FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
01-03-09 22:50  [forum info] Możliwość wydzielenia własnych galerii ze zbiorowych. Znaczniki c.d
konradus 
satrapa ;>




W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Jeśli komuś zdarzyło się kiedyś "dolepić" własną galerię w czyimś wątku, a chciałby mieć ją wydzieloną jako własną czyli jako niezależny wątek, to proszę tu podawać linki do takich wątków. W miarę możliwości czasowych chętnie je wydzielę.

Pomimo, że często takie "zbiorowe galerie" mają swój urok i niewątpliwie mają też czasem sens, to jednak powinniśmy przyjąć zasadę - jeden wątek - jedna galeria/relacja jednego modelu. Od dawna staram się to forsować - ze względu na przejrzystość forum, porządek i co najważniejsze - na możliwość prostego odnalezienia galerii/relacji konkretnego modelu np. posługując się filtrami tematycznymi. Pamiętajmy też, że teraz osobiste galerie i relacje są dostępne łatwo bezpośrednio pod nickiem autora.
Galerię wstawioną jako niezależny wątek z wpisanym poprawnie tematem będzie naprawdę bardzo prosto odszukać za pomocą filtrów, w przeciwieństwie do źle oznakowanej lub do wpisanej w czyjś wątek - takie galerie są praktycznie niewidoczne.
Poprawnie wpisany temat powinien zawierać znacznik określający charakter wątku (relacja, galeria), nazwę modelu, oraz bardzo dobrze gdy jest tam dodana nazwa wydawnictwa.

Np.:
"[Galeria] Brewster Buffalo Mk.I (Kartonowa Kolekcja)"
Tak oznakowany wątek będzie widoczny:
1. w osobistych galeriach autora, np.:
http://www.konradus.com/forum/profile.php?f=1&id=86&zas=3
2. bezpośrednio na liście tematów po odfiltrowaniu galerii po nazwie modelu np:
http://www.konradus.com/forum/list.php?f=1&filtr=2&wyd=0&search=buffalo
3. bezpośrednio na liście tematów po odfiltrowaniu galerii po nazwie wydawnictwa np:
http://www.konradus.com/forum/list.php?f=1&filtr=2&wyd=0&search=kolekcja

--

 
15-02-09 20:18  Odp: [forum info] Możliwość wydzielenia własnych galerii ze zbiorowych. Znaczniki c.d
Grzegorz Nowak (W) 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 20


 - 21

no to tu np. masz "wdzięczny" watek :lol:
http://www.konradus.com/forum/read.php?f=1&i=100323&t=91191

--
____________________
nie tylko święci garnki lepią

Uczestnik projektu ŁSM

 
15-02-09 20:42  Odp: [forum info] Możliwość wydzielenia własnych galerii ze zbiorowych. Znacznik
konradus 
satrapa ;>




W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Grzegorz Nowak (W) napisał:

> no to tu np. masz "wdzięczny" watek :lol:
> http://www.konradus.com/forum/read.php?f=1&i=100323&t=91191

Grzesiek wiesz przecież, że nie o takie wątki mi chodzi ;-) Przecież to wątek projektu... Oczywiście jeśli chcesz to mogę wydzielić wszystkie Twoje galerie z tego wątku, usuwając je z tego miejsca, ale musisz mi to potwierdzić na priv.

Myślałem, że wyraziłem się jasno w pierwszym poście ;-) Wstawiłeś(łaś) galerię do czyjegoś wątku z galerią - chcesz ją mieć jako swoją własną (a powinieneś chcieć) - to daj mi o tym znać.

Dziś np. rozbiłem na niezależne galerie wątek z budowlami. Ukryte wcześniej w jednym wątku o niekonkretnym tytule i przyporządkowane jednej osobie - teraz to 7 łatwych w znalezieniu galerii dwóch autorów.

[Galeria] Karpacz: świątynia Wang (GPM 921)
[galeria] Wisełka:kościół św. Józefa, XX w. (JSC 213)
[galeria] Gdańsk-Oliwa: Kościół Św. Jakuba / Szafarnia (JSC 212)
[galeria] Chłapowo: Kościół Miłosierdzia Bożego (JSC 216)
[galeria] Katedra Św. Wita - Chrám Svatého Víta (Betexa 113)
[galeria] XVII wieczny kościół czyli ''Wrocławski Wang''
[galeria] Kościół Św. Krzysztofa - Wrocław

Ja tego nie robię dla siebie, więc nie róbcie sobie draki ;-)

--


--

 
15-02-09 21:14  Odp: [forum info] Możliwość wydzielenia własnych galerii ze zbiorowych. Znaczniki c.d
Grzegorz Nowak (W) 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 20


 - 21

Aaa, to nie załapałem ....
Oczywiście, że nie chcę aby galerie były usuwane z tego wątku, ale faktycznie "dla porządku" można przecież skopiować treść posta ze zdjęciami i wstawić swoje galerie oddzielnie....
Co Ty na to?

