FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 
19-07-07 14:12  [Relacja/Galeria] Ił 2 m3 WAK Extra
pulpetto 

Na Forum:
Relacje z galerią - 20
Galerie - 24
 

Witam w mojej kolejnej relacji.
Na stół i pod nóż poszedł Ił 2m3 z wydawnictwa WAK.
Od zawsze, tzn. od stanu pęcłowatego, podobał mi się ten samolot. Pewnie dlatego, że był jednym z niewielu dostępnych modeli plastykowych, które za starych dobrych czasów kleiło się na potęge (te Czaple, Łosie, Jaki i właśnie Iły).
Myślę, że samej charakterystyki samolotu nie trzeba przedstawiać, bo jest ogólnie znana. W modelu postaram się dodać od siebie pare duperelków, ale ogólnie nie ma co przesadzać, ponieważ sama wycinanka jest mocno skomplikowana. Jest już na forum jedna relacja (zakończona) z klejenia Iła, a teraz będzie druga.
Tyle gadania. Czas pokazać co skleiłem. Na poczatek poszedł szkielet kadłuba. Ciekawa konstrukcja, co najważniejsze - sztywna.



Zaraz pewnie usłysze, niewłaściwie dobrany retusz, itp. Nie jest tak źle jak na fotkach to widać. Przy świetle naturalnym nie ma wielkiej róznicy.

Ciąg dalszy to początki kabinki. Tu pojawiło się parę kabelków, które umieściłem podpierając się fotkami wnętrza.



I na razie tyle.
Pozdrawiam

--

KMH Sokół Radom

Post zmieniony (05-05-09 07:47)

 
19-07-07 14:18  Re: [Relacja] Ił 2 m3 WAK Extra
k_natlenie 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2
Galerie - 3
 

Trzymam kciuki i będę zaglądał, lubię ten samolot. Będę chciał go skleić jak dojdzie kiedyś do mnie przesyłka z waku.

Pozdrowienia!

 
19-07-07 14:22  Re: [Relacja] Ił 2 m3 WAK Extra
struna 

Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 1
Galerie - 10


 - 3

No to ja zasiadam i ogladam. Moze tez zaczne go.

Pozdrawiam
StRuNa

 
19-07-07 15:37  Re: [Relacja] Ił 2 m3 WAK Extra
messer 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 20
Galerie - 26


 - 46

Gdybyś potrzebował pomocy czy "cuś w podobie" to wal drzwiami i oknami.
A tymczasem czekam na dalszego ciąga :)

 
20-07-07 08:55  Re: [Relacja] Ił 2 m3 WAK Extra
pulpetto 

Na Forum:
Relacje z galerią - 20
Galerie - 24
 

Messer - jak będę cuś normalnie zapotrzebował to na pewno się odezwe

A tutaj jeszcze fotki z jednostką porównawczą



Pozdrawiam

--
KMH Sokół Radom

 
20-07-07 09:59  Re: [Relacja] Ił 2 m3 WAK Extra
Tomasz K. 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 6
Galerie - 55


 - 11

Również tu będę zaglądać :)

--
Pozdrawiam!
Po za klejeniem - malarstwo i rysunek http://sabbstone.deviantart.com/

 
20-07-07 20:18  Re: [Relacja] Ił 2 m3 WAK Extra
Jac 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1


 - 1

Pulpetto - zwolnij krasnale, czy imnne smerfy (wyzysk siły roboczej jest karany) i rób sam ;-)

--
DUILIO

"Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta.
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz."

Kat

"Życie jest zbyt poważne, żeby je brać na serio".
Ja ;-)

"King Crimson"....i cała reszta.

 
03-08-07 14:18  Re: [Relacja] Ił 2 m3 WAK Extra
pulpetto 

Na Forum:
Relacje z galerią - 20
Galerie - 24
 

Witam ponownie.
Prace powoli idą do przodu. Nikt nie obiecywał przecież relacji ekspresowej. Powstają kolejene elementy wyposażenia kabiny pilota. Od siebie dodałem dwa maciupkie przełączniki z drutu, dwie wajchy (troche za duże wyszły), takie czarne pokrętło i takie metalowe kółka na zegarach. I jeszcze takie czerwone cuś przy tym drugim wichajstrze.
I można to nawet zobaczyć na fotkach poniżej:



I jeszcze jedno. Fajnie to wygląda poustawiane "na sucho" w kabinie, ale tego nie zobaczycie. Bo mi baterie w aparacie padły ;-)

Jac. - u mnie wyzysku nie ma, wszyscy pracują na sprawiedliwych i godziwych warunkach, a na dodatek są dobrze opłacani, jak w każdej państwowej firmie, hehehe
Pozdrawiam

--
KMH Sokół Radom

 
12-08-07 21:41  Re: [Relacja] Ił 2 m3 WAK Extra
pulpetto 

Na Forum:
Relacje z galerią - 20
Galerie - 24
 

Wyposażenie kabinki wpakowane jest już nawet "na mokro" nie tylko "na sucho", co widać poniżej. Sorki za ostrość, ale ciężko było wpakować aparat do kabinki i nie zawsze udało się ją złapać.



Pozdrawiam

--
KMH Sokół Radom

 
13-08-07 21:39  Re: [Relacja] Ił 2 m3 WAK Extra
pulpetto 

Na Forum:
Relacje z galerią - 20
Galerie - 24
 

Kolejny element gotowy.
Się to chyba nazywa wolant, drążek sterowy, czy jakoś tak.
Od siebie dodałem drucik owinięty i pomalowany w miejscu trzymania ręcami oraz dwie kropki (biała i czerwona) na środku. Reszta zgodnie z zaleceniami rysunków montażowych.



Pozdrawiam

--
KMH Sokół Radom

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024