FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
24-10-09 20:06  [Relacja/Galeria] F-117A (1:33 Nowe Modele)
Rysiu 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 16
Galerie - 12
 

Witam serdecznie, jestem początkującym modelarzem. Kilkanaście modeli zlepiłem z wiekszym lub mniejszym efektem. Robiąc porządki w szafie wyciągnąłem model który kupiłem pare ładnych lat temu w kiosku jak byłem w wojsku. Teraz trochę z sentymentu postanowiłem go wykonac. Furę modeli zacząłem kiedyś ale nie skończyłem. Ten samolot będzie według mnie prosty do sklejenia. Nóż do tapet i linijka ;-)
Na początek wykonałem dużo szkieletu, szkielet statecznika jest tylko przyłożony do reszty.





--

Pomimo wielu sklejonych modeli wciąż jestem początkujący ...

Post zmieniony (11-03-10 12:59)

 
24-10-09 20:13  Odp: [relacja] F-117A (1:33 Nowe Modele)
Raduss 



Na Forum:
Galerie - 2


 - 8

Pamiętam ten model, kleiłem go "na zamówienie" kolegi. O ile pamiętam miał twardy gruby papier kredowy, który trudno się formował.
Chociaż ten samolot to w zasadzie płaszczyzny pod różnymi kątami.

--


 
26-10-09 15:01  Odp: [relacja] F-117A (1:33 Nowe Modele)
Rysiu 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 16
Galerie - 12
 

Korzystając z niedzielnego wieczoru i serii filmów i programów typu "Taniec z Gwiazdami" dla mojej żonki zamknąłem się w kuchni żeby trochę posklejac.
Pierwsze wrażenia: karton jest gruby i ciężko się formuje. Trzeba mocno dogiąc w drugą stronę żeby prostując się wrócił do żądanej pozycji. Poza tym widac każdy odcisk palucha i kleju. Trzeba bardzo uważac.

Okładka modelu:


Do szkieletu dokleiłem górę, korytko kabiny pilotów i trochę prostopadłościanów. Już wiem że wybrałem za grubą tekturę na spód kadłuba.


Natomiast światło antykolizyjne jako proponowane przez wydawcę czerwone kółko zamieniłem na:


Zmontowałem także boczne zabudowy:


Pod koniec wieczora samolot wyglądał tak:


Gnieniegdzie klej puścił niestety i czeka mnie podklejanie. Za gruby karton. Mam nadzieję że uda mi się ładnie na wyjściowo wszystkie niedokładności usunąc.

Jestem pełen podziwu dla projektanta ! Tyle przenikających się brył ! Trzeba miec niesamowitą wyobraźnię ! Części pasują co do milimetra.

Rysiu.

--
Pomimo wielu sklejonych modeli wciąż jestem początkujący ...

 
27-10-09 17:12  Odp: [relacja] F-117A (1:33 Nowe Modele)
kartoniak 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

Trzymam kciuki, ja poległem przy skrzydłach

--
Nieważne gdzie się jest, ale ważne by się było.

Strzelecki Oddział Kawaleryjski "BELINIAK"

Radomski Klub Modelarsko - Historyczny SOKÓŁ

 
28-10-09 14:28  Odp: [relacja] F-117A (1:33 Nowe Modele)
Rysiu 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 16
Galerie - 12
 

Roznosi mnie chęc klejenia ale zamówiliśmy segmencik i na razie robię za montera. Fajnie - to też montowanie jak model. I klej wikol się przydaje do kołków ;-))

Na razie wycinam części 117stki i chowam do teczki. Może będzie trochę czasu już niedługo.

Rysiu.

--
Pomimo wielu sklejonych modeli wciąż jestem początkujący ...

