FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
08-04-13 23:02  [G] ORP Orzeł II [292]- OP typu 613 Whiskey - Modelarstwo Okrętowe
Kroolo 



Na Forum:
Relacje z galerią - 7
Galerie - 28


 - 2

Grupa: LKMD

Witam! Chciałem przedstawić moje najnowsze wypociny. Jest to chyba mój pierwszy w karierze (?) okręcik i to na dodatek podwodny. Dobrze że chociaż skala okrętowa: 1:200, bo by się nie liczyło hehe :D No więc tak: model męczyłem jakieś 2 czy 3 lata. Leżał sobie na etapie szkieletu, później był etap poszycia podwodnego, załamka, leżakowanie, krytyczna decyzja o malowaniu, leżakowanie, później otarł się już o komorę pieca, ale jednak ostatecznie powrócił i go dokończyłem. Jeśli chodzi o spasowanie to wszystko jest okej, pasuje, ale skleić rufę, z powycinanymi otworami to ja niestety nie umiem. No cóż... Na koniec zasyfiłem okręt farbkami olejnymi rozmieszanymi w dużej ilości terpentyny. Zacieki na kadłubie czerwonym to efekt celowy - z lakieru matowego nałożonego na sidolux - że niby taki z wody wyciągnięty przed stocznią złomową ;) Generalnie efekt twardego postanowienia dokończenia pozaczynanych modeli - jeszcze kilka ich w zanadrzu niestety mam... No i coby za długo nie pitolić to wstawiam kilka fotek:










PS: na prawej burcie okręt nosi oznaczenia ściśle tajnego okrętu MW ;)

--

Post zmieniony (10-04-13 00:20)

 
09-04-13 05:31  Odp: [G] ORP Orzeł II - OP typu Whiskey - Modelarstwo Okrętowe
Janisz 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Swietny brudzing no i model tez wyszedl fajnie. Gratuluje pomyslu.

Pytanko mam: skad ten "Bocian" ba podstawce - czyzby ukryta nazwa kodowa jednostki?

pozdrawiam

--
Janisz
---------------------
Verbum nobile debet esse stabile. (łac.)

Przysłowie staropolskie: Słowa honoru należy dotrzymywać.

 
09-04-13 08:37  Odp: [G] ORP Orzeł II - OP typu Whiskey - Modelarstwo Okrętowe
stary 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 4
Galerie - 1


 - 2

Ten bocian to albo wyraz samokrytycyzmu wykonawcy (że niby taki bardziej bocian niż orzeł) albo tęsknota za wiosną ;-)
Jeżeli to samokrytyka to zupełnie nie uzasadniona. Model prezentuje się bardzo dobrze.
Moje gratulacje.

--
Ukończone
HMCS AGASSIZ
Okręt WOP
Holownik portowy
KOMINTERN ciągnik gąsienicowy






 
09-04-13 16:02  Odp: [G] ORP Orzeł II - OP typu Whiskey - Modelarstwo Okrętowe
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Witam,ładny model, trochę uciorany,powycinane otwory, pozdrawiam Marek

--trochę tego uciorania powinno być przy otworach wg mniehttp://www.pwm.org.pl/viewtopic.php?f=31&t=14620

Post zmieniony (09-04-13 16:24)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024