FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 
11-07-16 20:57  [R] ZIS-6 Answer 02/2013
PiterCK 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
 

W tym temacie chciałem podzielić się z Wami relacją z budowy radzieckiego samochodu ciężarowego ZIS-6.


Zacząłem od zbudowania resorów. Malowane czarną Pactrą:

A tutaj resor po moim pierwszym prototypowym brudzeniu rozwodnioną szarą Pactrą i brązową plakatówką:


A tak wygląda rama, będzie cała pomalowana czarną Pactrą:


Miska olejowa (chyba), również po brudzeniu:


Dwa słowa o samym modelu i o planach na niego: Chcę zrobić go bez malowania, wyjątkiem będzie podwozie, które jest moim poligonem doświadczalnym jeżeli chodzi o brudzenie. Później i tak mało będzie go widać, więc jak coś spieprzę to model nie będzie do wyrzucenia.
Jeżeli chodzi o spasowanie części to ramę sklejało się średnio, widać to na ostatnim zdjęciu w prawym dolnym rogu (resor jest za szeroki aby wejść w ramę). Ale może to być też mój błąd, gdyż jestem jeszcze bardzo mało doświadczony.
Tempo nie będzie zawrotne, ponieważ za trochę ponad miesiąc mam wesele i sporo do ogarnięcia, potem będzie jakaś może mała podróż poślubna itp.
Zachęcam do komentowania i dawania mi porad.
Piotrek

 
12-07-16 10:29  Odp: [R] ZIS-6 Answer 02/2013
szad 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 5
Galerie - 16


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 3

Zabierz model w podróż poślubną. Jak się będziesz nudził, to se posklejasz.
Pracuj dalej, na efekty poczekamy cierpliwie.

 
12-07-16 17:42  Odp: [R] ZIS-6 Answer 02/2013
Bizon 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


 - 8

Ciekaw jestem efektów tego autka. Mam z innego wydawnictwa

--
Im trudniejsza jest walka, tym większe będzie zwyciestwo!
"w życiu jest dobrze, gdy jest dobrze i nie dobrze, bo gdy jest tylko dobrze to niedobrze"

 
12-07-16 17:44  Odp: [R] ZIS-6 Answer 02/2013
FloggerB   

Nie bierz w podróż.......nie od tego zaczyna się pińćsetplus!!!!

 
12-07-16 20:50  Odp: [R] ZIS-6 Answer 02/2013
Andrzej Px48 



Na Forum:
Galerie - 5


 - 1

Impregnowałeś karton przed malowaniem? Bo taka ilośc wody z pigmentem na ,,gołe" elementy żle wróży.

--

Jak czytać skrót PKP---Poczekaj Kiedyś Przyjadę.

 
13-07-16 23:17  Odp: [R] ZIS-6 Answer 02/2013
PiterCK 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
 

Andrzeju, nie impregnowałem, ale elementy były najpierw dwukrotnie malowane czarną Pactrą przed brudzeniem. Jak do tej pory wszystko trzyma się fest :)

 
15-07-16 20:54  Odp: [R] ZIS-6 Answer 02/2013
mrówka 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 17
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 0

Przed brudzeniem nałóż kilka warstw lakieru.Zabezpieczysz papier,jak i farbę.

--
////////////////////////////////////////////////
https://www.facebook.com/Modelarstwo-kartonowe-wgBeaty-338001226312995/
Zapraszam na moją stronkę.

 
27-07-16 22:32  Odp: [R] ZIS-6 Answer 02/2013
PiterCK 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
 

Witam w kolejnej małej aktualizacji. Przybyło niewiele, ale zawsze coś.
Zgodnie z sugestią Mrówki przed brudzeniem elementów pokryłem je lakierem bezbarwnym w sprayu.
Na początek tłumik, w wersji "nówka sztuka" i po eksperymentach z rdzą:

Rdzę zrobiłem przez rozpuszczenie pasteli olejnej w terpentynie. Na żywo dużo więcej srebra przebija się z pod spodu, zdjęcie jest bardzo rude. Myślę, żeby jeszcze to trochę upaćkać szarym brudem na koniec.

Tutaj element, który za nic nie wiem jak się nazywa, w każdym razie to on skręca kołami:

Jest to drucik miedziany, pomalowany najpierw srebrną Pactrą a po zaschnięciu czarną i troszkę "obdrapany".