(oczywiście, każdy sobie... a nie ktoś za nas ;-) )

____________________
nie tylko święci garnki lepią

Uczestnik projektu ŁSM

Post zmieniony (15-02-09 21:19)

 
22-02-09 11:45  Odp: [forum info] Możliwość wydzielenia własnych galerii ze zbiorowych. Znacznik
konradus 
satrapa ;>




W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Grzegorz Nowak (W) napisał:

> ale faktycznie "dla porządku" można przecież skopiować treść
> posta ze zdjęciami i wstawić swoje galerie oddzielnie....
> Co Ty na to?

Zgadza się. Tak powinno być. Taką operację może również przeprowadzić każdy zainteresowany we własnym zakresie, zakładając po prostu nowy wątek z galerią. Ja chętnie oczywiście pomogę w sytuacjach "zamotanych" ;-)

--

 
24-02-09 21:35  Odp: [forum info] Możliwość wydzielenia własnych galerii ze zbiorowych. Znacznik
Sławomir Bloch 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 77


 - 28

Twój pomysł Konradusie jest naprawdę super, bo faktycznie wiele naszych bardzo ciekawych galeryjnych prezentacji "ginie" wewnątrz różnych wątków, do których są przyklejane czy też projektów jak np. przytaczany przez Grzesia " z kraju sierpa i młota" lub "niemieckie pancerne zwierzaki". Taki porządek bardzo mi się podoba, gdyż bez problemów pozwala znaleźć dany model zarówno do celów porównawczych do budowy swojego jak i po prostu by przysłowiowo " nacieszyć oko".
Obiecuję więc ze swojej strony założyć osobne galerie dla tych swoich modeli, które jeszcze ich nie mają, a były prezentowane w różnych wątkach

--
Efektownego modelowania!
Pozdrawiam. Sławomir Bloch!

----------------------------
Broń pancerna

 
02-03-09 13:31  Odp: [forum info] Możliwość wydzielenia własnych galerii ze zbiorowych. Znaczniki c.d
Adam Cook - bomb 



Na Forum:
Relacje z galerią - 14
Galerie - 62


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 10


 - 25

Witam
Mam małe pytanie w związku z porządkowaniem galerii . Mam jedną podwójną galerę http://www.konradus.com/forum/read.php?f=1&i=109758&t=109758&filtr=0&page=1 , a chciałbym dwie , na każdy model osobno + nowe zdjęcia i małe uzupełnienia.
Czy muszę zakładać dwa nowe wątki , a stary będzie wykasowany , czy też Konradus sam dokona "rozłożenia" jednego wątku na dwa osobne ?
Pozdrawiam
Adam

--
<<<Wszystko co jeździ , a w szczególności po szynach , RULEZZZ>>>

 
21-03-09 16:16  Odp: [forum info] Możliwość wydzielenia własnych galerii ze zbiorowych. Znacznik
konradus 
satrapa ;>




W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Adam Cook - bombowiec napisał:

> Czy muszę zakładać dwa nowe wątki , a stary będzie wykasowany ,
> czy też Konradus sam dokona "rozłożenia" jednego wątku na dwa
> osobne ?

"Rozłożę" je ;-)

--

 
29-03-09 00:41  Odp: [forum info] Możliwość wydzielenia własnych galerii ze zbiorowych. Znacznik
konradus 
satrapa ;>




W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Jeśli ktoś jest "dolepiony do kogoś" ze swoją galerią i chce się "odpiąć" to niech da mi znać. To samo dotyczy własnych wątków z paroma galeriami (zbiorczych) - też chętnie je rozdzielę. Nie wszystkie jestem w stanie sam wyłapać więc zainteresowanych proszę o kontakt.

--

 
29-03-09 03:28  Odp: [forum info] Możliwość wydzielenia własnych galerii ze zbiorowych. Znacznik
Kat 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 7
Galerie - 16


 - 8

Kiedyś robiłem z Bastyanem wspólnie Abramsa, ani ja, ani on nie dokończyliśmy jeszcze dzieła, może tez by to rozłączyć i sobie pokończymy każdy pod swoim szyldem :)

link: http://www.konradus.com/forum/read.php?f=1&i=103436&t=103436

--
_________________
Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz

"Nie ma ludzi niewinnych, są tylko źle przesłuchani"- Felix Dzierżyński

Makro: HSW Ł-34 , IS-3 , BTR-80, ORP Grom II
Mikro: 2S19 Msta, Man 7t , M1070 HET, Fiat 126p

Moja strona: http://maciek-kat.cba.pl/

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024