FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
11-02-24 20:25  [R] F-35 A LIGHTNING II ANGRAF 176
Matrix OST 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 5
Galerie - 5


 - 4

Cześć.

Nie zauważyłem na różnych forach, ani relacji, ani galerii. Czyżby świadczyło to o trudności w sklejaniu? Przyznam się, że podchodzę z dużą rezerwą jeśli chodzi o zaufanie do autorów. To panowie Grabowscy... Pamiętam moje przeboje z Migiem 15 autorstwa, któregoś z panów. Chyba, że przez te kilkanaście lat coś się zmieniło...?

Może któryś z kolegów ma jakieś doświadczenia w tymże temacie i zechciał podpowiedzieć na co trzeba uważać? Czy da się to jakoś sensownie skleić bez wiadra melisy? Bo temat urzekł mnie. Tym bardziej, że to polskie malowanie.

Okładka:



Wnęki uzbrojenia złączone taśmą:



Wręgi tradycyjnie podklejone i schną pod grubymi książkami.

To tyle. Życzę udanego niedzielnego wieczoru.

--
W realizacji:
Su-7 BM Mack Superliner
Ukończone:
Mig-17 PZL P-11.c Reszel Zamek Biskupi PWS-A Lublin R-XIII D AH-64A Apache Ford T

 
11-02-24 21:17  Odp: [R] F-35 A LIGHTNING II ANGRAF 176
Manul 

 

Cześć. Model jak najbardziej da się skleić, kilka widziałem bodajże na facebookowych grupach modelarskich. To jest praktycznie ten sam przekolorowany projekt co w HobbyModel. Barwy to oczywiście czyste science-fiction (żaden zamówiony dla polskiego lotnictwa F-35 jeszcze nie opuścił fabryki), sama bryła bazuje jeśli dobrze kojarzę na prototypowym egzemplarzu, zatem na dzień dobry można sobie odpuścić antenę na dziobie. Co do wnęk uzbrojenia to jakbyśmy chcieli mieć je odwzorowane z detalami to pewnie wycinanka byłaby dwa razy grubsza :D.

 
13-02-24 11:18  Odp: [R] F-35 A LIGHTNING II ANGRAF 176
darek71 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Na forum Kartonowki.pl po wpisaniu w wyszukiwarkę F-35 wyskoczy Ci moja relacja foto. Model bardzo fajnie się skleja, jedyny mankament to zmieniające się odcienie pokrycia kadłuba, które na gotowym modelu są bardzo widoczne.

--
PZDR!!

 
13-02-24 17:47  Odp: [R] F-35 A LIGHTNING II ANGRAF 176
Greg77   

no nie wyskoczy

--
Pozdrawiam
Grzegorz
KWA

 
13-02-24 17:59  Odp: [R] F-35 A LIGHTNING II ANGRAF 176
mario9 



Na Forum:
Relacje z galerią - 18
Galerie - 72


 - 12

Może lepiej tak:
http://www.kartonowki.pl/forum/temat/4250,f-35-z-angraf

--

Pozdrawiam Mariusz

Ostatnie wypociny ;)

Powietrze:
Su-27UBM, MiG-29MU, Saab J28A Vampire

Heavy metal:
D-350 Mazur, Vk 4501


 
13-02-24 18:15  Odp: [R] F-35 A LIGHTNING II ANGRAF 176
killy9999 



Na Forum:
Relacje z galerią - 14
Galerie - 1


 - 9

Patrzę na tego sklejonego F-35 i przypomina mi się moja walka z Su-47. To była niezła partyzantka modelarska. Trzymam kciuki.

--
Ukończone: Bristol Beaufighter TF Mk.X, Hawker Tempest Mk. V, CR.714 C1 Cyclone, F4F Wildcat, Hawker Hurricane Mk I, DH-82A Tiger Moth, Curtiss Tomahawk Mk. IIB, P-38H Lightning, P-47 D-11 Thunderbolt, A-10 Thunderbolt II, Su-47 Berkut, PW-5 Smyk, Bachem Ba 349 Natter, M5A1 Stuart VI, U-boot Seehund

 
15-02-24 21:00  Odp: [R] F-35 A LIGHTNING II ANGRAF 176
Matrix OST 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 5
Galerie - 5


 - 4

Czyli jest szansa na kawał samolotu.

--
W realizacji:
Su-7 BM Mack Superliner
Ukończone:
Mig-17 PZL P-11.c Reszel Zamek Biskupi PWS-A Lublin R-XIII D AH-64A Apache Ford T

 
09-03-24 19:14  Odp: [R] F-35 A LIGHTNING II ANGRAF 176
Matrix OST 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 5
Galerie - 5


 - 4

Szkielet w większości wycięty i poskładany do kupy. Ale nie po kolei.
Instrukcja przewiduje żeby zacząć kleić, poza szkieletem, od dyszy wylotowej silnika.
Perspektywa wycinania takiego elementu nie przemówiła do mnie:


Postanowiłem uplastycznić tę widoczną część. Użyłem drutu cynowego. Jednak nie chciał się skleić super glutem. Próba lekkiego stopienia końcówek prowadziła do całkowitego topienia się. Jak przy lutowaniu. Udało się połączyć w całość za pomocą... farby!



Druty przyłożone na sucho.

--
W realizacji:
Su-7 BM Mack Superliner
Ukończone:
Mig-17 PZL P-11.c Reszel Zamek Biskupi PWS-A Lublin R-XIII D AH-64A Apache Ford T

 
11-03-24 21:30  Odp: [R] F-35 A LIGHTNING II ANGRAF 176
Matrix OST 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 5
Galerie - 5


 - 4

Wkleiłem druty w miejsce gdzie powinny się znajdować:

i pod innym kątem


--
W realizacji:
Su-7 BM Mack Superliner
Ukończone:
Mig-17 PZL P-11.c Reszel Zamek Biskupi PWS-A Lublin R-XIII D AH-64A Apache Ford T

 
15-03-24 20:46  Odp: [R] F-35 A LIGHTNING II ANGRAF 176
Matrix OST 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 5
Galerie - 5


 - 4

Kompletna dysza wylotowa:



I przymocowana do kadłuba:



Zabrałem się za wyposażanie wnęk uzbrojenia. Jest tego nawet sporo. Zdjęcia jak ulepie chociaż z jednej strony.

--
W realizacji:
Su-7 BM Mack Superliner
Ukończone:
Mig-17 PZL P-11.c Reszel Zamek Biskupi PWS-A Lublin R-XIII D AH-64A Apache Ford T

Post zmieniony (15-03-24 20:50)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024