FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
30-04-21 12:54  [G] Brytyjski monitor M-18 1-400 JSC
Pablos 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 6
Galerie - 4
 

Witam,

poniżej zdjęcia do mojego najnowszego modelu. Nawiewniki zrobiłem od nowa, bo w wycinance są płaskie. Olinowanie z nitki 0.04mm, kupionej w JSC. Jak pokazywałem żonie jeszcze jak zwisało olinowanie z masztu nienaciągnięte to powiedziała: "o włos.. " - i chciała mi za to pociągnąć ;P Zdążyłem zareagować i ocaliłem maszt :). Działo obrotowe. Woda wykonana specyfikiem AK8002 water gel. Piana z waty, przypędzelkowana water gel. Koło sterowe wykonałem od nowa - obręcz koła z papieru, a środek z drucików z tworzywa.Próbowałem wyciąć te wydrukowane, ale mi się nie udało ;P
Po sesji foto widzę że do poprawy retusz od wewnątrz lewa burta - przód.




--
Model udany, to model który sprawił nam przyjemność i nauczył nas czegoś nowego

 
01-05-21 09:25  Odp: [G] Brytyjski monitor M-18 1-400 JSC
dokker 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 7


 - 3

Szkoda że nie pokusiłeś się o relingi. Wyglądałby fajniej.
Poza tym wszystko Ok jak dla mnie :-)
pzdr

 
01-05-21 10:45  Odp: [G] Brytyjski monitor M-18 1-400 JSC
Pablos 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 6
Galerie - 4
 

Cześć Dokker,

a wiesz że zastanawialem się nad nimi? Nie wiedziałem tylko czy nie będzie za pstrokato i za dużo w takiej skali. Mam druciki cienkie mosiężne i polistyrenowe wiotke jak nitka. Miałem mieszane uczucia czy z relingami efekt będzie lepszy. Mam nawet ściągę jak mają wyglądać:



Teoretycznie mogę je jeszcze dołożyć. Igły do akupunktury są bardzo ostre i często je używam. Powinny dać radę przebic się przez pokład. Dały radę przy osadzaniu koła sterowego, a tektura na pokładzie jest taka sama.

--
Model udany, to model który sprawił nam przyjemność i nauczył nas czegoś nowego

 
01-05-21 11:04  Odp: [G] Brytyjski monitor M-18 1-400 JSC
Dziadek-Tadek 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
 

Ładna, czysta robota. Fajnie, że pokusiłeś się o zrobienie nawiewników "3D". To dość wredny element do zrobienia w kartonie w 1/400.
Zgadzam się z dokkerem, reling by się przydał, mógłbyś też dorobić pachoły na pokładzie. Model na pewno zyskał by na wyglądzie.
Polecam relingi fototrawione z ABER-a, są o wiele subtelniejsze od kartonowych.

--
Co by tu jeszcze ... skleić panowie?

 
01-05-21 15:05  Odp: [G] Brytyjski monitor M-18 1-400 JSC
dokker 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 7


 - 3

Za dużo ?? :-) na okręcie nigdy nie jest za dużo. Właśnie najlepiej fotorawki. Mnie sprawdzają się nawet w 1/600. Trawione masz wszystko, nawet trapy - też wyglądają fajnie.
Załóż a zobaczysz, nie pożałujesz.
Pzdr

 
10-05-21 14:21  Odp: [G] Brytyjski monitor M-18 1-400 JSC
Pablos 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 6
Galerie - 4
 

Przekonaliście mnie ;P Tylko jak na razie nie widzę relingu dwurzędowego z firmy Aber. Na zamówienie 2-3 tygodnie lub brak towaru.
Może wezmę też od razu drabinki. Aktualnie na staniu są na stronie GPM ich autorstwa.

--
Model udany, to model który sprawił nam przyjemność i nauczył nas czegoś nowego

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024