FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 7Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 
27-10-08 00:44  [relacja][galeria] Zwaloryzowany F-16C od Halińskiego
jacek_za 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

Witam Forumowiczów.
Od razu przejdę do rzeczy, mianowicie będzie to długa relacja mojego ulubionego jak dotąd samolotu F-16 C Fighting Falcon. Zamierzam go w miarę moich umiejętności maksymalnie zwaloryzować. Bazą dla tego modelu jest opracowanie wydawnictwa Haliński z 99 roku (numer 1-2/99). Wcześniej już skleiłem model f-16 z mm ale niedopracowanie i słabe efekty wzbudziły u mnie niedosyt modelarski, stąd pomysł na projekt f-16. Model powstaje od mniej więcej dwóch tygodni.
A więc czas na fotki:

Na początek radar.. od tej części zacząłem, w wycinance było mało części i wiele uproszczeń postanowiłem trochę to ulepszyć, sami oceńcie czy się udało:)

Tutaj po małych modyfikacjach.Antena (radar?) została pokryta lakierem akrylowym.

Nos Walecznego sokoła, na razie w wersji pierwotnej.

I już ukończona z oklejonymi paskami pomalowanymi humbrolem( myślę, że jedna warstwa jeszcze będzie potrzebna) i wyprofilowaną iglicą z wykałaczki, też pokryta humbrolem.

A tutaj już pierwsze oznaki poważniejszej waloryzacji. Otwarty przedział za osłoną radaru. Siłowniki i reszta będą na końcu .Części poszycia zostały pomalowane jesną warstwą lakieru akrylowego przed wycięciem.

Na sucho z radarem.

Na chwilę obecną to już wszystko, myślę, że teraz zajmę się kabiną...
Czekam na krytykę i komentarze:) Pozdrawiam.

--

Żołnierze nie umierają, idą do piekieł żeby się przegrupować.



Post zmieniony (30-03-09 13:14)

 
27-10-08 06:46  Odp: [relacja] zwaloryzowany F-16 C od Halińskiego
darek71 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Na krytykę Kolego to ty nie masz za bardzo co liczyć.Wychodzi to kapitalnie!Jeśli masz już nowego Raptora to napisz czy jest on narysowany na komputerze, czy to przedruk wcześniejszego wydania.

--
PZDR!!

 
27-10-08 08:59  Odp: [relacja] Zwaloryzowany F-16C od Halińskiego
jacek_za 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

Dzięki za miłe słowa. Co do raptora to przedruk, nic na komputerze nie jest opracowane. Będe musiał robić wgłębne linie podziału blach i zaznaczać nity (zresztą jak w tym f-16). Troszeczkę się rozczarowałem, zważywszy że opracowanie wyceniono na 32 pln, no ale zobaczymy jak to będzie.

--

Żołnierze nie umierają, idą do piekieł żeby się przegrupować.



Post zmieniony (10-02-09 21:33)

 
27-10-08 18:04  Odp: [relacja] zwaloryzowany F-16 C od Halińskiego
el_paw 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 27
Galerie - 7
 

W jednym z numerów Kartonowego Fana były elementy do waloryzacji tego modelu ;-) Czekam na dalsze postępy!

Pozdrawiam

 
27-10-08 18:29  Odp: [relacja] zwaloryzowany F-16 C od Halińskiego
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Cieszę się z relacji tego modelu - wydaje mi się , że widziałem już tylko gotowe modele,a nie relacje.
I widzę,że powinieneś sobie z modelem poradzić całkiem sprawnie.

Mam jednak prośbę o poprawę jakości zdjęć ; robisz je aparatem Samsung KENOX S760 ( ? ) , a wyglądają jak z komórki ;-)
Jak się da popraw ostrość i oświetlenie.
Jednolite tło - ok!

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
28-10-08 18:03  Odp: [relacja] Zwaloryzowany F-16C od Halińskiego
jacek_za 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

Czas odświerzyć relację. Ale na początku skomentuje odpowiedzi:)
El_paw dziękuje bardzo za tą informację, numer Kartonowego fana z walorką już zamówiony zobaczymy czy będzie tam coś miłego do wklejenia.
Co do jakości zdjęć staram się jak mogę, mój aparat nie należy do segmentu profi :) ale zdjęcia robione w dzień będą ok.
Jednocześnie mam ogromną prośbę potrzebuję dokładnego rysunku technicznego działka Vulcan M61A1 z mocowaniem w kadłubie. Mam kilka opracowań monografi itp ale mało na tych zdjęciach i rysunkach widać. A może jest gdzieś opracowany model takiego działka?
Najlepiej coś tego typu.

