FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 7Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 
12-02-11 20:09  [Relacja/Galeria] Yomeimon 1:75 - Canon Paper Craft
Kamila 



Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Witajcie!

Wpierw się troszkę przedstawię... więc tak: mam na imię Kamila i mam 25 latek :)
Kleję swój pierwszy model i sprawia mi to wielką frajdę. Jestem ciekawa kolejnych części tworzących całość modelu. Do przeprowadzenia relacji namówił mnie mój chłopak darko79. Jestem ciekawa waszych opinii :)
Model pochodzi ze strony Canona działu Architektura.

Kilka słów o obiekcie modelu:

Nikko Toshogu jest świątynią w mieście Nikko, w prefekturze Tochigi. W 1999 roku wpisana została na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO.
„Yomeimon” jest bramą, najlepiej znaną częścią świątyni Nikko Toshogu. Ozdobiona jest około 500 grawerunkami i bogato kolorowanymi dekoracjami reprezentującymi elegancję kultury Edo. Zwana jest również „Higurashimon” co znaczy „brama zachodzącego słońca”, ponieważ jej wyszukaność oraz przepych powodują że możesz podziwiając ją nawet przez cały dzień do zachodu słońca.

Zdjęcie oryginału:



1. Poręcze

Zaczęłam od wycięcia poręczy, następnie wyciełam szczeble po ukształtowaniu wszystkiego skleiłam to razem. Problem sprawiło mi ukształtowanie zwieńczenia (grzybka) poręczy oraz przyklejenie szczebelków. Belka poprzeczna poręczy sprawiła troszkę problemów ale nie będzie tego widać gdyż miejsca sklejeń znajdują się od wewnątrz tzn. od strony gdzie będzie przyklejony budynek.
Wszystko widać na zdjęciach.

2.1. Poręcz strona prawa



2.2. Poręcz strona lewa



2. Podstawa

Dość łatwa do zrobienia. Trzeba domyślać się nieraz co do czego dokleić. Niesamowity problem sprawiły mi schody, nie spodziewałam się że aż tak trudno będzie je skleić, ze względu na dużą ilość zgięć. Ale udało się. Efekt poniżej:



Na koniec dokleiłam poręcze do bazy. Efekt na zdjęciach:



Proszę o komentarze...

--

Post zmieniony (13-02-11 17:54)

 
12-02-11 20:16  Odp: [Relacja] Yomeimon - Canon Paper Craft
darko79 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 7
 

Hejka

Ja się nie mogę wypowiedzięć... bo mi życie miłe ;)
A tak na poważnie jak na pierwszy model jestem pod wrażeniem... widząc klejenie na żywo tym bardziej.

Pozdrawiam darko

--
----------------
Gotowe (od 2005 r.): Citroen 5HP , Kosciół neogotycki w Szczecinie-Dąbiu, EMF (Studebaker) 30 Roadster - WAK #1, Hanomag (Komissbrot) - WAK #5, Hans Lody Z-10, Zamek Neuschwanstein
Zapraszam na moją stronę: www.kartoniarz.mojserwer.info

 
12-02-11 20:17  Odp: [Relacja] Yomeimon - Canon Paper Craft
bezdzik 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Zgadzam się z przedmówcą. A że praktyka czyni mistrza... Czekam na postępy!

--
Na półce: F7F (Fly), P-51D (GPM), Tempest (MM), P-47D (GPM), P-66 Vanguard (Modelik) i inne
w budowie: Garland (MM), MC.202 (nn), He-162 (Modelik)
w planach: P-38 (wszystkie! :D) i polska flota WWII
Modele polskich okrętów WWII

 
12-02-11 20:28  Odp: [Relacja] Yomeimon - Canon Paper Craft
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Szykuje się bardzo ładny ale chyba i skomplikowany modelik. Powodzenia.

PS. Jaka to skala?

