FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
03-10-09 20:13  [Pytanie] Orkan vs Orkan...
ROBO 

 - 10

...mam takie maławe pytanie :

- ktora wycinanka modelu ORP Orkan jest lepsza i dla czego ?
Answera czy GPM ?

--

---
Nie jestem rasowym modelarzem ,ale czasem se dłubie w kartonie ...robo


Post zmieniony (03-10-09 20:15)

 
04-10-09 09:37  Odp: Orkan vs Orkan...
paweł 

Na Forum:
Galerie - 2
 

Answera nie widziałem ale pewnie ta - stosunkowo niedawno ( kilka lat temu ) wydana ,opracowanie komputerowe , tego Orkana z GPM-u dawno temu kleiłem ( był to mój pierwszy okręt , który zaczęłem ) , opracowanie proste , przypomina poziomem trochę nasze destrojery z MM-a wydawane w PRL-u ...

--
Pozdrawiam

 
04-10-09 21:41  Odp: Orkan vs Orkan...
ROBO 

 - 10

..własnie tego Orkana mam[ z GPM-u] ale tez nie widziałem tego drugiego z Answera ....

jak ma ktos go sklejonego a nie chce pokazywac go publicznie to poprosze o fotki na poczte bede wdzieczny i osiwadczam ,ze nigdzie i nikomu zdjec nie pokaze :)

--
---
Nie jestem rasowym modelarzem ,ale czasem se dłubie w kartonie ...robo

 
04-10-09 23:31  Odp: Orkan vs Orkan...
piotr   

witam, stanowczo radziłbym ORKANA z answera. model przed wydaniem był testowany jak się skleja, poza tym na pewno posiada dużo więcej części.pozdrawiam

 
05-10-09 10:14  Odp: Orkan vs Orkan...
El Diablo 

 

Answera mam tylko 2D ale nie kleiłem i nie widziałem sklejonego.

Gpm kleiłem i jak zobaczyłem co wyszło... trafił pod but.
Kształt kadłuba bardziej przypomina kowadło niż linie niszczyciela L-M,
nieprawidłowy kamuflaż, plamy kamuflażu nadbudówki rufowej są zamienione kolorami,
dosyć niskie uszczegółowienie itd.
Mój egzemplarz był na kredzie, więc było dosyć trudno.
Natomiast spasowanie części było o dziwo całkiem przyzwoite.

Mimo wszystko wybierz lepiej Answera.

--

Pozdrawiam - El Diablo
----------------------------------
Militaria - Modele...

Post zmieniony (06-10-09 01:22)

 
05-10-09 14:44  Odp: [Pytanie] Orkan vs Orkan...
Teledzin   

Orkan Answeru jest na współczesnym poziomie wydawniczym i pomimo drobnych błędów w malowaniu i niektórych szczegółów wyposażenia jest godny polecenia (był opracowany na podstawie starych Planów Modelarskich). Co do tego z GPM to tak jak pisali przedmówcy to model przypominjący poziomem Burzę i Błyskawicę z MM. Jeśli masz naście lat i jesteś na poziomie podstawowym dłubania w kartonie to polecam Orkana z GPM. Jeśli jesteś już średniozaawansowanym modelarzem to Answer sprawi ci o wiele więcej satysfakcji. Pozdrawiam

--
Sklejam, bo lubię...

 
05-10-09 18:21  Odp: [Pytanie] Orkan vs Orkan...
Paweł B. (Mruk) 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 6
Galerie - 7


 - 4

Witam!
Może się moja relacja z tego z GPM-u przyda: http://www.konradus.com/forum/read.php?f=1&i=154450&t=154450&filtr=0&page=1
Klei się go raczej dobrze, chociaż czasem wręgi nie chciały pasować do poszyć nadbudówek i kilku rzeczy trzeba się domyślić samemu, bo jest trochę mało rysunków montażowych.

Pozdrawiam

--
Skoro martwi się nie żywią, to dlaczego żywi się martwią?

 
05-10-09 19:13  Odp: [Pytanie] Orkan vs Orkan...
Barbarossa 

 

Witam!

Nie znam żadnego z opracowań, ale proponuję się wstrzymać, bo o ile dobrze sobie przypominam, to Adrian(a-graph) w którejś ze swoich wypowiedzi coś o Orkanie się wysypał...
Nie wiem czy i kiedy, ale jeśli Orkan wyjdzie skod jego ręki/myszki:) to pewnie ten będzie najlepszy. Napisz do Niego na priv, może poda Ci bliższe dane.
Gdzie czytałem nie pamiętam, za dużo tego...

Pozdrawiam!

--

per aspera ad astra...

Post zmieniony (05-10-09 19:13)

 
05-10-09 20:24  Odp: [Pytanie] Orkan vs Orkan...
Zeppelin 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 1
 

Jest wiele wydanych modeli i prawie każdy znich ma większe lub mniejsze niedociągnięcia, a proponuję tego którego testowałem i poprawiałem....

 
05-10-09 23:25  Odp: [Pytanie] Orkan vs Orkan...
piotr   

nie wiem skąd tyle szumu koło Orkana. Orkan na zdjęciu ma rufową nadbudówkę właśnie białą skąd EL DIABLO taki pogląd że nadbudówka rufowa była błękitna, Orkan w 1942 roku posiadał kamuflaż typu WA---WESTERN APPROACHES w kolorach biało -seledynowym. Z Polskich niszczycieli tylko Burza posiadała podobny kamuflaż ale o innym ułożeniu plam, i były to kolory biało-błękitny. Patrząc nawet na gotowy model okrętu w kamuflażu załóżmy że najpierw spoglądamy na niego z boku, potem od dziobu czy rufy i za każdym razem kształt plam jest inny.! Na tym właśnie polega kamuflaż--aby deformować kształt okrętu. Dlatego zdjęcia wykonane pod wieloma różnymi kątami, nigdy nie pokażą tego samego obrazu jaki widzieliśmy w linii prostopadłej. Więc drogi kolego nie krytykuj czegoś czego nie widziałeś. Szkoda że nie widzimy własnych błędów powstałych przy wycinaniu i sklejaniu, modeli. a za większość niepasujących części obwiniamy autora.Sam sklejam od ponad 20 lat, można powiedzieć że nabrałem doświadczenia, Ale, ale też zdarzają się POŚLIZGI. ROBO spokojnie możesz zabrać się za Orkana z ANSWERA, ja skleiłem trzy Orkany a błędy? z pośpiechu niestety popełniłem. POZDRAWIAM.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024