FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
06-01-12 23:00  [R] Bailey bridge - druga część dioramy
Topper 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Witam w mojej kolejnej relacji. Budowa Stuarta została chwilowo zawieszona. Moja piękniejsza połowa podlała model razem z paprotką :) Efekt tej powodzi był taki, że odechciało mi się go kończyć, ale po miesiącu mi przeszło. W bardzo wczesnych planach miałem zamiar zbudować dioromę przedstawiającą Stuarta przekraczającego rzekę na moście Bailey’a więc w celu odzyskania zapału do skończenia czołgu rozpocząłem budowę drugiego elementu dioramki. Efekty zamieszczam na zdjęciach poniżej. Na początku rozważałem budowę kompletnego mostu, ale żeby to wyglądało realistycznie całość musiałaby się składać z co najmniej pięciu lub sześciu segmentów. W końcu do przekraczania strumyków nikt nie budował mostów. Druga koncepcja zakłada zabudowę tylko jednego brzegu w postaci dwóch pierwszych przęseł biegnących ponad rzeką i kończących się wraz z ramą winietki. Resztę musi dopisać wyobraźnia widza :)



Złożyłem na sucho kilka elementów


CDN...

Post zmieniony (08-01-12 18:49)

 
14-02-12 21:16  Odp: [R] Bailey bridge - druga część dioramy
Topper 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Witam.
Udało mi się poskładać praktycznie wszystkie podzespoły mostu. Największą trudnością było utrzymanie właściwej geometrii. Pomocna okazała się siatka na macie do cięcia. Nie jest idealnie, ale nie ma też tragedii. Ostatnim elementem będzie deskowanie. Zdecydowałem się na wykonanie tego elementu z balsy. Jest to dla mnie całkiem nowy materiał którego obróbka sprawia mi trochę problemów. Nie pomogło skandalicznie kiepskie pakowanie płatów balsy przez sklep internetowy. Balsę dostałem „zwaloryzowaną”, dosłownie w strzępach. CDN…




--

 
14-02-12 22:18  Odp: [R] Bailey bridge - druga część dioramy
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Ale piękny ażurek, wprost koronkowa robota.

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
14-02-12 22:22  Odp: [R] Bailey bridge - druga część dioramy
Raziel_3 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

ja pier....nikiem jestem normalnie! Ale robota!

--
gotowe: Sd.Kfz 251 A WURFRAHMEN 40 | XP-61E | JAGDPANZER IV Ausf. F |StuG 40 F OSTKETTEN | | W budowie: Papegojan (40%), Kongo (95%), Pt 31 (10%),Me 262B-1a/U1 (45%)

 
14-02-12 22:40  Odp: [R] Bailey bridge - druga część dioramy
Maverick 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Galerie - 5
 

Ładnie to wygląda!

 
14-02-12 23:14  Odp: [R] Bailey bridge - druga część dioramy
DarkLord 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 8


 - 1

Jestem pod wrażeniem. Trzymaj tak dalej.

--
Ukończono:
PzKpfw I Ausf. A, 4TP, Sturmtiger(99%), E-10
Na warsztacie:
Sd.Kfz. 9 FAMO

 
15-02-12 15:52  Odp: [R] Bailey bridge - druga część dioramy
QN 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 23
Galerie - 8


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 3

Jest świetny. Pomysł i wykonanie nanajwyższym poziomie.

--
Pozdrawiam


------------------------------------------------------------------------

 
15-02-12 16:09  Odp: [R] Bailey bridge - druga część dioramy
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Świetnie to wykonałeś, bardzo mi się podoba. A co dopiero jak już będzie pomalowane, to będzie efekt.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
15-02-12 20:21  Odp: [R] Bailey bridge - druga część dioramy
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Fajnie!
... i nie stawiaj go w pobliżu paprotki... ;-)

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
15-02-12 23:38  Odp: [R] Bailey bridge - druga część dioramy
kainek 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Będziesz go jakoś udostępniał/wydawał?

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024