FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 9Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 
13-06-07 08:57  [Relacja] A6M2 Zero Model 21 [część II]
Piterski 



Na Forum:
Relacje w toku - 9
Relacje z galerią - 1


 - 1

POGADUCHY
Relacja sie trochę rozrosła, a do końca jeszcze trochę brakuje dlatego postanowiłem otworzyć jej część II.
Poprzednia jest tu: część I .

RELACJA
Czas kończyć już ten element modelu. Oto kilka bardzo kiepskich fotek. Niestety nie potrafię sfotografować tego sensownie przy sztucznym świetle tak by zachować odpowiednią tonacje barw. Postaram się to zrobić w świetle dziennym, przed zamknięciem kabiny.
Zostało założyć pasy do fotela, przymocować zadki karabinów w kabinie i zrobić celownik.
Więcej nic nie piszę bo naprawdę nie ma się czym zachwycać.



CDN...

--

4976342
Na tapecie: GAZ 69M; PGM-17.


Post zmieniony (13-06-07 08:59)

 
21-06-07 00:05  Re: [Relacja] A6M2 Zero Model 21 [część II]
Piterski 



Na Forum:
Relacje w toku - 9
Relacje z galerią - 1


 - 1

RELACJA
Praktycznie, bo nie ma jeszcze celownika, zakończyłem wyposażanie kabiny.
Z tej radości wstawiam trzy ujęcia. Niestety zdjęcia dalej mi się nie podobają. Otarcia farby wyglądają bowiem jak szare plamy.
Nie są połyskliwe, ale to tylko na zdjęciach. Będzie okazja zrobię zdjęcia w świetle naturalnym i zobaczymy.



--
4976342
Na tapecie: GAZ 69M; PGM-17.

 
21-06-07 00:22  Re: [Relacja] A6M2 Zero Model 21 [część II]
randar 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 7
 

Uh ! Aż szkoda ją zakrywać osłoną ;-)

Kabina wykończona wyśmienicie, szczególnie podobają mi się pasy. Wygladają jakby były skrojone z prawdziwej skórki . W jaki sposób udało Ci się je tak realistycznie zrobić ?

pozdrawiam

PS. Banzai !!

--

 
21-06-07 08:33  Re: [Relacja] A6M2 Zero Model 21 [część II]
szebi 



Na Forum:
Relacje z galerią - 11
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

I Ty mówiłeś, że mój model jest świetny.... A mogę już zamknąć szczękę po tym co tu zobaczyłem? :-) Dobrze, że jest taka relacja, by zbić poglądy z pierwszego zdania! :-) Model pięknieje w oczach, jestem pod wrażeniem.

Pozdrawiam, szebi.

--
Stocznia w Kure szykuje się do prac....
GG: 2022578

 
21-06-07 14:52  Re: [Relacja] A6M2 Zero Model 21 [część II]
Piterski 



Na Forum:
Relacje w toku - 9
Relacje z galerią - 1


 - 1

POGADUCHY
Radndar pasy zrobiłem bardzo prosto. Opiszę tylko część "skórzaną". Pomalowałem pasek papieru pastelą olejną w odcieniu brązu. Pastele nanoszę pędzelkiem, który najpierw moczę w terpentynie, trochę odsączam i pocieram kredkę by ją rozpuścić. następnie maluje pędzelkiem papier. Jeśli trzeba operacje powtarzam. Kolejny krok to nakładam wykałaczka klej BCG, dość obficie, najpierw na jedna potem druga stronę i czekam aż wsiąknie. Dzięki temu uzyskuje odpowiednia plastyczność i połysk. Bo wsiąknięciu kleju kładę pas na podkładce pod myszy, po miękkiej stronie, i nagniatam wykałaczką miejsce przy miejscu. Robie to wszystko zaraz po wniknięciu kleju kiedy z zewnątrz nic mi się nie klei, ale woda z kleju jeszcze całkiem nie odparowała. Teraz przykładam Pas i kształtuje jego ułożenie. Kiedy tak ukształtowane pasy wyschną trzymają kształt same. Oczywiście wygodnie jest je trochę złapać kroplą kleju do fotela.

Szebi Dziękuje za miłe słowa, ale to jest tylko kabina, a ja mówię o modelu jako całości. W tym zaś wypadku tak pięknie już nie jest i na twoim modelu widzę ze błędy które mi wyszły to widocznie tylko i wyłącznie moja wina.

--
4976342
Na tapecie: GAZ 69M; PGM-17.

