FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 6Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 
02-12-12 15:07  [R/G] krążownik IJN Sendai GPM 1:200
Marcin_jg 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 1
 

Witam;

Po wakacyjnych wojażach ,ślubie i przygotowaniach do niego w pewien październikowy wieczór postanowiłem wrócić do kartonowego hobby i coś skleić :) Odpaliłem moje ulubione forum w poszukiwaniu inspiracji i z pomocą przyszła mi recenzja tego modelu wrzucona przez Jorzika. Spodobała mi się trochę archaiczna sylwetka tego okrętu, a że lubię dziwolągi kupiłem cały zestaw (model,wregi,lufy,relingi wycinane laserowo i gotowe bulaje ) w GPM-ie. Model kleję prosto w wycinanki ,szukałem zdjęć okrętu lub jego bliźniaków w sieci ,ale nie ma tego za dużo.
Dobra, koniec gadania :) czas na kilka fotek gotowego kadłuba:


Imitacje listw łączących linoleum zrobiłem z relingów fototrawionych
Śruby malowane humbrolem

--

Post zmieniony (14-06-13 22:56)

 
02-12-12 16:45  Odp: (R) krążownik IJN Sendai GPM 1:200
Jorzik 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 14
Galerie - 23


 - 2

Witaj
Bardzo cieszy oczy widok kolejnej relacji z budowy japońskiego okrętu. Sendai to klasyk wśród japońskich lekkich kążowników.
Jak je któryś z Kolegów nazwał,, pływające kotłownie" maja jednak w swej urodzie coś co przyciąga jak magnes. Wiem bo sam taką kotłownię aktualnie wykańczam.
Kadłub ładnie skroiłeś, natomiast martwi mnie dziób bo w moim odczuciu wyszedł za ostry i na przejsciu w dno zrobił sie dołek. To samo widać na fotach surówki. Co do listew łączących pasy linoleum mogłeś zostawić to tak jak było w wycinance, ale rozumiem że to co wykonałeś miało na celu uplastycznienie pokładu.
Bardzo podoba mi sie wykonanie ukształtowania rufy. Jeśli chodzi o aparaty torpedowe to ładnie je wykonałeś i prezentują się ładnie.
Będę często zaglądał do Twojej relacji. Życzę wytrwałości.

--
Pozdrawiam Jorzik

Na morzu: YAMATO,SHOKAKU, KIJI,, MUTSUKI, NISSHIN,KITAKAMI,TSUGARU,HIBURI ,Akitsu Maru
W powietrzu: G4M2 BETTY
Na lądzie: Typ 2 Ka-Mi,Typ 95 Ha-Go,Typ I Ho Ki,Typ 4 Chi To,Typ 4 Ka Tsu,Typ 94 Te Ke,Typ 97 Chi Ha,Typ 97 Shinhoto Chi Ha,Typ 5 Chi Ri ,Typ 1 Chi He,

 
02-12-12 19:14  Odp: (R) krążownik IJN Sendai GPM 1:200
gen84 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 6
 

To zasiadam i podglądam co tam się wyrabia :D
powodzenia w budowie :D:D

 
02-12-12 20:11  Odp: (R) krążownik IJN Sendai GPM 1:200
Yukikaze 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 1
 

Bedę podglądał ponieważ miałem na niego ochotę jednak zniechęcił mnie ten dziób na surówce i widzę, że w wycinance jest niestety to samo.
Jednak życzę powodzenia i wytrwałości :-)

--

 
02-12-12 20:43  Odp: (R) krążownik IJN Sendai GPM 1:200
Cyryl 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 5
 

Powodzenia w budowie, fajnie że kolejny japończyk się klei.
Pozdrawiam.

 
05-12-12 19:30  Odp: (R) krążownik IJN Sendai GPM 1:200
szebi 



Na Forum:
Relacje z galerią - 11
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Wszystko ok, tylko dziób niewyprofilowany w prawidłową stronę, powinien być wklęsły.

--
Stocznia w Kure szykuje się do prac....
GG: 2022578

 
05-12-12 21:01  Odp: (R) krążownik IJN Sendai GPM 1:200
andrzej 

Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 41
 

fajnie! fajnie!!! , Ja robię teraz ISE Ansfera ,ale w pełnej walorce ,to trochę mi czasu zajmie !? Następny będzie Sendai. Kibicuje.Hej

 
09-12-12 13:50  Odp: (R) krążownik IJN Sendai GPM 1:200
Marcin_jg 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 1
 

Części na dziobie gotowe


--
Pozdrowienia z Jeleniej Góry :)

 
11-12-12 11:53  Odp: (R) krążownik IJN Sendai GPM 1:200
Nietzwietz 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 2
 

Super. Zrobiłeś to z własnej inwencji czy po jakichś planach?

Szczególnie interesują mnie te kołowroty obok polerów, tak miały japońskie jednostki czy to Twoja inwencja?, oraz czy może cały pokład dziobowy nie powinien być ryflowany? ale nie istotne czy tak było wykonanie super.

Mam też oczywiście łyżeczkę dziekciu (bo ogólnie to super robota) czy te przelotki do cum na dziobie nie powinny się zwężać na górze?, i delikatnie zachodzić na siebie pod przeciwnym kątem? Tak mi się wydaje.

Poza tym troszkę siateczka wystaje poza obrys z lewej burty.

Nie miej mi za złe tych uwag, gdyż sam najlepiej wiem jak aparat wyciąga niektóre głupoty nad którymi sam potrafię siedzieć kilka godzin, a ich nie zauważyć.

Poza tym fajnie to Ci idzie i nadal jestem kibicem....

--
Stocznia papierowa.
Ukończone: Gneiseneu(1945), Lutzow, Admiral Graff Spee, T 24, HMS Spey, Shimakaze, Garland, Wicher, Gryf, (wszystkie 1:400 JSC)
W stoczni: Fuso (1:200 AH), Blucher (1:400JSC), projekt indywidualny
Oczekują: Kaga (1:200 DB), Lotniskowiec Seydlitz (1:400 JSC), HMS Ajax (1:400 JSC)
Wolne Miasto Gdańsk

 
11-12-12 17:49  Odp: (R) krążownik IJN Sendai GPM 1:200
Marcin_jg 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 1
 

Dzięki za zainteresowanie;
Widoczne na zdjęciach części na dziobie są wszystkie z wycinanki ,te które przewidział autor opracowanie ,nic nie dołożyłem od siebie bo nie mam wystarczająco dokładnych zdjęć oryginału. Ogólnie mam wrażenie ,ze model jest opracowany bardzo szczegółowo,ilość drobnicy w porównaniu do modeli które skleiłem dotychczas jest duuuża :)
Co do przelotek do cum ,faktycznie w modelu są trochę zbyt masywne,
nie kombinowałem jednak z nimi i skleiłem tak ja to przewidział autor.

--

Post zmieniony (17-12-12 15:10)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 6Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024