FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
05-04-09 14:49  [nowość] MODELIK 5/09 „JUPITER”
JOL 

 

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


[nowość: MODELIK 5/09] „JUPITER”
Amerykański parowóz z II połowy XIX wieku. Super-dokładne opracowanie na podstawie amerykańskiej dokumentacji z budowy repliki - aż 19 arkuszy A3 z częściami do wycinania. Wielobarwne malowanie, w tym kolor złoty. Autor: Jan Kołodziej. Cena detaliczna 75,00 złotych (do końca kwietnia 69,00 zł.).
Więcej informacji o nowościach w NOWYM sklepie internetowym Modelika (wejdź tutaj):
http://www.modelik.nazwa1.pl/sstore/

UWAGA:
Nasz nowy sklep tymczasowo znajduje się pod adresem http://modelik.nazwa1.pl/sstore/ . Pełna konfiguracja pod naszą tradycyjna domeną www.modelik.pl w najbliższych dniach.



--
JOL

 
06-04-09 10:05  Odp: [nowość: MODELIK 5/09] „JUPITER”
madteam19 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4
 

fajny temat=)

--
moja stronka http://www.madteam-modelarstwo.cba.pl zapraszam
pozdrawiam
Patryk vel madteam

 
06-04-09 10:38  Odp: [nowość: MODELIK 5/09] „JUPITER”
Adam - Octusek 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Na niebieskim forum jest bardzo ładna relacja kierownika ze sklejania modelu testowego - warto obejrzeć - od razu zwiększa się chęć zakupu :)

Acha - nie wiem jak inne nowości Modelika, ale ta będzie dostępna dopiero po 20 kwietnia.

--
--------
Loading sygnature.............................99%

 
09-04-09 10:27  Odp: [nowość: MODELIK 5/09] „JUPITER”
Lukano 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2
 

O kurcze, super temat. Chyba i ja sobie takiego kupię.
ostatnio zachorowałem na kolejki. Niedługo zaczynam kleić kolej WILANOWSKĄ z Modelika. Jak zwykle Modelik super nas zaskakuje, znowu wysyp modeli, po prostu pieknie.

--
Radomski Klub Modelarsko - Historyczny SOKÓŁ

 
09-04-09 19:57  Odp: [nowość: MODELIK 5/09] „JUPITER”
Szeryf 

Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 3
 

Wysyp modeli, a tematyka jak dotąd w kartonie nie poruszana :-) Jupiter byłby dla mnie cieniasa zbyt wielkim wyzwaniem modelarskim, ale jako maniak westernowych klimatów muszę go nabyć. Pogratulować JOLowi i Kierownikowi!:-)

 
09-04-09 21:43  Odp: [nowość: MODELIK 5/09] „JUPITER”
kierownik 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 2
Galerie - 3
 

Jupiter nie jest aż tak trudny. Jeżeli już coś skleiłeś, a wiem że tak to dasz radę. W Modeliku można będzie też zamówić do tego "lasery".



Post zmieniony (09-04-09 21:45)

 
10-04-09 22:59  Odp: [nowość: MODELIK 5/09] „JUPITER”
Lukano 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2
 

JacekPlacek mam takie samo podejście ;)
na razie wydaje mi się za trudny (pierwsza kolejka czeka dopiero na zaczęcie), ale jak go kupie to kiedyś może i skończę.
modele kierownika są super dokładne, realistyczne, ale przze to trudne na poczatek.

--
Radomski Klub Modelarsko - Historyczny SOKÓŁ

 
11-04-09 09:59  Odp: [nowość] MODELIK 5/09 „JUPITER”
Sturmovik 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4
 

Grupa: WLKP

Kierownik: znaczy, że bardziej praco- i czasochłonny, niż "poważnie" trudny?

--
Adam - ffulmar2@gmail.com ==== Skype: adams-1970 ==== GG: 2629637 <--- uprzedź mailowo, nie przyjmuję wiad. od nieznajomych
Ostatni skończony: dorożka Hansom'a z fragmentem Baker Street (CSSH, 1:24)
Obecnie na warsztacie: PZL M-18 Dromader (GPM) i inne

 
11-04-09 11:14  Odp: [nowość] MODELIK 5/09 „JUPITER”
Szeryf 

Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 3
 

W sklepie Modelika figuruje jako "b. trudny", stąd moje obawy;-) Mnie jednak bardziej przeraża te 19 arkuszy z częściami. Nigdy nie potrafiłem nad niczym długi czas regularnie pracować i tak dużego modelu raczej nie ukończę przed kolejną orogenezą;-)

 
11-04-09 18:14  Odp: [nowość] MODELIK 5/09 „JUPITER”
kierownik 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 2
Galerie - 3
 

Trudności będą wynikały przykładowo z retuszu złotych części. Dość trudne (dla niektórych) jest formowanie części kulistych z "listków". Przy malowaniu modelu w całości malowanie tych wszystkich ozdóbek to będzie dopiero wyzwanie!
Nieco bardziej pracochłonne będzie wycięcie Wieńca występowego kół. Od zewnątrz proste - cyrklem. Od środka za to trzeba będzie "wydzięciolić" siedzenia szprych - za to składanie takich kół nie wymaga nawet szablonu. Identycznie będą wykonane koła "laserowe". Do poskładania. Ja wycinałem wszystko ręcznie.
Dla okrągłych wręgów podałem również ich wymagane średnice - wycięte można sprawdzić suwmiarką, to ułatwia klejenie.

Ilość arkuszy - to dość duży model. Porozwijanie poszyć kotła, budki czy tendra to już parę arkuszy.
Przy projektowaniu największym bólem było szukanie uproszczeń. Rysunki były superdokładne, nie ma problemu porozwijać części w komputerze przy powiększeniu 10000 razy. Ale trzeba to ukształtować i skleić - stąd uproszczenia we wszystkich modelach.
Podsumowując, model będzie dobry dla tych, którzy sklejać już potrafią. Ale ci bardziej niedoświadczeni znajdą w wycinance sporo rysunków, instrukcję kroczek po kroczku i kilka dobrych rad. Mam nadzieję, że zbytnio w wycinance nie naknociłem ;-)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024