A tutaj druga próba brudzenia podwozia, jest to mieszanka szarej i piaskowej pasteli olejnej:



Cóż, w tej relacji zdjęcia robię aparatem kilkuletnim, jednak przy trybie makro ma bardzo wąski zakres ostrości, i nie widać dobrze całości. Będę kombinował z ustawieniami, żeby wychodziły jak najlepsze. Do następnego.

--

 
23-09-16 10:16  Odp: [R] ZIS-6 Answer 02/2013
PiterCK 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
 

Wracam do relacji. Przeżyłem ślub, podróż poślubną i cały okołoślubny młyn.

Skleiłem tylny most i zawieszenie. Najpierw same belki, jeszcze przed brudzeniem. Niestety chciałem usztywnić całość i wpuściłem "magika" do środka, a on mi wciągnął karton do środka. Będzie widać na dalszych zdjęciach.

Śruby zrobiłem za pomocą pociętego drucika cynowego, przyklejonego super glue i pomalowanego.

Całość tylnego zespołu zawieszenia wygląda tak:


Brudzone rozcieńczoną mieszanką Pactry szarej oraz zielonej, potem pociągnięte suchym pędzlem srebrną.

Jeszcze wrócę do przodu, ponieważ kontynuuję eksperymenty z malowaniem.

Pociągnąłem srebrną Pactrą krawędzie elementów, żeby wyglądały lepiej. Na żywo wygląda to całkiem spoko. Zamierzam jeszcze pochlapać cały spód błotkiem, nie wiem jednak jak to zrobić i liczę na jakieś rady bardziej doświadczonych modelarzy. Kupić jakiś specjalny wash (jeśli tak to który?), czy farbka plakatowa wystarczy aby uzyskać w miarę ładny efekt?

Rozważam jeszcze malowanie całego modelu (pierwotnie miało być malowane eksperymentalnie tylko podwozie) ale do tego potrzebuję porady.
Chciałbym aby spod lakieru widać było metal tam gdzie jest wytarty. Zastanawiałem się czy malowanie całości srebrną farbą, potem zieloną a na końcu zdrapywanie/wycieranie zielonej zda egzamin? Na końcu musiałbym dodać w tych miejscach rdzę, a potem psiknąć bezbarwnym. Dobrze kombinuję?

Pozdrawiam.

Post zmieniony (23-09-16 10:24)

 
20-08-17 22:30  Odp: [R] ZIS-6 Answer 02/2013
PiterCK 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
 

Model nadal żyje, choć ledwo.

Przyczyną tego rocznego przestoju w relacji jest mój kotek, który postanowił sobie zrzucić pewnego dnia kabinę ciężarówki z biurka. Straty były na tyle dotkliwe, że obraziłem się na kota oraz na sklejanie modeli na jakiś czas.

Rzeczone straty to:
- Złamana obudowa chłodnicy
- Wyłamane pręty chłodnicy
- Odłamane oparcie
- Zagięta szyba przednia
- Oraz najgorsze, czyli dziura w masce i żeberkach z boku.


Jednak ciągle coś tam dłubałem powolutku, najpierw przy kołach, aż je skończyłem:


Później, choć z ociąganiem zabrałem się za naprawę zniszczeń.
Po pierwsze, nie skserowałem wycinanki (błąd) a po drugie, nawet gdybym to zrobił nie mam na tyle cierpliwości modelarskiej, aby zaczynać takie duże fragmenty modelu od nowa. Postanowiłem więc, że załatam to co jest i skończę uszkodzony model.
Wszystko poza dziurą w masce udało się poskładać bez śladu praktycznie, jednak to najgorsze uszkodzenie widać:


Nie mam pomysłu i umiejętności aby zrobić z tym coś sensownego, więc musi zostać taki babol. Wiem, że większość z was będzie zgrzytać zębami widząc to, ale ja nie zamierzam porzucić tylu godzin pracy. Będzie najwyżej stał na półce drugą stroną ;)

Co do szczegółów, bieżnik zrobiłem z cieniutkich pasków papieru (po trzy na każdą oponę)
Zawiasy to kawałki drucików.
Szybka przednia to folia z koszulki na dokumenty (słabsza) a boczne to folia ochronna do tableta (lepsze)
Wiem, że na zdjęciach krawędzie wyglądają paskudnie bo chłoną farbę, ale na żywo wcale tak tego nie widać. Będę z tym modelem bawił się w brudzenie, więc tę pierwszą warstwę farby traktuję jako bazę, później mankamenty mam nadzieję uda się ukryć.
Póki co gotowy jest również dach oraz reflektory, teraz pracuję nad błotnikami.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024