A zamierzam w swoim f-16 zrobić coś takiego. Na pewno będe musiał przestawić dwie wręgi to umożliwi zrobienie wnęki na gatlinga wraz z bębnem na amunicję.


A tutaj fotki z budowy:
Szkielet.
Kabina pilota.
Tutaj przepustnica. Przepraszam, że nie umieściłem groszówki dla skali (zapomniałem) ale uwierzcie, że jest mała. Powyżej jest już zamontowana.



--

Żołnierze nie umierają, idą do piekieł żeby się przegrupować.



Post zmieniony (10-02-09 21:33)

 
28-10-08 20:25  Odp: [relacja] zwaloryzowany F-16 C od Halińskiego
darek71 

Na Forum:
Galerie - 1
 

A ja myślałem że masz już ten nr KFa z częściami do waloryzacji.Jest tam działko z bębnem amunicyjnym,otwarta sonda do tankowania,otwarte hamulce aero i trochę awioniki.

--
PZDR!!

 
03-11-08 22:16  Odp: [relacja] Zwaloryzowany F-16C od Halińskiego
jacek_za 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

Witam wszystkich ponownie. Przedstawiam kolejne postępy w budowie F-16. Nie będzie tego dużo, z racji waloryzacji i braku czasu, ale jak mówiłem na początku to jest długa relacja. Przepraszam za jakość zdjęć.
Czas na fotki.
Postanowiłem, iż samolot będzie miał pozaczepiane taśmy : "Usunąć przed lotem"tutaj ochraniacze na dziobie.

I taśm. Są sklejone z dwóch a krawędzie pomalowane czerwoną farbą, na końcu przyklejona żyłka.

Trochę nowości w kokpicie pilota, m. in, Joystick


--

Żołnierze nie umierają, idą do piekieł żeby się przegrupować.



Post zmieniony (10-02-09 21:33)

 
05-11-08 14:19  Odp: [relacja] Zwaloryzowany F-16C od Halińskiego
jacek_za 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

Postępy w pracy. Stan na 04.11.2008.
Zamontowany kokpit. Tutaj nie ma absolutnie żadnych błędów wszystko dobrze spasowane.Drobne elementy to pocięta izolacja z kabli. Osłona awioniki została pomalowana lakierem akrylowym. Na czarnym elementach będzie jeszcze przyklejona uszczelka z kabelka(połowa średnicy)


I trochę ogólnych:


--

Żołnierze nie umierają, idą do piekieł żeby się przegrupować.



Post zmieniony (10-02-09 21:34)

 
06-11-08 15:34  Odp: [relacja] Zwaloryzowany F-16C od Halińskiego
jacek_za 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

Teraz przedstawiam fotel pilota.Bardzo dużo części zostało wykonanych przeze mnie, w opracowaniu było to rozrysowane bardzo ubogo. Mam nadzieję, że udało mi się chociaż trochę odwzorować oryginał.
Dzisiaj odebrałem już Kartonowego fana z walorką, faktycznie fajnie to wygląda, jest tam awionika (którą już zrobiłem w swoim modelu) super odwzorowane działko ( też będzie waloryzowane :)))) i przede wszystkim rakiety AIM-9M i AMRAAM. Te z opracowania są superubogie. Kolejnymi elementami to sonda do tankowania w powietrzu i hamulce aerodynamiczne.
Czas na fotki dosyć gadania:)



A tutaj mała niespodzianka opracowania, po umieszczeniu fotela w kokpicie jest on za wysoki w stosunku do drążka, manetek, przycisków. Wygląda to bardzo nienaturalnie. Zdecydowałem się na wycięcie podłogi, nie pomogło to w stopniu zadowalającym, ale juz tak zostanie( pod podłogą jest tektura, którą bałem się już ruszać). Tak to wygląda.


--

Żołnierze nie umierają, idą do piekieł żeby się przegrupować.



Post zmieniony (10-02-09 21:34)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 7Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024