FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
14-12-07 17:55  [G]Wiesława Bączkowskiego pamięci galeria dzieł Jego.
ceva 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 4
Galerie - 13


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 35


 - 4

Zaświtał mi taki pomysł uczczenia pamięci niedawno zmarłego znanego wielu pokoleniom modelarzy Pana Wiesława Bączkowskiego w sposób najbardziej chyba dla Niego odpowiedni czyli prezentacja Jego projektów wykonanych przez modelarzy.
Wydaje mi się że to chyba nie jest zły sposób i jednocześnie rodzaj hołdu dla Tego znanego projektanta.

Zachęcam wszystkich do zamieszczania krótkich galerii ( dosłownie kilka zdjęć ) sklejonych modeli autorstwa Pana Bączkowskiego.

Sam niestety nie dysponuję wykonanymi zdjęciami wszystkich wykonanych przeze mnie modeli spełniających w/w kryteria. Na początek wstawię fotografie modelu samolotu LWD Szpak z Małego Modelarza ( pomniejszony skan ).



--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

"Człowiek żyje tak długo jak pamiętają o nim inni ludzie"

--
Sterczące kolce Pondijusa, ostre grzebienie Daktyloskopei, Trygla i latający Wieprzoryb
są niczym wobec Bestii która nas gnębi...

Nie zabijam, nie kradnę, nie wierzę.

GUZZISTI & LANCISTI


 
14-12-07 19:14  Odp: Wiesława Bączkowskiego pamięci galeria dzieł Jego.
mikoaj68 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 1


 - 4

Nieuport 17c1 MM 1974/02 , moja konwersja na Nie 24 bis.


Pozdrawiam Tomasz.

 
14-12-07 19:32  Odp: Wiesława Bączkowskiego pamięci galeria dzieł Jego.
Dombeer 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Galerie - 3


 - 1

Jeden z trzech, czyli Junkers Ju 87 G-2, MM 4-5/1996 (już wcześniej prezentowany przeze mnie na forum)





--

 
14-12-07 19:58  Odp: Wiesława Bączkowskiego pamięci galeria dzieł Jego.
Partyzant 

Na Forum:
Relacje z galerią - 10
Galerie - 43


 - 8

Bardzo dobra inicjatywa Ceva i ja chciałbym się dołączyć do tej galerii pamięci wstawiając zdjęcia Pocisku Pilotowanego Fi 103 "Reichenberg", wydanego razem z Ju-87 G-2, MM4-5/96.



[*][*][*]

--
Skończone:
PZInż 140 (4TP) z MM,Mig-21 MF z FM,Do-17 z GPM,BEa Sea Harrier FRS. Mk1. , Spitfire Vb ,PZL P11c z MM,Albatros(Oeffag) D.III Ba.253. z WAK ,CAUDRON-RENAULT CR-714 C1 CYCLONE z Quest-u,Jak-23 FLORA z Modelika,
Na warsztacie:

 
14-12-07 20:42  Odp: Wiesława Bączkowskiego pamięci galeria dzieł Jego.
Rylec 



Na Forum:
Galerie - 3


 - 5





--
--

coś się kończy, coś się zaczyna

Post zmieniony (03-02-08 21:51)

 
07-10-08 15:26  Odp: Wiesława Bączkowskiego pamięci galeria dzieł Jego.
ceva 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 4
Galerie - 13


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 35


 - 4

Dzięki sprzyjającej pogodzie mogłem zrobić kolejną galerię modelu ku pamięci P. Wiesława Bączkowskiego.

Tym razem jest to Grumman E-2C Hawkeye wydany dawno temu przez wydawnictwo AH. Model powstał w czasach innych umiejętności i podejścia do modelarstwa, czyli dość dawno.





--
Sterczące kolce Pondijusa, ostre grzebienie Daktyloskopei, Trygla i latający Wieprzoryb
są niczym wobec Bestii która nas gnębi...

Nie zabijam, nie kradnę, nie wierzę.

GUZZISTI & LANCISTI


 
08-10-08 19:52  Odp: [G]Wiesława Bączkowskiego pamięci galeria dzieł Jego.
Hayabusa 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 2


 - 1





--
----------------------
Jeśli dzisiaj jest źle to wiesz, że jutro może być lepiej
a jeśli dzisiej jest dobrze to ... po co się martwić na zapas;)
----------------------

 
13-09-12 19:52  Odp: [G]Wiesława Bączkowskiego pamięci galeria dzieł Jego.
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Dopiszę się z RWD-4 i RWD-5bis z MM 12/1996. Lepiej późno niż wcale.



Post zmieniony (09-09-13 10:01)

 
13-09-12 20:34  Odp: [G]Wiesława Bączkowskiego pamięci galeria dzieł Jego.
Bizon 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


 - 8

I ja dołączę się ze swoimi modelami Hs-123 i Spitfire Mk VIII




--
Im trudniejsza jest walka, tym większe będzie zwyciestwo!
"w życiu jest dobrze, gdy jest dobrze i nie dobrze, bo gdy jest tylko dobrze to niedobrze"

 
19-09-12 09:43  Odp: [G]Wiesława Bączkowskiego pamięci galeria dzieł Jego.
THEO 

Na Forum:
Relacje w toku - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

A ja mam taka propozycję: nie jestem mocny w szeroko rozumianych " komputerach".. ale może zrobić pełną galerię opracowanych i wydanych modeli Pana Wiesława i podobnie jak to mamy w przypadku galerii MM, dawać fotki wykonanych modeli. Pełny spis modeli Pana Wiesława z MM mamy. Poszperam, jak znajdę czas po archiwaliach i zrobię spis modeli z innych wydawnictw. A tak na osobności , to WB był autorem Hawkeye'a ?? Nie przypuszczałem...
Bardzo lubiłem modele Pana Wiesława, znaliśmy się osobiście.. To był bardzo sympatyczny, FAJNY GOŚĆ... Od Pana Wiesława otrzymałem masę świetnych planów samolotów japońskich i to było ponad 30 lat temu...
Jeszcze parę lat temu miałem zachowany jeden z moich pierwszych modeli, LWS - 1 Żubr z MM 1/1972. Pierwszy model Pana Wiesława. NIe wszystko tam pasowało, a może to i też ja się do tego przyłożyłem...Pamiętam, jak musiałem dorabiać końcówkę prawego skrzydła, bo mi się uszkodziła podczas nieplanowanego upadku modelu ze stołu na podłogę. Teraz mam rozgrzebanego Beauforta z MM i mam zagwozdkę, bo bez malowania i przeróbek tego modelu zrobić nie sposób.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024