FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
18-11-10 12:56  [z] WAK 12/10 - Powstańczy samochód pancerny "KUBUŚ"
Wydawnictwo WAK   

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


Od 29.11.10 będzie dostępny nasz nowy model - powstańczy samochód pancerny "KUBUŚ". Model w skali 1:25, autorstwa Jerzego Janukowicza. Model będzie dostępny w Empikach w drugiej połowie grudnia.



--
-----------------------------------------------
http://www.wak.pl
-----------------------------------------------------------------------
http://www.facebook.com/WAKpl

 
18-11-10 19:20  Odp: [z] WAK 12/10 - Powstańczy samochód pancerny "KUBUŚ"
Marins 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Wow w końcu, wiekowy GPM jest ledwo dostępny. Do tego jeszcze opracowanie na obecnym poziomie. Muszę go mieć :P

 
18-11-10 20:46  Odp: [z] WAK 12/10 - Powstańczy samochód pancerny "KUBUŚ"
k 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Co to za paskudne malowanie?

--
Pozdrawiam serdecznie

 
18-11-10 21:23  Odp: [z] WAK 12/10 - Powstańczy samochód pancerny "KUBUŚ"
Wydawnictwo WAK   

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


To malowanie jest poprawne. Wcześniejsze modele miały tzw. SF w malowaniu. Kubuś po prostu tak wyglądał.
Na naszej stronie już są rzuty kilku arkuszy oraz zdjęcia surówki.

--
-----------------------------------------------
http://www.wak.pl
-----------------------------------------------------------------------
http://www.facebook.com/WAKpl

 
18-11-10 22:29  Odp: [z] WAK 12/10 - Powstańczy samochód pancerny "KUBUŚ"
PiterATS 

Na Forum:
Relacje z galerią - 6
Galerie - 10
 

Wszystkie najnowsze badania wskazują, że Kubuś miał właśnie takie malowanie. Całe malowanie kamuflażu polegało na położeniu minii podkładowej a następnie szerokich plam w kolorze szarym, w taki sposób, że zostawiono wężyki z minii.
Swoją drogą fajny ten model. Co prawda mam zrobionego Kubusia z GPM'u, ale tego chyba sobie też kupię :-)

--

 
19-11-10 03:17  Odp: [z] WAK 12/10 - Powstańczy samochód pancerny "KUBUŚ"
cygielski 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

Minia i szare ok, ale te plamy coś nie dokładnie jak w oryginale wyglądają:
http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/4/4c/Warsaw_Uprising_-_Kubu%C5%9B.jpg

--
Pozdrawiam,
Szymon

 
19-11-10 21:14  Odp: [z] WAK 12/10 - Powstańczy samochód pancerny "KUBUŚ"
Mariusz 

Na Forum:
Galerie - 2
 

Mi tam się podoba .Super modelik.Czy można prosić wydawce o jakieś fotki arkuszy ?I czy model będzie miał wnętrze?

 
19-11-10 22:21  Odp: [z] WAK 12/10 - Powstańczy samochód pancerny "KUBUŚ"
Teledzin   

Mariusz jak wejdziesz na linka pod obrazkiem z okładką modelu to trafisz na stronę wydawcy gdzie jest to co chcesz - fotki arkuszy i rysunków. Z tego co widac to model bez wnętrza. Pozdrawiam

 
20-11-10 11:57  Odp: [z] WAK 12/10 - Powstańczy samochód pancerny "KUBUŚ"
Ziga 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 6
 

Trochę szkoda, że malowanie nie takie jak trzeba, ale i tak kupię, bo od dawna czekałem na ten model.

--
Pozdrowienia
Kaz

"They say hard work never hurt anybody, but I figure why take the chance" - Ronald Reagan

 
23-11-10 12:11  Odp: [z] WAK 12/10 - Powstańczy samochód pancerny "KUBUŚ"
Jurgen 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 6
Galerie - 6


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 7
 

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


Witajcie!

Odpisuję tak późno, ponieważ zawieruszył mi się na dysku obrazek z kamuflażem Kubusia, na którym wzorowałem się. Udało mi się go odnaleźć i niniejszym prezentuję poniżej:



Z czasów Powstania Warszawskiego zachowało się bodajże tylko jedno zdjęcie, pokazujące Kubusia w kamuflażu, które przytoczył Cygielski. Nie ma żadnych innych zdjęć (lub nie są one mi znane) pokazujące Kubusia z różnych stron z okresu PW, więc rekonstrukcja identycznego malowania jest praktycznie niemożliwa. Malowania powojenne to już zupełnie inna sprawa, gdyż pojazd ten był parokrotnie remontowany. Oryginalna jest chyba tylko korpus pojazdu. Na zdjęciu przytoczonym przez Cygielskiego niezbyt dokładnie widać malowanie pojazdu - nawet na jego frontowej części, nie wspominając o reszcie kadłuba. Więc jakakolwiek "twórczość" w tym temacie będzie budziła kontrowersję. Tym bardziej że Kubuś, podczas pierwszego swojego powojennego remontu był jeszcze raz malowany - na podstawie chyba tego samego, wspomnianego wyżej zdjęcia. Dlatego zatem wolałem oprzeć się na rysunku, niż tworzyć własną (nieudokumentowaną) wizję kamuflażu Kubusia.

Model zaprojektowałem bez wnętrza - z wnętrzem było by to już szaleństwo :) Głównie z powodu skomplikowanej bryły kadłuba jak i braku jakiejkolwiek dokumentacji co się w środku znajdowało (poza opisami słownymi). A to co znajduje się w Kubusiu z Muzeum Warszawie to współczesna replika, nie mająca wiele wspólnego z oryginałem.

Przy okazji chciałbym zaprezentować galerię zdjęć Kubusia. Surówka została sklejona z wydruku cyfrowego, odwzorowanie barw może różnić się od tego wydanego. Dodatkowo podwozie wraz z kołami jest waloryzowane:








Kończąc mam nadzieję, że model spodoba się, będzie się przyjemnie kleił i nie sprawi kłopotów w budowie.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024