FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 6Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 
12-10-09 01:07  [Relacja] Potiomkin MM 1984.1-2 - czyli powrót do przeszłości
lehcyfer 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
 

Na ostatnim WLKP przyniesiona przez Jorzika sterta starych Małych Modelarzy dała impuls dyskusji o sklejaniu starych MM - z ich łamiącym się pancernym kartonem, wadami wydruku, o słabej - w dzisiejszych standardach - sklejalności.

Obstawałem za tezą że stary karton nie jest problemem i łatwo go regenerować - np. impregnacją BCG, a budowa starych modeli ma niezaprzeczalny urok.

Jako że ostatnio na wyprawie do Goleniowa zachorowałem na Potiomkina i kupiłem archiwalny MM obiecałem Jorzikowi że pokażę moje zmagania ze starym MM.

Wyblakłą, upstrzoną plamami czerń pomalowałem rozcieńczoną czarną farbką akrylową, od ręki pędzelkiem.


Kanarkowo żółte pokłady potraktowałem freestylowym retuszem - efekt wydaje się interesujący.


Szkielet podkleiłem używając butaprenu. Złożony na sucho wygląda zachęcająco


Dolną część szkieletu skleiłem - i dociążyłem żeby nie strzeliła banana.
Jak widać dotychczasowe wysiłki były owocne :P

 
12-10-09 01:42  Odp: [Relacja] Potiomkin MM 1984.1-2 - czyli powrót do przeszłości
Kat 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 7
Galerie - 16


 - 8

Ech wspomnień czar :) Potiomkin to piękny okręt!

Pozdrawiam

--
_________________
Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz

"Nie ma ludzi niewinnych, są tylko źle przesłuchani"- Felix Dzierżyński

Makro: HSW Ł-34 , IS-3 , BTR-80, ORP Grom II
Mikro: 2S19 Msta, Man 7t , M1070 HET, Fiat 126p

Moja strona: http://maciek-kat.cba.pl/

 
12-10-09 07:45  Odp: [Relacja] Potiomkin MM 1984.1-2 - czyli powrót do przeszłości
Jasiek 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2
 

Po odpowiedniej waloryzacji te stare modele mogą się nieźle prezentować. Miałem kiedyś Potiomkina, aż łezka w oku się kręci jak patrzę na zdjęcia.

--
Pozdrawiam!

 
12-10-09 08:21  Odp: [Relacja] Potiomkin MM 1984.1-2 - czyli powrót do przeszłości
stanisław.z 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 163


 - 22

Witam, kleiłem go dokładnie 20 lat temu, wspominam piękne chwile, model wspaniały i dobrze spasowany ,oparł się czasowi i stanowi część mojego archiwum.

Będę wiernym obserwatorem Twoich poczynań..
Pozdrawiam...

--



Post zmieniony (12-10-09 08:25)

 
12-10-09 11:57  Odp: [Relacja] Potiomkin MM 1984.1-2 - czyli powrót do przeszłości
vansen 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Fajnie wyszedł ten pokład. Powodzenia w dalszych zmaganiach. Pozdrawiam.

--

 
12-10-09 12:59  Odp: [Relacja] Potiomkin MM 1984.1-2 - czyli powrót do przeszłości
Pirania 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 1
 

Leszku oby twoja lista płac była tak obszerna jak lista rozpoczętych modeli :-).

Mam nadzieję, że ta choroba szybko Ci nie przejdzie i powstanie piękny predrednot.

 
12-10-09 22:57  Odp: [Relacja] Potiomkin MM 1984.1-2 - czyli powrót do przeszłości
lehcyfer 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
 

Żywa reakcja jest potwierdzeniem tego o czym mówiłem na WLKP4 - wielu modelarzy ma ciepłe wspomnienia "szczenięcych" lat i budowanych wtedy modeli.

Kat, Jasiek - dziękuję i także pozdrawiam

stanisław.z: oglądałem twój model na projekcie grupowym 50 lat Małego Modelarza :) Nawiasem mówiąc to prawdziwa skarbnica wiedzy na temat Małych Modelarzy i świetny przewodnik po nich.

vansen: kanarkowy trochę mnie raził - taki jest ciekawszy. Co ciekawe, cały pokład wyretuszowałem w pół godziny. Znacznie dłużej zajęło mi wytrasowanie kresek :)

pirania: Też mam taką nadzieję - kasa zawsze się przyda :P

Dzisiaj skleiłem górną część szkieletu - oprócz elementów pokładu, bo myślę o wysprejowaniu dna a w ten sposób nie będę musiał ich maskować :)

Szkielet po dokładnym dopasowaniu (spiłowanie wręg tak by nie wystawały nad wzdłużnicę, przymiarki na sucho) sukcesywnie zaczepiam kroplami supergluta aby precyzyjnie ustalić wzajemną pozycję wręg


Po czym "spawam" klejem wodnym - tutaj wykorzystuję wyposażony w cieniutki dozownik, niedawno "odkryty" przeze mnie klej introligatorski CR Magic - kupiłem kilka miesięcy temu i bardzo sobie chwalę - uzupełnił mój warsztat bo ze względu na glutowanie papieru BCG odpada przy montażu (choć dalej kleję nim poszczególne elementy) - Magic chwyta bez problemu prawie wszystko i daje przezroczystą spoinę, chociaż do precyzyjnego klejenia rozcieńczyłem wodą pół na pół w fiolce - tutaj walę prosto z tubki.


Sklejony szkielet:

 
13-10-09 09:48  Odp: [Relacja] Potiomkin MM 1984.1-2 - czyli powrót do przeszłości
stachooo 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 23
Galerie - 22


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 16


 - 4

To był mój chyba drugi okręt jaki skleiłem z kartonu, trochę czasu już minęło. Są jego fotki na wodzie w mojej galerii:) Fajnie Ci idzie, będę zaglądał:)

--
Pozdrawiam, Stachu

Samoloty z kartonu - mój blog modelarski

Samoloty z kartonu - Facebook

Caponowanie to jest dodawanie elementu baśniowego do modelarstwa.

 
14-10-09 01:52  Odp: [Relacja] Potiomkin MM 1984.1-2 - czyli powrót do przeszłości
lehcyfer 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
 

Dzisiaj czas zjadły mi prace domowe, a konkretnie montaż kinkietów:


Wyskrobałem jedynie chwilkę na próbę retuszu "białych" części modelu:


--

 
14-10-09 20:16  Odp: [Relacja] Potiomkin MM 1984.1-2 - czyli powrót do przeszłości
Jorzik 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 14
Galerie - 23


 - 2

Witaj Leszku.
Cieszę się że owocem Naszych papierowych rozważań jest Twoja praca z Potiomkinem. Jak widać może warto czasami wskszeszać stare, często już niechciane leżące gdzieś na stercie makulatury Małe Modelarze. Te starocie mimo wszystko maja duszę która woła.
Bedę pilnie obserwował Twoje postepy przy modelu, i mam nadzieje poznać bardzo ciekawe techniki które stosujesz w trakcje klejenia.

--
Pozdrawiam Jorzik

Na morzu: YAMATO,SHOKAKU, KIJI,, MUTSUKI, NISSHIN,KITAKAMI,TSUGARU,HIBURI ,Akitsu Maru
W powietrzu: G4M2 BETTY
Na lądzie: Typ 2 Ka-Mi,Typ 95 Ha-Go,Typ I Ho Ki,Typ 4 Chi To,Typ 4 Ka Tsu,Typ 94 Te Ke,Typ 97 Chi Ha,Typ 97 Shinhoto Chi Ha,Typ 5 Chi Ri ,Typ 1 Chi He,

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 6Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024