FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
03-12-08 15:46  [Relacja] T-27 Modelik 9/02
Barbarossa 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Tak więc zgodnie z prośbą moderatora zakładam nowy wątek.
Model, który buduję, to rosyjska tankietka T-27 z IIWŚ w opracowaniu Janusz Olesia z wydawnictwa "MODELIK" numer 9/2002.

Poniżej zdjęcia z dotychczasowych etapów pracy:







Jeśli ktoś chciałby zobaczyć wcześniejsze zdjęcia to mogę wstawić na życzenie, ale myślę, że te wystarczą.

Pozdrawiam, Me 110

 
04-12-08 20:18  Odp: [Relacja] T-27 Modelik 9/02
Barbarossa 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Czy któryś z Kolegów posiadjących ten model mógłby mi przesłać skan części 5a (zawias)? Swoje miałem wycięte dość dawno i gdzieś zniknęły...;) Z góry dziękuję.

Pozdrawiam. Me 110

 
06-12-08 20:39  Odp: [Relacja] T-27 Modelik 9/02
Barbarossa 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Mały update:



Mam parę problemów:
- spaprany retusz tłumika wydechu,
- nie lepszy zresztą reszty ;)
- nie bardzo mam inwencję, jak skleić kopułki reflektorów
i ostatnie: nie wiem czy nie odesłać na złom tej kupy ruskiego żelastwa (tudzież papierstwa przy czym już polskiego), boć modelarz ci ze mnie lichy. Nie mniej jednak żal by było, bo kleić mnie się chce jeszcze....
A co tam, najwyżej kilka pierwszych modelców zrobię i natychmiest poświęcę w ofierze całopalnej coby mnie w oczy nie kłuły, a doświadczenie jakie tam zostanie.
Pozostawiam teraz zdjęcie na pastwę Waszych spojrzeń, a sam pójdę oddać się ascezie...;)

Pozdrawiam, Me 110

 
06-12-08 20:42  Odp: [Relacja] T-27 Modelik 9/02
Barbarossa 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

I jeszcze raz proszę, jeśli ktoś ma ten model, o skan części 5a.

P.S. Czy ktośz Was ma jakiś patent na zasychającą farbkę do retuszu? Ten bodajże kol. Kojaka z wątku "Narzędzia..." nie bardzo ma szanse zastosowania w moim warsztacie.

Pozdrawiam, Me 110



Post zmieniony (06-12-08 23:23)

 
07-12-08 02:18  Odp: [Relacja] T-27 Modelik 9/02
Kroolo 



Na Forum:
Relacje z galerią - 7
Galerie - 28


 - 2

Grupa: LKMD

Jeśli masz dobry adres w profilu to sprawdź pocztę.... Wysłałem jakiś czas temu już.

--
na macie: B-17G | T-27 | Liebherr LTM-1040 | OS2U Kingfisher
za mną: <-- linki pod nickiem

 
07-12-08 09:41  Odp: [Relacja] T-27 Modelik 9/02
Barbarossa 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Dzięki, normalnie używam innego adresu więc ten sprawdzam rzadziej.

Pozdrawiam, Me 110

 
07-12-08 16:40  Odp: [Relacja] T-27 Modelik 9/02
Barbarossa 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

kaem



P.S. Mimo, że jednak mocno odstaję umiejętnościami od reszty forumowiczów, to proszę, żebyście wytknęli mi chociaż błędy, któych sam nie zauważyłem i poradzili, jak je naprawić.
P.S.II Czy jeśli pomaluję gąsiennicę to - przy reszcie pozostawionej powiedzmy w standardzie - nie będzie to zbyt mocno kolidować? Rozważam tę opcję z powodu strachu przed retuszem tylu maciupieleńkich otworów...

Pozdrawiam, Me 110



Post zmieniony (07-12-08 18:21)

 
07-12-08 18:52  Odp: [Relacja] T-27 Modelik 9/02
Yaris 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 4
 

W galerii na stronie Modelika są zdjęcia T-27 z malowanymi gąsiennicami:

http://www.modelik.pl/index.php?show=gale_mist_09_02

Moim zdaniem warto pomalować, ale to kwestia osobistego "smaku".

 
07-12-08 22:46  Odp: [Relacja] T-27 Modelik 9/02
Barbarossa 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Dla mnie to nawet nie tyle kwestia "smaku" ile stopnia trudności. Te w Modelikowej wersji wyglądają nawet nieźle. Było może jakieś drugie wydanie tego modelu czy też autor T-27 ze strony Modelika sobie zmienił parę elementów?

Pozdrawiam, Me 110

 
08-12-08 10:10  Odp: [Relacja] T-27 Modelik 9/02
Grzesio   

Ja przepraszam najmocniej, ale osadzenie kaemu DT w jarzmie kulistym to zupełna pomyłka. :( W T-27 był on zamocowany bądź to na ruchomej podstawie, bądź po prostu w widelcu i osłonięty z boków płaskimi płytami pancernymi.
http://www.battlefield.ru/blueprints/t27_20.gif
http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/0/00/T-27_in_Kubinka.jpg/800px-T-27_in_Kubinka.jpg

Pzdr

Grzesiu



Post zmieniony (08-12-08 10:14)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024