FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
06-12-10 20:59  [G] Ansaldo A.1 Balilla – ORLIK
Mejdej 



Na Forum:
Galerie - 10


 - 3

Witam wszystkich serdecznie. Wprawdzie z czarnym forum związany jest od kilku lat jako wierny jego bywalec, jednak z racji bardzo rzadko wykonywanych wpisów moja osoba dla wielu tu osób może być anonimowa. Dlatego przy okazji mojej pierwszej galerii chciałbym się przedstawić.

Mam na imię Łukasz obecnie mieszkam i pracuje w Warszawie a pochodzę z malowniczej wioski Skawa, która to znajduje się niedaleko znanego dziecięcego uzdrowiska Rabka Zdrój. Modelarstwem kartonowym zaraziłem się w roku 98 i tak nieprzerwanie już od 12 lat staram się podnosić swoje umiejętności. W początkowym stadium choroby modelarskiej sklejałem wszystko, co wpadło mi w ręce. Obecnie sklejam głównie modele samolotów myśliwskich z okresu II wojny światowej z małymi odskoczniami. Tyle tytułem wstępu.

Model, który chcę zaprezentować szerszemu gronu to Ansaldo A.1 Balilla wydawnictwa ORLIK. Skala oczywiście 1:33. Jest to jednosilnikowy dwupłatowiec w pięknym malowaniu 7 krakowskiej eskadry myśliwskiej im. T. Kościuszki. Szersze informacje o konstrukcji i użyciu samolotu można znaleźć w internecie stąd nie będę ich tu zamieszczał.

Sam model z założenia miał być modelem odpoczynkowym a w rzeczywistości napociłem się przy nim niesamowicie. Spasowanie modelu jest dobre, większych błędów nie zauważyłem, a jeśli jakieś powstały to zapewne z mojej niedokładności. Z efektu końcowego jestem powiedzmy zadowolony, a czy jeszcze ktoś będzie podzielał moje zdanie to się okaże.

Galeria:





W późniejszym czasie postaram się zaprezentować nieco więcej moich wypocin. Przymierzam się też do stworzenia relacji. Tamat na pewno będzie niszowy :).

Pozdrawiam

--

 
06-12-10 22:54  Odp: [G] Ansaldo A.1 Balilla – ORLIK
piotter 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 10
Galerie - 14


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4
 

Witam

Orlikowa Balilla leży u mnie na samym wierzchu modeli "w pierwszej kolejności poza kolejnością" zaraz obok Spada :).
Jak widać warto się za nią wziąć. :).

Bardzo ładny i czysty model.
Tylko z czego ty te wykrzyżowania komory płatów zrobiłeś ?
Strasznie grube - ładne ale grube :).
Te dłuższe, między płatami miały bardzo charakterystyczną konstrukcję - podwójna linka usztywniona "wklejoną" między nie taśmą stalową. W modelu wkleiłeś nawet specjalne okucia ( uszka ) do takich właśnie linek.

Ale nie przejmuj się moim narzekaniem. Lubię ten samolot, na pewno go skleję i wcale nie jest powiedziane że w moim linki będą prawidłowe ;).

Gratuluję ładnego modelu na debiut i życzę jeszcze wielu lepszych.

--
Tyle pięknych samolotów do sklejenia...

 
06-12-10 23:24  Odp: [G] Ansaldo A.1 Balilla – ORLIK
Mejdej 



Na Forum:
Galerie - 10


 - 3

Witam piotter. Dziękuje za komentarz i cenne uwagi.

Cóż grube są:). Zrobiłem je z drutu miedzianego 0,8mm pomalowanego na szaro. W sumie instrukcja nic konkretnego na temat wykrzyżowania komory płatów nie mówi (jest taki mały rysunek montażowy ukazujący wygląd usztywnień płata - cz 37, 38 i z niego wynika że należy je zrobić z drutu). Z racji że miał to być model rekreacyjny nie fatygowałem się sprawdzaniem czy tak faktycznie ma być czy nie. Tak czy inaczej dobrze wiedzieć że to tak powinno wyglądać jak napisałeś:).

Spad też u mnie czeka na swoją kolej i chyba sobie trochę poczeka.

Pozdrawiam.

--

Post zmieniony (07-12-10 10:24)

 
07-12-10 15:39  Odp: [G] Ansaldo A.1 Balilla – ORLIK
piotter 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 10
Galerie - 14


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4
 

Ty się nie przejmuj za bardzo moimi "cennymi uwagami" tylko klej :).

A co do tych naciągów to sprawdziłem że instrukcja i rysunki wręcz nakazują je wykonać tak jak u ciebie.

--
Tyle pięknych samolotów do sklejenia...

 
07-12-10 15:57  Odp: [G] Ansaldo A.1 Balilla – ORLIK
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

"Ty się nie przejmuj za bardzo moimi "cennymi uwagami" tylko klej :).

No właśnie, dobrze "idzie" to trzeba działać - co następne?

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
07-12-10 16:27  Odp: [G] Ansaldo A.1 Balilla – ORLIK
piotter 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 10
Galerie - 14


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4
 

I jeszcze może gwoli uzupełnienia tematu zdjęcia zachowanego egzemplarza Balilli i świetna relacja z budowy żywicznego modelu firmy Karaya z opisem wykonania taśmowych naciągów.

--
Tyle pięknych samolotów do sklejenia...

 
07-12-10 17:29  Odp: [G] Ansaldo A.1 Balilla – ORLIK
Mejdej 



Na Forum:
Galerie - 10


 - 3

Piotter super, że dodałeś te dwa linki. Teraz trochę żałuję, że się jednak nie pokusiłem o przeszukanie internetu. Model bliższy oryginałowi zawsze się lepiej prezentuje.

OSTOJA - Dobre pytanie sam się zastanawiam. Najprawdopodobniej będzie to P-47 od Hala, ale mam jeszcze inne typy :) [ Bf-110 ewentualnie P-40 ]. Zobaczymy.

--

 
07-12-10 18:45  Odp: [G] Ansaldo A.1 Balilla – ORLIK
piotter 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 10
Galerie - 14


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4
 

A jaki to 'temat niszowy" miał być ?
Bo przecież nie Thunderbolt :D.

--
Tyle pięknych samolotów do sklejenia...

 
07-12-10 21:10  Odp: [G] Ansaldo A.1 Balilla – ORLIK
Mejdej 



Na Forum:
Galerie - 10


 - 3

Zgadza się to nie Thunderbolt :). Chodzi za mną już od dłuższego czasu ochota na sklejenie Dauntlessa - oczywiście z Military Model. Ale to będzie projekt na 2011 rok. Zastanawiam się też mocno nad rozpoczęciem prac nad C-47 z Fly Model.

Teraz to szczerze przyznam że sam nie wiem co zacząć :/ Tyle mam typów :)

--

Post zmieniony (08-12-10 11:24)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024