FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
07-03-11 14:58  [Galeria] Lublin R XIII Modelarz Kartonowy
Tede 

Na Forum:
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Witam,
Chciałbym zaprezentować sklejony już jakiś czas temu model samolotu Lublin RXIIID. Ponieważ każdy samolociarz powinien mieć swego Lublina, mam i ja :-)
Modelik sklejał się bezproblemowo. Jedynie montaż poszycia końcówek płata wymagał nieco kombinowania i nie wyszło mi to tak jak bym chciał.
Miałem do wyboru dwie wycinanki: jedną z MP model, drugą z modelarza Kartonowego. Po porównaniu w 2D tą pierwszą oddałem w dobre ręce a skleiłem model nie zawierający błędów merytorycznych i drukarskich. Mam tylko jedną wątpliwość: samolot jest od spodu pokryty srebrnym kolorem. Zawsze myślałem, że Lubliny miały dolne powierzchnie malowane na niebiesko. Może ktoś coś wie na ten temat ?
Ale dość gadania, czas na obrazki.




Pozdrawiam,

Tomek

 
07-03-11 15:47  Odp: [Galeria] Lublin R XIII Modelarz Kartonowy
Stealth 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 24


 - 1

Bardzo ładny model, gratuluję. Szkoda jedynie, że zdjęcia nie były robione przy bardziej rozproszonym świetle.

Co do malowania, to według najnowszych źródeł to właśnie kolor srebrny na dolnych powierzchniach jest prawidłowy. Co więcej, według najnowszego wydania "Polskiego samolotu i barwy" p. Królikiewicza, barwy na górnej powierzchni modelu są błędne (zresztą to własnie Lublin w "zrewidowanym" kamuflażu znajduje się na okładce książki, wię możesz porównać, nawet jeżeli jej nie posiadasz).

--
Na półce m. in.:
SSys 1:25, Inka II 1:33, BD-41 1:25, Demoiselle 1:33, V-1 1:33, PZL P.11c 1:33, SZD-18 Czajka 1:33, V-2 1:33, Slingsby T-21b 1:33, Sopwith Tabloid/Schneider 1:33, PZL P.7a 1:33, Morane Saulnier M.S. 30 E1 1:33, Nieuport 11 Bebe 1:33 GPM, Fokker Dr I 1:33 MM, Fokker E V 1:50 KEL, Aviatik-Berg D I 1:50 KEL, Lublin R XIII D 1:50 KEL, Pfalz D XII 1:50 KŚ, Fokker Dr I 1:50 KŚ

 
07-03-11 17:01  Odp: [Galeria] Lublin R XIII Modelarz Kartonowy
Tede 

Na Forum:
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Dzięki Stealth. Mam pierwsze wydanie tej książki i tam właśnie jest kolor niebieski. Widocznie przez 20 lat sporo się zmieniło w badaniach nad malowaniem polskich samolotów. Czyli model jest dobrze pomalowany od spodu i błędnie od góry :-(

Tomek

 
09-03-11 09:19  Odp: [Galeria] Lublin R XIII Modelarz Kartonowy
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Fajny model.
Tylko troszkę rażą kosmate krawędzie...
Może problem ze zdjęciami polega na tym,że nie wszystkie byłu robione "ze światłem". częśc była wykonana pod światło odbite ( od podłogi?).
Niestety zdjęcia robione w plamie światła słonecznego wpadającej przez okno do pokoju tak właśnie będa wyglądać.
Zatem fotki w pomieszczeniu albo robić w sztucznym,rozproszonym świetle, albo sztucznym,ale wieloogniskowym.
Zdjęcia w słońcu najlepiej robić w plenerze-na otwartej przestrzeni.


--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
09-03-11 10:54  Odp: [Galeria] Lublin R XIII Modelarz Kartonowy
Tede 

Na Forum:
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Właśnie widzę, że naturalne światło to nie jest panaceum na idealne zdjęcie. W tm wypadku część zdjęć zrobiłem pod słońce a we wszystkich sę silne cienie. Nastąpnym razem wyniosę model na balkon albo użyję sztucznego światła.
Krawędzie są włochate. bo model nie jest lakierowany. Bezbarwny Humbrol zmienia odcienie kolorów, a matowy akryl w sprayu sprawia, że model traci satynową powierzchnię i wygląda tekturowo. Lakierować też trzeba niestety umieć a ja boję się zepsuć model.

Tomek

 
09-03-11 11:47  Odp: [Galeria] Lublin R XIII Modelarz Kartonowy
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Proponuję zagruntować arkusze obustronnie przed cięciem zwykłym Caponem prosto z puszki, malować zwykłym pędzlem.

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024