FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
11-06-03 19:51  Saratoga, lotniskowce wspołczesne, pare pytan
Baronek 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 1
 

Jak zapewne sie domysleliscie chodzi o o jakis lotniskowiec wspolczesny, oczywscie z kartonu, oczywscie w skali 1:200, z tego co wiem taki lotniskowiec byl wydany, niestety juz wykupiony (USS Saratoga)... ale mam garsc pytan odnosnie takich konstrukcji:
1: Ktos mowil ze w takiej skali wspolczesnego lotniskowca nie ma sensu skladac bo bedzie bydlak (USS America ma 365 metrów, to daje kolo 1,75 m w modelu, tymczasem taki lotniskowiec byl juz wydany. Czy jakikolwiek wydawca sie kiedys pokusi o takie cudo?
2: Ta Saratoga, na jakim poziomie bylo opracowanie?
3: Widzial ktos ten model sklejony?
4: Ma ktos fotki?
5: Na jakim poziomie byly wykonane samolociki? (Hornet w 1:200... nie wyobrazam sobie tego ale przeciez zrobili juz Harriery w 1:400 :)
6: Czy sa jakiekolwiek plany wznowienia Saratogi?
7: Czy ktos wie czy istnieja jakies plany wydania innego wspolczesnego lotniskowca?? (tutaj dygresja ze czytajac forum w paru miejscach trafiam na slowa ktore sugerowalby ze zostanie wydany USS Enterprise, czy chodzi o ten wspolczesny czy ten z WWII? W jakiej skali??, oczywscie jesli moje podejrzenia sa prawdziwe :))

Dziekuje serdecznie za wszystkie odpowiedzi
Pozdrawiam

Pozdrawiam
Baronek

 
11-06-03 19:58  Re: Saratoga, lotniskowce wspołczesne, pare pytan
MBig 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 5
Galerie - 4
 

Kadłub na pewno jest sklejalny. Skleiłem. Ale wypełniłem go pianką, żeby poszycie się nie zapadało.

 
11-06-03 20:19  Re: Saratoga, lotniskowce wspołczesne, pare pytan
Michał 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

1. Współczesne lotniskowce:
Fly Model - Saratoga 1:200
GPM - USS Enterprise 1:300 - bardzo przyzwoity model!

2. Widziałem oba modele nie sklejone........ jak i sklejonego Enterpise - zdecydowanie lepszy jest Enterprise

3. Saratogi nie widziałem......

4. Niestety.......

5. Skoro GPM zorobiło chyba z 5 różnych samolotów i śmigłowiec w 1:300 to i Fly w 1:200 musiał też cos fajnego wykombinowac :-)

6. Saratoga - nic mi o tym nie wiadomo i wątpie w to....

7. A może ktos pisał ze jest współczesny Enterprise.......

Pozdrawiam!
Michał

 
11-06-03 20:27  Re: Saratoga, lotniskowce wspołczesne, pare pytan
Baronek 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 1
 

Michał: ten Enterprisie to był, bedzie? bo w ofercie GPM go nie ma :(

 
11-06-03 20:32  Re: Saratoga, lotniskowce wspołczesne, pare pytan
Michał 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Uss Enterprise był wydany przez GPM - niestety....... nakłąd sie wyczerpał i teraz go trzeba szukać u modelarzy :-)

Pozdrawiam!
Michał

 
11-06-03 22:25  Re: Saratoga, lotniskowce wspołczesne, pare pytan
neo 

 - 4

Mam rozbebeszonego lotniskowca z Fly Modelu.....sklejony caly kadlub.....poklad......i cale wyposarzenie prawej burty.........z tego co pamietam to nie bylo zadnych problemow ze sklejalnoscia.........jak dla mnie na taka duza jednostke ( model ma 159,5 cm ) to jest troche za malo szczegolow....a samolociki....to nie hornety...tylko jakies starsze wersje.....bodajze A7 ale nie jestem pewny.......zdjec niestety nie posiadam.........nie mam dostepyu do cyfrowki.......ale model prezentuje sie znakomicie.....i jest troche maly problem z ekspozycja :D

------------------------------------------------------------------
Only karton :-)

 
12-06-03 08:00  Re: Saratoga, lotniskowce wspołczesne, pare pytan
Kemot 



Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 1
Galerie - 6


 - 6

Jedyne 2 fotki jakie posiadam (znalezione w sieci).




Mam ten model ale jakos nie potrafie sie przekonac do budowy. Ogromny kadlub z niewielka iloscia wreg moze powodowac klopoty (dlatego zapewne wiekszosc osob ją budujacych wypelnia czyms wnetrze) Samoloty to tragedia - 1 typ i to kiepsko opracowany. O wiele lepiej prezentują sie samolociki na USS Enterprise z GPM (1/300) i warto je przeskalowac i wypelnic poklad Sary.

pzdr
Kemot

 
12-06-03 08:22  Re: Saratoga, lotniskowce wspołczesne, pare pytan
Demon 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 50
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

Na Enterprice była cała masa samolotów:
F14, F18, Corsair, Viking, Intruder, do tego Sea Hawk i pojazdy pokładowe. Mam sklejony ten model, niestety nie mam możliwości obfotografowania. Ale kleiło się go bardzo fajnie i prezentował się też ciekawie.

 
12-06-03 09:13  Re: Saratoga, lotniskowce wspołczesne, pare pytan
Junior II   
() - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku () - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku () - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku
Widzialem model saratogi z fly wykonanej przez wspanialego modelarza , ktory w ciagu ostatnich dziesieciu lat skleil niesamowita ilosc modeli .
Skleja je perfekcyjnie , a nawet te tzw. niesklejalne.
Kilka zdjec jego saratogi , niestety ich jakosc jest mizerna.
Model tego olbrzyma na tle innych maluchow prezentuje sie jakby nie z tego swiata.
Modelarz ten podorabial sam samoloty.

 
12-06-03 09:15  Re: Saratoga, lotniskowce wspołczesne, pare pytan
Junior II   
() - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku () - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku
c.d.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024