FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
04-10-09 17:55  [R/G] JSC nr 39 - Niszczyciele Garland i Ślązak, lugier Korab II
ANDR7EJ 



Na Forum:
Relacje z galerią - 6
Galerie - 11


 - 2



Witam i zapraszam na relację z budowy dwóch niszczycieli i jednego lugra. Modele te zostały opracowane do linii wodnej przez wydawnictwo JSC w skali 1:400 i wydane w jednym zeszycie, dlatego postanowiłem umieścić je w jednej relacji.




Budowę niszczyciela Ślązak zacząłem od podklejenia pokładów i burt, co jest odstępstwem od opisu w instrukcji. Dzięki temu uniknąłem zapadania się burt na żebrach szkieletu i zdeformowania pokładu przy dalszych pracach.




Tak samo postąpiłem przy budowie bryły kadłuba Garlanda.



Lugier Korab II też został w podobny sposób zmodyfikowany.

--

 
04-10-09 17:58  Odp: [R/G] JSC nr 39 - Niszczyciele Garland i Ślązak, lugier Korab II
ANDR7EJ 



Na Forum:
Relacje z galerią - 6
Galerie - 11


 - 2




Po wykonaniu kadłuba Ślązaka, przyszła pora na artylerię, maszt i resztę wyposażenia.




Równolegle na tym samym etapie budowy jest Garland.




Prace nad lugrem posuwają się w błyskawicznym tempie.

 
04-10-09 17:59  Odp: [R/G] JSC nr 39 - Niszczyciele Garland i Ślązak, lugier Korab II
ANDR7EJ 



Na Forum:
Relacje z galerią - 6
Galerie - 11


 - 2




Ślązak prawie w pełni wyposażony.




Garland niemal gotowy, brak tylko relingów, olinowania oraz bander.



Korab II oczekuje już tylko na montaż olinowania.

 
04-10-09 18:00  Odp: [R/G] JSC nr 39 - Niszczyciele Garland i Ślązak, lugier Korab II
ANDR7EJ 



Na Forum:
Relacje z galerią - 6
Galerie - 11


 - 2





Niszczyciele wraz z lugrem przyklejone do podstawek imitujących morze. Pozostało jedynie dokończyć relingi, wykonać koła ratunkowe i zawiesić bandery.





Galeria końcowa.

 
04-10-09 18:07  Odp: [R/G] JSC nr 39 - Niszczyciele Garland i Ślązak, lugier Korab II
stanisław.z 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 163


 - 22

Bardzo ładne -Gratulacje... co następne?

 
04-10-09 18:38  Odp: [R/G] JSC nr 39 - Niszczyciele Garland i Ślązak, lugier Korab II
Bosman 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 8


 - 10

Ile czasu w rzeczywistosci zajelo Ci sklejenie wszystkiego?

--
Pozdrawiam Malych Modelarzy

 
04-10-09 18:45  Odp: [R/G] JSC nr 39 - Niszczyciele Garland i Ślązak, lugier Korab II
OGGO 



Na Forum:
Galerie - 6


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 5

Witam
Bardzo ladne modele,pomysl z morzem.............super.Gratulacje za ukonczenie tego "stadka"Pozdrawiam Krzysztof.

--
W stoczni......wloski pancernik Roma GPM

 
04-10-09 19:07  Odp: [R/G] JSC nr 39 - Niszczyciele Garland i Ślązak, lugier Korab II
Guciu 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 18
Galerie - 78


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 8
 

Coś pięknego, gratuluję!

--
Skończone: Sao Gabriel, Duyfken, HMS Alert, Carro Veloce C.V. 35, Ursus wz.29, PaK 43/41, Cristobal Colon, Voisin LA III, P-39 Q Airacobra, TKS, Kanone 18, Revenge


"Głupota ma pewien urok, ignorancja nie. " -Frank Zappa

 
04-10-09 19:13  Odp: [R/G] JSC nr 39 - Niszczyciele Garland i Ślązak, lugier Korab II
Rodak 

 

Takie jak tu modele, oraz np model Mardera pokazany ostatnio tu przez Janka,
przywracaja wiare w modele papiurowe.
Bez śpachli, glutu, ślifu i farby walonej bez umiaru, ze starczyllo by jej na dwa Tytaniki w orginale.

Gratulacje i Szacuneczek !

 
04-10-09 20:56  Odp: [R/G] JSC nr 39 - Niszczyciele Garland i Ślązak, lugier Korab II
ANDR7EJ 



Na Forum:
Relacje z galerią - 6
Galerie - 11


 - 2

Dzięki za gratulacje.
stanisław.z Jeszcze nie wiem jaka wycinanka pójdzie pod nóż jako następna, ale najprawdopodobniej coś ze "stajni" JSC
Bosman Sklejenie tego wszystkiego zajęło mi ponad pięć miesięcy, gdzie codziennie coś tam "dłubałem".

--

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024