FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
19-07-12 17:58  [Relacja] - Galeona Zygmunta Augusta "Smok" - Mały Modelarz 7-8-9/2010
Locutus88 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 1
 

Witajcie Szanowni Forumowicze! :) Po prezentacji modelu "Golden Hind" najwyższy czas na rozpoczęcie mojej pierwszej relacji. Wybór padł ponownie na żaglowiec - tym razem tematem będzie galeona Zygmunta Augusta "Smok" spod znaku "Małego Modelarza". Tak uległem urokowi tego modelu, że natychmiast postanowiłem wziąść sprawy w swoje ręce. W ruch od razu poszły nożyk, mata oraz klej. Poniżej przedstawiam okładkę oraz to, co udało mi się dotychczas zmontować:




Zacząłem również budowę podposzycia, ponieważ doświadczenia związane z kadłubem "Golden Hind" dały mi dużo do myślenia. Nie chcę ponownie szpachlować oraz szlifować kadłuba, co miało miejsce w "Złotej Łanii". Przerysowałem paski z oryginalnego poszycia na arkusz bloku technicznego. Przerysowane części posłużą mi jako podposzycie. Nie wykluczam, że zastosuję podwójne.



Na zdjęciu poniżej przedstawiam efekty związane z montażem podposzycia. Póki co okleiłem prawą burtę kadłuba.



Po montażu podposzycia zamierzam pokryć je dwoma warstwami lakieru bezbarwnego a następnie oszlifować. Jeśli efekty będą zadowalające to zacznę montować poszycie właściwe. Pozdrawiam :)

--

Post zmieniony (19-07-12 18:05)

 
19-07-12 18:04  Odp: [Relacja] - Galeona Zygmunta Augusta "Smok" - Mały Modelarz
Fiemat 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 3


 - 6

Nooo... ;D
To powodzenia, zajmuję miejsce w pierwszym rzędzie przed samą "sceną" :P

Pzdr.

--
W budowie: Su-22 ; Dreadnought ; Mayflower ; Su-27B
Ukończone: A10 ; Spitfire ; Heinkel ; Chi-he ; F-16c ; T-34 ; ORP Ślązak

 
19-07-12 18:56  Odp: [Relacja] - Galeona Zygmunta Augusta "Smok" - Mały Modelarz 7-8-9/2010
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Locutus88 napisał:
Po montażu podposzycia zamierzam pokryć je dwoma warstwami lakieru bezbarwnego a następnie oszlifować. Jeśli efekty będą zadowalające to zacznę montować poszycie właściwe.

Nie wiem, jakoś "marnie" to widzę. Powodzenia, oczywiście podglądam.

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
19-07-12 19:55  Odp: [Relacja] - Galeona Zygmunta Augusta "Smok" - Mały Modelarz 7-8-9/2010
Borek 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Podpisuje się pod słowami Ostoi. Proponuję zrobić podposzycie

 
19-07-12 21:15  Odp: [Relacja] - Galeona Zygmunta Augusta "Smok" - Mały Modelarz 7-8-9/2010
Kofi 



Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Wręgę W2 skróciłeś na równi z podłużnicą, że Ci się to zgrało?

--
www.kofimodels.jcom.pl - zapraszam na moją stronę internetową.
Początkujący

 
19-07-12 21:19  Odp: [Relacja] - Galeona Zygmunta Augusta "Smok" - Mały Modelarz 7-8-9/2010
Locutus88 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 1
 

Kofi - tak, skróciłem te wregę bo była ciut za wysoka w stosunku do podłużnicy. Sciałem ją nożykiem zeby mogło to się zgrać :) Innego rozwiązania nie widziałem.

--
"Nie po to umieramy aby pyłem zostać, ale śmiać się i żyć, nie myśleć, jaka czeka jutro chłosta..."

 
19-07-12 22:12  Odp: [Relacja] - Galeona Zygmunta Augusta "Smok" - Mały Modelarz 7-8-9/2010
Kofi 



Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Chyba, że rysunki kłamie i tak ma być? Ciut za wysoka to trochę mało powiedziane. U mnie jest to niecały centymetr.....

--
www.kofimodels.jcom.pl - zapraszam na moją stronę internetową.
Początkujący

 
19-07-12 22:21  Odp: [Relacja] - Galeona Zygmunta Augusta "Smok" - Mały Modelarz 7-8-9/2010
Locutus88 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 1
 

Kofi, widocznie autor sie pomylił, na chłopski rozum skróciłem te wrege do poziomu podłużnicy zeby wkleić tam pokład :) walcze dalej z podposzyciem. Pozdrawiam :)

--
"Nie po to umieramy aby pyłem zostać, ale śmiać się i żyć, nie myśleć, jaka czeka jutro chłosta..."

 
21-07-12 10:28  Odp: [Relacja] - Galeona Zygmunta Augusta "Smok" - Mały Modelarz 7-8-9/2010
Kofi 



Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Muszę Cię jednak zmartwić. Autor się nie pomylił ta wręga jest w porządku i ma tak wystawać. Doszedłem do tego zbierając do kupy części poszycia. Tę wręgę ma oklejać część 34.

--
www.kofimodels.jcom.pl - zapraszam na moją stronę internetową.
Początkujący

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024