--

Post zmieniony (12-02-11 20:29)

 
12-02-11 21:19  Odp: [Relacja] Yomeimon - Canon Paper Craft
Jorzik 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 14
Galerie - 23


 - 2

Hej
Do przeprowadzenia relacji namówił cię chłopak.OK. Kto wybrał ten projekt jako wprowadzający w arkana kartonowego świata? Jeśli to Twój wybór to już podziwiam Cię za wkroczenie na ścieżkę walki z niebanalną materią jaką jest karton.
Model który wybrałaś jest nie aż tak prosty jak by się wydawało. Jednak myślę ,iż kobieca ręka poradzi sobie z tą niezwykle ciekawą formą.

--
Pozdrawiam Jorzik

Na morzu: YAMATO,SHOKAKU, KIJI,, MUTSUKI, NISSHIN,KITAKAMI,TSUGARU,HIBURI ,Akitsu Maru
W powietrzu: G4M2 BETTY
Na lądzie: Typ 2 Ka-Mi,Typ 95 Ha-Go,Typ I Ho Ki,Typ 4 Chi To,Typ 4 Ka Tsu,Typ 94 Te Ke,Typ 97 Chi Ha,Typ 97 Shinhoto Chi Ha,Typ 5 Chi Ri ,Typ 1 Chi He,

 
12-02-11 22:19  Odp: [Relacja] Yomeimon - Canon Paper Craft
Jan Olfan   

To teraz młode kobiety interesują się sklejaniem kartonówek... Dlaczego ja nie żyję w tych czasach:(

--

 
13-02-11 09:22  Odp: [Relacja] Yomeimon - Canon Paper Craft
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

PiotrJan: "Dlaczego ja nie żyję w tych czasach:("

Głos z zaświatów ???

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
13-02-11 12:39  Odp: [Relacja] Yomeimon - Canon Paper Craft
Hator   

Jak na pierwszy model, to całkiem przyzwoicie się zapowiada. Może trzeba było jednak najpierw spróbować coś prostszego skleić, aby wyzwanie nie przerodziło się w zniechęcenie, zważywszy na dość zdetalizowany dach.

--
Pozdrawiam, Marcin
KARTONOWY TUR

Plac budowy: roboty wstrzymane

 
13-02-11 18:04  Odp: [Relacja] Yomeimon 1:75 - Canon Paper Craft
Kamila 



Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Witajcie ponownie!

Dziękuję za liczną grupę oglądających i komentujących :)

Teraz konkretnie:

OSTOJA -> Skala 1:75 nie zauważyłam jej bo była małą czcionką na jednym arkuszu :) poprawiłam już tytuł wątku :)

Jorzik -> Model wybrałam ja, całkowicie autonomicznie i bez nacisków z zewnątrz :) Lubię wyzwania :) i mam nadzieję że podołam temu... :] Wielkie dzięki, kobiece rączki radzą sobie z trudniejszymi formami ;)

PiotrJan -> Te czasy czy tamte co za różnica - tylko trzeba trafić na odpowiednią kobietę :)

Hator -> Może i tak ale jak się zniechęcę to nic nie stracę, ponieważ mam mnóstwo modeli w domu dużo modeli do oglądania które tworzy mój chłopak i które podziwiam...zresztą on nie pozwoli mi na zniechęcenie się ;)

--

Pozdrawiam serdecznie.
Kamila

Post zmieniony (13-02-11 18:05)

 
13-02-11 18:15  Odp: [Relacja] Yomeimon 1:75 - Canon Paper Craft
Kamila 



Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

3. Pierwsze piętro

3.1. Strona prawa

Pierwsze kondygnacja budynku z figurami smoka i Buddy (chyba :)) Dużo drobiazgów do wycięcia i sklejenia, największy problem sprawiły mi chyba kolumny. Trudno ukształtować prawidłowe walce. Do tego jedna kolumna miała źle oznaczone nacięcia na podstawę – no chyba że ja coś źle zrobiłam :) ale poradziłam sobie co widać na zdjęciach, i efekt jest oszałamiający hihihi ;) przynajmniej jak na moje oko :)

Dobra idę kleić powtórkę z rozrywki czyli to samo tylko z lewej strony...

Proszę o dalsze opinie... chętnie się czegoś nauczę :)



--
Pozdrawiam serdecznie.
Kamila

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 7Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024