FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 7Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 
20-10-09 18:38  [Relacja] IJN Kiji czyli mastodont z walorką;)
szyszkownik 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 2
 

Grupa: WLKP

Witam,

po Oyodo i nieudanym ataku na Fuso przyszła kolej na mastodonta..... Kiji.



W związku z tym, że model będzie w pełni waloryzowany stwierdziłem, że spróbuję go zrobić z ksera. Pomyślałem, że po skończeniu budowy fajnie będzie mieć obok nieruszoną wycinankę na bazie której model powstawał.

Fotorelacja z budowy:





szkielet wycinany nożyczkowo oklejony paskami bloku technicznego, zaglutowany, zeszlifowany, zaszpachlowany wielokrotnie i wielokrotnie zeszlifowany do pożądanej postaci.





Dysponuję jedynie kilkoma fotkami okrętów tej klasy, gdzie widać blachy jedynie nad linią wodną, dlatego poszycie denne to mała improwizacja. Nie udało mi się uzyskać charakterystycznego załamania na burcie na odcinku uskoku pokładu.















wstępne malowanie i przyklejanie okapników pod bulaje. Miałem sporo problemów z kluzą kotwiczną w rzeczywistości na Kiji wyglądała ona niestety inaczej. Tutaj jest ona "przesadzona".



--

ku chwale kartonu!!! ;)



Post zmieniony (20-10-09 20:10)

 
20-10-09 18:53  Odp: [Relacja] IJN Kiji czyli mastodont z walorką;)
benek 



Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 1
Galerie - 13


 - 1

SZOK :O następny okręt w Twoim wykonaniu który powala na kolana :)
P>S> czy przegapiłem gdzies galerię OYODO czy jest on jeszcze nie ukończony ;)

--

 
20-10-09 18:53  Odp: [Relacja] IJN Kiji czyli mastodont z walorką;)
paweł 

Na Forum:
Galerie - 2
 

Szyszkownik - mam małe pytanko , a raczej pytanka :) :
- Czy robisz Kiji w stanie poźniejszym i czy wiesz może jak Kiji wyglądał po modernizacjach ? Kiji jest jednym z moich ulubionych DE ale mam ledwo jedno zdjęcie przedstawiające wygląd okrętu po modernizacjach ( niestety bez uzbrojenia bo z 1947 , 1948 albo 1949 roku .
- Co to za kadłub z tyłu ?

Śliczna robota - będę tu częstym gościem .

--
Pozdrawiam

 
20-10-09 20:35  Odp: [Relacja] IJN Kiji czyli mastodont z walorką;)
randar 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 7
 

Przepięknie się zaczyna ta budowa. Pojechałeś ! :)
Będę zaglądał :)
Wstępne malowanie robiłeś jakąś specjalną podkładówką czy to od razu kolor końcowy ?

PAWELCIOL: wydaje mi się, że to niszczyciel typu Kopytko ;-)

pozdrawiam,

--

 
20-10-09 20:42  Odp: [Relacja] IJN Kiji czyli mastodont z walorką;)
TomS 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1


 - 1

Powodzenia w budowie.

Co stało się z "Fuso"?

 
20-10-09 22:01  Odp: [Relacja] IJN Kiji czyli mastodont z walorką;)
szyszkownik 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 2
 

Grupa: WLKP

Dzięki za miłe słowa, dają kopa do pracy:)

Przy Oyodo brakuje dosłownie kilku detali, jednak uważam go już za skończonego. Co do galerii to nie mogę się jakoś zabrać za obfotografowanie go, tyle przy nim się nadłubałem, że mam już go dosyć

Kiji buduję tak jak wycinanka przewiduje na 1941r.

Wstępne malowanie to 2 warstwy pactry. Kolor farby jest dosyć jasny, jednak pozostanę przy nim ponieważ z doświadczenia wiem, że po washu (terpentyna z brąz van dayk) mocno zciemnieje. Więc docelowo będzie ciemniejszy.

Okręt na drugim planie to tak jak wspomniał Randar niszczyciel typu Kopytko:)

Fuso pozostał w doku na etapie szpachlowania, przyjdzie i na niego kolej:)

--
ku chwale kartonu!!! ;)

 
20-10-09 22:08  Odp: [Relacja] IJN Kiji czyli mastodont z walorką;)
Spychacz 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Życzę powodzenia w budowie. Zapowiada się ciekawie.

Mały OT.
Widzę, że korzystasz z Photobucketa. Wejdź w 'account options' a tam w części 'album settings' usuń haczyk przy 'images link back to album' i kliknij 'save'. Twoje zdjęcia będą ładowały się na forum szybciej i bez tych wszystkich reklam.

Pozdrawiam

--
Relacja: MAYA
Relacja z galerią: ARIZONA , NAGATO , FUSO
Galeria: RICHELIEU , KING GEORGE V
Slayer \m/

 
20-10-09 22:28  Odp: [Relacja] IJN Kiji czyli mastodont z walorką;)
lehcyfer 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
 

Wow! Marcin dałeś czadu!

Bardzo pozytywne wrażenie. Pasy wydają się bardzo grube, ale wyglądają ok. Rozumiem że nitujesz :)

Jedna mała uwaga techniczna - jak wklejasz linki do photobucketa wytnij fragment "?action=view¤t=" - wtedy kliknięcie wywoła samo zdjęcie bez całej otoczki która spowalnia ładowanie i odciąga uwagę.

Cieszę się że tak fajnie ci idzie. Wyobraź sobie że też kupiłem Kiji - Jorzik pokazał nam że to ładny zgrabny okręcik :)

EDIT - nie sprawdzałem ustawień - dzięki Spychacz, może nie będę musiał wycinać ręcznie :)



Post zmieniony (20-10-09 22:58)

 
20-10-09 22:47  Odp: [Relacja] IJN Kiji czyli mastodont z walorką;)
Cyryl 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 5
 

Witam.
Cieszę się że pokazujesz relację tego modelu,jest on następny w kolejce na moim warsztacie.O takim poziomie nawet nie marzę,ale miło będzie podejrzeć to i owo.
Powodzenia i cierpliwości życzę.
Cyryl.

--

W kolejce: Isuzu, Matsu, Fuso , Nagato, Junyo, Hiei, Yukikaze.Nisshin, Oyodo,
Akagi, Zuiho, Mogami, Tama, Nahi, SBT.
Do kupienia: Suzuya, Uranami, I-400..............

Post zmieniony (20-10-09 22:58)

 
21-10-09 07:39  Odp: [Relacja] IJN Kiji czyli mastodont z walorką;)
bandi   

Zapowiada się dobrze, mam tylko jedną uwagę , bulaje powinny być rozmieszczone w pasach poszycia, nie powinny zachodzić na sąsiedni pas a już wogule nie powinny być na łączeniu pasów poszycia.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 7Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024