Galerie - 1
 

Witam!!
Pantherka pochodzi z wydawnictwa Mikromodel (1991 rok), sklejona została przeze mnie około 2000 roku. Nie jest to mistrzostwo świata, a do tego czas odcisnął już na nim swe piętno (specjalnie go nie odkurzałem). Malowanie to moja twórczość własna, ale mnie się tam podoba.
A teraz kilka fotek z terenu:)


Co do samego modelu składał się bardzo przyjemnie a karton mimo, że sprawiał wrażenie pancernego poddawał się kształtowaniu:) Jak na rok wydania uważam, że jest naprawdę ciekawy.

Pozdrawiam Wszystkich!!

--
Głównymi przyczynami wypadków w Polsce nie są szybkość, brawura, alkohol, dziurawe drogi, kiepskie samochody. Głównymi przyczynami są: bezmyślność, skrajna głupota, kretynizm, debilstwo, idiotyzm i durnota kierujących samochodami osobowymi.

 
14-05-09 12:37  Odp: [G] Panther Ausf. G - wyd. Mikromodel
Raduss 



Na Forum:
Galerie - 2


 - 8

Kleiłem tego kota. Pancernego kartonu nie pamiętam, ale rozdwajanie tak. Uciążliwe zwłaszcza przy formowaniu lufy.
Przypomniałem sobie czasy kiedy modele z prywatnych wydawnictw zamawiało się listownie (ewentualnie telefonicznie) u wydawcy-pasjonata. Miło wspominam taką współpracę z FM.

--


 
14-05-09 15:31  Odp: [G] Panther Ausf. G - wyd. Mikromodel
ekoaral 



Na Forum:
Galerie - 12


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Podzielam zdanie kolegów nawet mam jeden jeszcze egzemplarz, był to jeden z moich pierwszych modeli z pancerki.Jak pamietam to na tym modelu eksperymentowałem zimerit



Pozdrawiam Ekoaral.

--

 
14-05-09 16:49  Odp: [G] Panther Ausf. G - wyd. Mikromodel
NOBi 

 

Look real cool, how can you manage with that small model...

Best Regards
NOBi

visit Thaipaperwork at http://thaipaperwork.hobby-site.com

 
14-05-09 22:44  Odp: [G] Panther Ausf. G - wyd. Mikromodel
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Oh,yeahhh...
Dołączam sie do Kolegow,którzy sklajali ten calkiem fajny model.
Tak jak wszystkie modele tego wydawnictwa ( zdaje się,że było ich 4...) model wydany w skali "plastikowej" 1:35...
Jakby ktoś nie wiedzial.
Zrobiłem jeszcze Pz IV i ten jest jeszcze fajniejszy - taki szary...;-)

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
15-05-09 01:38  Odp: [G] Panther Ausf. G - wyd. Mikromodel
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

Aż się łza w oku kręci...:-)
"Mikro Model" było jednym z tych wydawnictw kartonowych, które zmagając się z rynkowymi trudnościami początku lat 90-tych, nie przetrwało. W tamtym okresie wiele osób i firm podejmowało próby zaistnienia na tymże rynku - zazwyczaj z podobnym skutkiem. Tego, czego nie można było odmówić jednak wycinankom "Mikro Model" to doskonała pasowalność elementów. Wprawdzie Pantery nie sklejałem (był to pierwszy z serii 4 pojazdów), ale zarówno drugi w kolejności Tygrys jak i kolejny Panzer IV C sprawiały tylko i wyłącznie przyjemnośc podczas sklejania. Nie były to oczywiście hiperdokładne opracowania, ale wspomniana przeze mnie ich główna zaleta - świetna sklejalność - pewnie wielu modelarzom zapadła w pamięć. Osobiście wolę bezstresowe sklejanie dokładnego opracowania niż "wypasiony" model, przy którym przybędzie nam wiele nowych siwych włosów:-)

A propos jeszcze Pantery, to z tego co pamiętam była najsłabsza graficznie - no ale w końcu była w numerze 1:-)

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
15-05-09 07:49  Odp: [G] Panther Ausf. G - wyd. Mikromodel
Rafael 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 12
Galerie - 6


 - 2

Tez sie przylacze do wspominek :) Po jakims czasie widzialem kilka razy modele z "Mikro..." powiekszone do 1:25 i moim zdaniem, jak na tamte czasy, niczego im nie brakowalo. Tez kleilem Pz IV, pamietam jak dzis, ze to wakacje byly :) A kleil sie wysmienicie...

--
Pozdrowienia
Rafael
LSM member ;)

Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta.
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz.
Kat
_____________________
Warsztat: kraciaste cos ;)

 
15-05-09 07:55  Odp: [G] Panther Ausf. G - wyd. Mikromodel
ribik   

Ja też pamiętam to wydawnictwo, sam kiedyś kleiłem Tygrysa, jak na moje ówczesne umiejętności nie było problemów ze spasowaniem. I całkiem fajnie się prezentował. Niestety model nie przetrwał próby czasu.

 
15-05-09 10:05  Odp: [G] Panther Ausf. G - wyd. Mikromodel
Raduss 



Na Forum:
Galerie - 2


 - 8

Panthera najsłabsza graficznie ? Może kolorystycznie tak, była monotonnie żółta (piaskowa).
Moim zdaniem Tygrys pod tym względem był gorszy. Mój egzemplarz miał 2-3mm przesunięcie kolorów. Dzisiaj nie do pomyślenia.
Panzer IV była fajna, z września 39r.
A wysyłaliście kupony ? Ciekawe kto wygrał modele ? ;-)

--


 
15-05-09 14:59  Odp: [G] Panther Ausf. G - wyd. Mikromodel
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

Hehe - do wygrania były o ile dobrze pamiętam - modele plastykowe:-)
Z tą "słabością graficzną" to jednak podtrzymuję swoje zdanie. Nie chodzi mi o błędy drukarskie, ale ogólne wrażenie - ale to tylko subiektywne odczucia. W moim Tygrysie wszystko było w jak najlepszym porządku, widocznie musiał Ci się trafić wybrakowany egzemplarz.

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024