FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 
11-12-12 23:10  [R] F-16C MM 4-5/1999
Adrian 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
 

Witam
Po zakończeniu Dallas'a postanowiłem tym razem to co od dawna planowałem mianowicie F-16C . Autorem jest Paweł Mistewicz, przeglądając forum znalazłem parę błędów mianowicie napisy i gwiazda odwrócona ale to mnie nie zniechęciło. Szkielet jest okrętowy, jest to moja pierwsza próba "szkieletu okrętowego" mam nadzieję że wszystko będzie pasować w miarę. Mam też F-16 z 2007 ale ten z 1999 wydaje mi się o wiele łatwiejszy.




Przez parę dni wycinałem sobie pomału elementy szkieletu i oto co udało mi się wydłubać oraz sklejony szkielet,



Do całego szkieletu brakuje 7 elementów.
Wręgę C7 musiałem dociąć o ok 1mm żeby pasowała w swoje miejsce.



Pozdrawiam

 
13-12-12 19:09  Odp: [R] F-16C MM 4-5/1999
Fiemat 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 3


 - 6

Witam, model sklejałem, bardzo przyjemny w budowie pomimo kilku błędów. Będę podglądać. Uwaga na dziób - lekko nie trzyma się symetrii po sklejeniu z przednią wręgą (tą co masz przyklejoną na samym czubie kadłuba).
Pzdr.

--
W budowie: Su-22 ; Dreadnought ; Mayflower ; Su-27B
Ukończone: A10 ; Spitfire ; Heinkel ; Chi-he ; F-16c ; T-34 ; ORP Ślązak

 
13-12-12 19:45  Odp: [R] F-16C MM 4-5/1999
Sturmovik 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4
 

Grupa: WLKP

A ja dodatkowo, jak zwykle ;-) zwrócę uwagę na jeden ze znaków na skrzydłach, o ile pamiętam, na dolnej powierzchni. Jest do góry nogami.

--
Adam - ffulmar2@gmail.com ==== Skype: adams-1970 ==== GG: 2629637 <--- uprzedź mailowo, nie przyjmuję wiad. od nieznajomych
Ostatni skończony: dorożka Hansom'a z fragmentem Baker Street (CSSH, 1:24)
Obecnie na warsztacie: PZL M-18 Dromader (GPM) i inne

 
13-12-12 23:40  Odp: [R] F-16C MM 4-5/1999
Adrian 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
 

W końcu taki autor to pomimo ręcznego kreślenia nie ma aż tylu błędów , bo lekko prace idą do przodu jak coś więcej będę miał to wrzucę bo nie będę zaśmiecał fotkami doklejenia 2 części poszycia:)

 
14-12-12 10:33  Odp: [R] F-16C MM 4-5/1999
cfemar   

A sam Autor mógł by wznowić to cacko już na komputerku poprawiając nieliczne błędy i oczywiście w jedynie słusznym malowaniu ;-) Tylko nie kolejne 4040:-)

 
14-12-12 15:54  Odp: [R] F-16C MM 4-5/1999
Adrian 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
 

a jednak postanowiłem wrzucić , może nie aż tak dużo ale zawsze coś zrobione.
Muszę bardziej przeszlifować szkielet bo na łączeniu wanny kabiny z poszyciem jest mała szpara.

 
16-12-12 11:21  Odp: [R] F-16C MM 4-5/1999
syriusz 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 9


 - 16

Powodzenia przy budowie F-16C.

--
"Wierzę wbrew nadziei"
Zapraszam na moją stronę - http://www.syriusz.tkdami.net

__________________________________________________
Jeśli chciałbyś pomóc mi w leczeniu, możesz to zrobić poprzez:

Przekazanie 1% podatku
KRS: 0000064892
Cel szczegółowy koniecznie wpisz: Łukasz Głowacki

lub

Dobrowolne wpłaty skierowane na moje konto bankowe:
Numer konta: 30 1140 2004 0000 3302 4139 9308
Tytułem: Łukasz Głowacki

 
16-12-12 11:37  Odp: [R] F-16C MM 4-5/1999
BeBe 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5


 - 3

Fajnie i pięknie, ale tutaj coś Ci nieźle "zwiało".



Akurat strzałki w tym modelu wychodzą idealnie.

--
Pozdrawiam... mam 159 powodów, żeby czuć się wyjątkowo na drodze
(_)(_)(_)====\*/====(_)(_)(_)

 
18-12-12 22:31  Odp: [R] F-16C MM 4-5/1999
Adrian 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
 

To prawda BeBe po prostu szkielet nie wyszedł mi i też dało to znać dalej......

Całe górne poszycie oklejone i niestety myślałem nawet nad wyrzuceniem go do kosza gdyż przedostatnie poszycie nie pokryło mi się ze szkieletem i szkielet delikatnie wychodzi z obydwóch stron. Ale postanowiłem bo dokończyć i zeszlifuje tą część poszycia co wystaje.



Kleiłem od przodu do tyłu z wyjątkiem ostatniego poszycia: najpierw ostatnie poszycie a potem przedostatnie i musiałem uciąć ok 2mm przedostatniego poszycia gdyż było za długie, nie wiem czy to wina projektu czy moja. Przedostatnie poszycie delikatnie nakłada sie na sąsiednie poszycie ok 1mm bo zabrakło szkieletu. Zaznaczyłem też błąd ale to już błąd podczas projektowania jasne paski nie pokrywają się ze sobą na łączeniu poszycia



a tutaj cały oklejony:




pozdrawiam

 
18-12-12 22:51  Odp: [R] F-16C MM 4-5/1999
kari   

... chyba trochę poprzekręcałeś te elementy poszycia w centralnej i tylnej części kadłuba (?), ... dlatego coś tam nie styka ;-)
... wydaje się, że cz. 12 wkleiłeś tyłem do przodu.
--------------------------------------------------------------------------------------------------------

Post zmieniony (18-12-12 23:01)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024