FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
29-01-12 17:43  [T]Odkształcona mata Olfy
Kofi 



Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Witajcie!

Jakoś tak się stało, że moja mota znalazła się za biurkiem, za którym biegła rurka od C.O. Leżała tam jakieś dwa tygodnie i gdy dziś ją wyciągnąłem, by coś zmajstrować zauważyłem, że rogi się dość mocno odkształciły. Pytanie brzmi czy zna ktoś jakiś sposób by doprowadzić ją do porządku. Próbowałem mechanicznie ją odginać w przeciwną stronę, lecz dało to połowiczne skutki.

Z góry dzięki za odpowiedź.

--
www.kofimodels.jcom.pl - zapraszam na moją stronę internetową.
Początkujący

 
29-01-12 17:50  Odp: [T]Odkształcona mata Olfy
Rafael 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 12
Galerie - 6


 - 2

Moze polozyc ja na czyms plaskim, np.stole i rownomiernie ogrzac np. suszarka do wlosow? Generalnie te maty nie lubia nagrzewania. Moja potrafila odksztalcac sie od ciepla zarowki zamontowanej w lampce nad stolem, ale pozostawiona do ostygniecia wracala zawsze do pierwotnego ksztaltu...

--
Pozdrowienia
Rafael
LSM member ;)

Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta.
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz.
Kat
_____________________
Warsztat: kraciaste cos ;)

 
29-01-12 17:54  Odp: [T]Odkształcona mata Olfy
MK747 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

Może spróbuj delikatnie ją podgrzać np.opalarką (tylko delikatnie !!), a potem na płaskiej powierzchni dociśnij ciężarkami rogi. Nie wiem czy pomoże, ja bym tak spróbował.
No i Rafael podobnie proponuje :)
--

Post zmieniony (29-01-12 17:56)

 
29-01-12 18:11  Odp: [T]Odkształcona mata Olfy
Jaroslav 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 3
Galerie - 10


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Patryk, ja swoją wrzuciłem do miski z gorącą wodą i trzymałem cały wieczór i co raz dolewając nowej z czajnika (tylko że na mojej się od lampki porobiły fale dunaju ) po takim moczeniu jeszcze ją przeprasowałem na najniższej temperaturze aż zmiękła równo na całej powierzchni i zostawiłem na noc pod obciążeniem. Niby pomogło ale po ok tygodniu zaczęła się znów sama zwijać więc kupiłem nową. a tamtej używam już tylko do wybijania nitów i glutowania bo nowej szkoda ;)

--
GG 6801515

 
29-01-12 18:37  Odp: [T]Odkształcona mata Olfy
stary 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 4
Galerie - 1


 - 2

Może prasowanie przez jakąś podkładkę?
Moja odkształciła się leżąc na stole na który padało słońce przez okno.
Prostować nie próbowałem. Tak jak mój przedmówca używam do "brudnych" prac.
Z nową jestem już mądrzejszy.

--
Ukończone
HMCS AGASSIZ
Okręt WOP
Holownik portowy
KOMINTERN ciągnik gąsienicowy






 
29-01-12 18:57  Odp: [T]Odkształcona mata Olfy
Korsarz 



Na Forum:
Relacje w toku - 9
Galerie - 6


 - 4

He he, mi też sie odkształciła od kubka z herbatą :) Też myśle, że lepiej kupić nową... Nie koniecznie Olfy, ja sobie kupiłęm jakiejś firmy no-name, sprawuje sie bardzo dobrze a jest tańsza...

--
Nie jestem przesądny, bo to przynosi pecha.

 
29-01-12 19:25  Odp: [T]Odkształcona mata Olfy
Jaroslav 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 3
Galerie - 10


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Ja kupiłem w empiku za ok 10-11 zeta matę A5 z nożykiem w zestawie i nie mam z nią żadnych problemów - jest grubsza o prawie 1 mm od Olfy CM przez co się nie odkształca choć na stałe leży pod lampką no i format jest jak dla mnie bardziej praktyczny niż A3 lub A4.
Jedyne co to przy zmywaniu farby rozpuszczalnikiem nitro trochę mi się rysunek siatki zmył ale to żaden problem szczerze mówiąc.
Pozdr.

--
GG 6801515

 
29-01-12 19:58  Odp: [T]Odkształcona mata Olfy
Kofi 



Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Zrobiłem tak jak pisali Jarosław i Stary, przeprasowałem ją, aż zrobiła się jak ciepła plastelina, teraz leży pod stosem książek, zobaczymy co z tego wyniknie. "Gotować" jej nie próbowałem, gdyż musiałbym zająć wannę (mata A3), a to groziłoby linczem ze strony pozostałych domowników.

jak nie wyjdzie, pewnie kupię nową. Zobaczę do empiku, chociaż w moim przemyskim mini-mini ciężko będzie dostać.

--
www.kofimodels.jcom.pl - zapraszam na moją stronę internetową.
Początkujący

 
29-01-12 22:05  Odp: [T]Odkształcona mata Olfy
som11 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4


 - 5

Moja mata z Olfy odkształciła się delikatnie (wybrzuszyła) w miejscu, w którym najwięcej tnę papier, tekturę skalpelem AK-3 (Olfa). Kropla budaprenu pozostawiona na macie, rozpuszcza biały nadruk.

 
05-02-12 16:28  Odp: [T]Odkształcona mata Olfy
@nioł stróż 



Na Forum:
Relacje w toku - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Podgrzewanie,prasowanie itd. nic nie da. Ja swoją nawet nakleiłem na biurko butaprenem. Po kilku dniach tam gdzie dostała temp zaczęła odchodzić. Lepiej zainwestować w nową, tym bardziej że w miejscach gdzie zostanie potraktowana temp. traci swoje właściwości..

--
Always look on the bright side of life.

Walka z marzeniami trwa...................

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024