 
02-11-09 17:42  Odp: [relacja] F-117A (1:33 Nowe Modele)
Rysiu 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 16
Galerie - 12
 

Skorzystałem z chwili czasu (chociaż bardzo nie lubię tak szybko robic między jednym zajęciem a drugim) i zmontowałem kilka segmentów spodu kadłuba. Niestety pod światło model wygląda jak album do cwiczeń z daktyloskopii. CZemu ten model jest błyszczący ! Widac na nim wszystkie palce i ślady kleju. Czym dociskac sklejone części ? W rękawiczkach ? Ciężko je usunąc.



Od dołu spód kadłuba nabiera kształtów.



Kadłub zyskał nowe segmenty w tylnej części.



Wystrzępiłem trochę niestety szkielet w miejscu skrzydła ponieważ teraz wpadłem na inny pomysł zamocowania płatów.
Nie wychodzi mi ten model tak ładnie i starannie. Jakby był matowy wiele rzeczy by mi się upiekło a tak widac każdą szczelinkę i każde załamanie. Nędznie on wygląda. Może sklejony będzie nadrabiał atrakcyjną nietypową bryłą i wielkością.
W dodatku w pośpiechu docinając ciachnąłem skalpelem po grzbiecie modelu i jest ślad szerokości 2 cm.
Rysiu.

--
Pomimo wielu sklejonych modeli wciąż jestem początkujący ...

 
02-11-09 18:47  Odp: [relacja] F-117A (1:33 Nowe Modele)
Raduss 



Na Forum:
Galerie - 2


 - 8

Często myć ręce, dociskać nie bezpośrednio ale poprzez papier, tekturę itp.

--


 
02-11-09 19:47  Odp: [relacja] F-117A (1:33 Nowe Modele)
Padre 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 7
 

Miałem ten sam problem w moim Shermanie. Tam też papier lekko błyszczał. W pewnym momencie tak się wyczuliłem na pot na rękach, że potrafiłem co 10 minut chodzić i myć ręce żeby odtłuścić. Zacząłem myśleć że to początek jakiejś fobii. Nawet żona zaczęła patrzeć na mnie jakoś dziwnie. ;)
Faktem jest że model pod tym względem jest wymagający. Szczególnie na jednolitych płaszczyznach.
Z pasowaniem może byłoby łatwiej, gdybyś spróbował porozcinać płaszczyzny i kleić każdą z osobna.

W każdym razie, życzę powodzenia i zgodnie z radą kolegi wyżej, sparafrazuję pewnego osła: "zainwestuj w mydło bo ci ... " ;)

--

Pozdrawiam
9058348
W stoczni: Koga Hanzeatycka
W hangarze: P-51D Mustang
Zwodowane: Rzymski statek handlowy, grecka birema, łódź faraona, łódź rybacka , Łódź św. Wojciecha A.D. 997 - JSC
Gotowy: Sherman vc Firefly, Fokker Dr.1

Post zmieniony (02-11-09 19:52)

 
02-11-09 20:27  Odp: [relacja] F-117A (1:33 Nowe Modele)
Sturmovik 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4
 

Grupa: WLKP

A propos rękawiczek: te z kolei grożą utytłaniem modelu talkiem. Można kupić bezpudrowe, ale to raczej trzeba by pytać w zaopatrzeniu medycznym.

--
Adam - ffulmar2@gmail.com ==== Skype: adams-1970 ==== GG: 2629637 <--- uprzedź mailowo, nie przyjmuję wiad. od nieznajomych
Ostatni skończony: dorożka Hansom'a z fragmentem Baker Street (CSSH, 1:24)
Obecnie na warsztacie: PZL M-18 Dromader (GPM) i inne

 
02-11-09 21:20  Odp: [relacja] F-117A (1:33 Nowe Modele)
Rysiu 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 16
Galerie - 12
 

Postaram się ładniej go sklejac. Opanowac wrodzoną niecierpliwośc. Dużym plusem jest to że w ogóle powstaje. Większośc modeli z młodych lat rozgrzebałem i cisnąłem w kąt. Także jest to moje cwiczenie silnej woli. Z czego się bardzo cieszę.

--
Pomimo wielu sklejonych modeli wciąż jestem początkujący ...

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024