 
21-06-07 19:27  Re: [Relacja] A6M2 Zero Model 21 [część II]
Hayabusa 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 2


 - 1

Woooow!!! nooo kabinka miodzio;)

--
----------------------
Jeśli dzisiaj jest źle to wiesz, że jutro może być lepiej
a jeśli dzisiej jest dobrze to ... po co się martwić na zapas;)
----------------------

 
21-06-07 20:28  Re: [Relacja] A6M2 Zero Model 21 [część II]
Rafał Ż. 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 16
Galerie - 11


 - 17

Kabinka miodzio!
Piterski zrobiłeś najpierw super Ławoczkina, a teraz tu taka kabinka. Ty za skromny jesteś po prostu! :-) Bardzo mi się podobają pasy. Najpierw myślałem, że jakiś pasek skórzany poświęciłeś ku chwale ojczyzny ;) ale Ty to z papieru wydziergałeś-chylę czoła, dałem się nabrać! A tak przy okazji-czy tam nie powinno być jeszcze jednego pasa przy fotelu, bo jakoś nie bardzo widzę, jak ten pilot miałby się przypiąć w tym kokpicie. Chodzi mi o pas barkowy.
Pozdrawiam!

--
Hangar:
TS-11 ISKRA
Gotowe:
1.Hurricane 2.P11c 3.Albatros 4. Ansaldo 5.PZL-38 WILK 6.F1 Ford B190 7.F-14 Tomcat

 
21-06-07 22:02  Re: [Relacja] A6M2 Zero Model 21 [część II]
Piterski 



Na Forum:
Relacje w toku - 9
Relacje z galerią - 1


 - 1

POGADUCHY
Miło, że Wam się podoba. Mam nadzieje, że kolejny model będzie wychodził mi lepiej.
Z tymi pasami to dziwna sprawa. W modelu Halińskiego (nowe wydanie), którym się podpieram są takie jak tu, znowu na rysunkach z rosyjskiej monografii jest tylko pas biodrowy.

--
4976342
Na tapecie: GAZ 69M; PGM-17.

 
28-06-07 00:39  Re: [Relacja] A6M2 Zero Model 21 [część II]
Piterski 



Na Forum:
Relacje w toku - 9
Relacje z galerią - 1


 - 1

RELACJA
Co tu dużo pisać, kolejny debiut w drutologi i celownik skończony. Jeszcze świeżo pachnący farbą. Myślę, że kolejny raz zrobię to ładniej, ale najpierw sobie sprawię gogle ze szkłem powiększającym :-)
Krzyż celownika robiony na styk w jednej płaszczyźnie. Kółko nawijane na igle 1,2 [mm], a druciki mają odpowiednio 0,3 [mm] i koło 0,1[mm].



Wskazówka praktyczna takie drobiazgi najlepiej ciąć skalpelem na czymś twardym np. metalowa linijka. Nie sprężynuje i nic się nie rozpada. łatwiej odciąć naddatki.

Edit
Jeszcze korzystając z światła słonecznego dwie foteczki w maksymalnym zbliżeniu.
Tego czarnego paprocha z szybki usunę wcześniej go nie zauważyłem.




CDN...

--

4976342
Na tapecie: GAZ 69M; PGM-17.


Post zmieniony (28-06-07 22:07)

 
02-07-07 21:49  Re: [Relacja] A6M2 Zero Model 21 [część II]
Piterski 



Na Forum:
Relacje w toku - 9
Relacje z galerią - 1


 - 1

POGADUCHY
Przepraszam wszystkich którzy dopingowali mnie w budowie tego modelu. jestem Wam wdzięczny za wsparcie :-).
Niestety relacja zostaje niedokończona i zakończona. Decyzja jest przemyślana.
Poległem przy pasowaniu skrzydeł. Wymagały ścinania szkieletu wielokrotnego zakładania i zdejmowania metalowego bagnetu no i w końcu jedno z nich tego nie wytrzymało.
Dziękuje raz jeszcze za doping i do zobaczenia w kolejnej relacji.

Za radą kolegi wstawiam te fotki by nie być gołosłownym. Naprawdę żałuje że mi nie wyszło :-(((



Pod wpływem rozmowy, poza forum, pozostawiam w gestii moderatora decyzję o usunięciu tej relacji. Dla mnie osobiście może ona zniknąć.

--

4976342
Na tapecie: GAZ 69M; PGM-17.


Post zmieniony (02-07-07 22:39)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 9Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024