FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
20-02-11 22:35  [Galeria] Type 5 Chi-Ri - Modelik 07/08
struna 

Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 1
Galerie - 10


 - 3

Model ma kilka błędów które opisałem w relacji. Na pewno nie polecam go osobom początkującym. Zapraszam do oglądania.


I na koniec jeszcze moja Cesarska Pancerka która się powiększa o kolejne "Typy"


Link do relacji: http://www.konradus.com/forum/read.php?f=1&i=145027&t=145027

pozdro

Post zmieniony (23-02-11 00:54)

 
20-02-11 23:28  Odp: [Galeria] Type 5 Chi-Ri - Modelik 07/08
Maverick 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Galerie - 5
 

Ładny japoniec!:) Gratuluję modelu!:)

 
21-02-11 05:32  Odp: [Galeria] Type 5 Chi-Ri - Modelik 07/08
Jańcio 



Na Forum:
Relacje z galerią - 4
Galerie - 17


 - 7

Bardzo ładnie zrobiony czołg .Gratulacje ,tylko gryzie się z całym obrazem to nie wyretuszowane wnętrze lufy ale to myślę jest do zrobienia w każdej chwili .

--
Pozdrawiam wszystkich !


Jańcio

HEY HEY!

„Nic z bliska nie wygląda tak dobrze jak wyglądało z daleka. ”

 
21-02-11 08:00  Odp: [Galeria] Type 5 Chi-Ri - Modelik 07/08
Jorzik 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 14
Galerie - 23


 - 2

Brawo Struna za kolekcję japońskiej pancerki.
Chciałbym już mieć taką zrobioną , ale te okręty mnie ciągną na dno.
Chi Ri bez kamo wygląda nieciekawie ale dobrze że pojawił sie na rynku.
Model wyszedł Ci bardzo ładny choć warto by poprawić retusz w lufie jak Jańcio wspomniał i w elemencie łączącym ,,wydechy,, widać to dokładnie na foto nr 8 w trzecim rzędzie od góry.
Ja pokusiłbym sie jeszcze o dorobienie nitów i wszelkich śrubek bo to duży model i jakoś tak to dziwnie płasko wygląda.
Jeszcze raz gratuluję.

--
Pozdrawiam Jorzik

Na morzu: YAMATO,SHOKAKU, KIJI,, MUTSUKI, NISSHIN,KITAKAMI,TSUGARU,HIBURI ,Akitsu Maru
W powietrzu: G4M2 BETTY
Na lądzie: Typ 2 Ka-Mi,Typ 95 Ha-Go,Typ I Ho Ki,Typ 4 Chi To,Typ 4 Ka Tsu,Typ 94 Te Ke,Typ 97 Chi Ha,Typ 97 Shinhoto Chi Ha,Typ 5 Chi Ri ,Typ 1 Chi He,

 
21-02-11 09:33  Odp: [Galeria] Type 5 Chi-Ri - Modelik 07/08
greg   

Gratuluję bardzo efektownego modelu, jak i pozostałej kolekcji.
Co do uwag, zrobił to już Jańcio z Jorzikiem.
Gąski z wycinanki, czy lasery?
Co następne?

 
21-02-11 13:37  Odp: [Galeria] Type 5 Chi-Ri - Modelik 07/08
Stachowitz 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Model OK, podobnie jak i cała kolekcja. Co do uwag - mnie osobiście wydaje się, że gąsiennice są zbyt napięte. Powinny ciut zwisac tu i ówdzie, ponieważ swoje przecież ważyły :) Ale i tak szacun za całość!

 
21-02-11 13:45  Odp: [Galeria] Type 5 Chi-Ri - Modelik 07/08
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Ładny model ,ładnie wykonany,pozdrawiam marek

--
W budowie | R17 Halny Błyskawica 44 | IJN Hiei

Ostatni obiekt westchnieńWarspite] Modele pozaregulaminoweŻaglowce
Garland

Trałowceproj 254
Ostatnie moje zabawy starym 'RC"Prdro Gual

R/G Kuter Elko 80 I Statek Ewa I Czołg T55A I Statek Ratowniczy R 27 Cyklon I Schnellboot S132 WAK I Ścigacz S2 I ORP Dragon i ORP Dzik I ORP Grom 1940 I kuter Vosper 72 I ORP Garland

 
21-02-11 16:39  Odp: [Galeria] Type 5 Chi-Ri - Modelik 07/08
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

Model wykonany bardzo ładnie, ale jako konstrukcja, ten czołg jest niewdzięcznym tematem, bo jest.... zupełnie łysy i nieciekawy jeśli chodzi o wyposażenie kadłuba. Nie ma tutaj żadnej winy autora czy wykonawcy, ale com napisał, napisałem:-)

Ogólnie gratuluję:-)

Śrubki możesz faktycznie dorobic, ale to nie wpłynie jakość znacząco na "łysowatość" kadłuba:-) Podwozie miodzio:-)

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
23-02-11 00:45  Odp: [Galeria] Type 5 Chi-Ri - Modelik 07/08
struna 

Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 1
Galerie - 10


 - 3

Hejka.

No i jak zwykle za dobry aparat powyciągał co niepotrzeba ;-).

Dzięki panowie ;-)
Co do lufy no cos tam jeszcze popróbuję bo rzeczywiście jak się niekiedy spojrzy to troszke białego widać, albo wkleję kawałek tulejeczki sklejonej z 80g papieru pomalowanego w środku. I to chyba będzie najlepsze rozwiązanie.
Co do wydecho tak naprawdę wnętrza łączenia wogóle nie widać flash za dobrze naświetlił.
Gąski są lasery. Ciężko powiedzieć czy powinny zwisać akurat w tym przypadku raczej sama konstrukcja pozostała w fazie prototypowej i jedyne zdjęcia jakie udało mi się znaleźć to ordr. tech. intel. amerykański który to gąsek założonych akurat nie miał albo były z bardzo delikatnym zwisem. Ale przyglądając się zdjęciom to gąski powinny być troszkę inaczej zaprojektowane.
Ogólnie rzezc biorąc to po sklejeniu muszę stwierdzić że model bardziej nadaje się do budowy w klasie otwartej. Warto mu dorzucić właściwie nie nitów a śrub, również i koła można było by uplastycznić o śruby z "kokardkami". Do narzędzi dorzucił bym jeszcze standardowy podnośnik. I liny tylko gdzie? I jak to mogło w rzeczywistości wyglądać.
StuGu no jak ja widzę twojego Ha to nie wiem czy jeszcze w stanie będę swojego pokazywać jak wogóle go skleję, ale przynajmniej tak mam kogo podglądać. I jeszcze większą motywację do niego. Ale przynajmniej w tym przypadku jest więcej materiałów.

Jeszcze może dodam te błędy jakie zauważyłem w wycinance.
1. Na pierwszy rzut okazało się że oklejki kadłuba są za długie od szkieletu.
2. Za długie "sprężyny" zawieszenia łączące wahacze
3. Brak wydrukowanych 2 elementów kół napinających.
4. Podklejki/wzmocnienia wieży wydrukowane za zwykłym 80g papierze - powinny być na kartonie.

--
pozdro.


 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024