FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 4Strony:  1  2  3  4  ->  => 
27-03-08 11:27  [Free] HIEI (MM 7-8-9/2006) - poprawione pokłady do pobrania
Kemot 



Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 1
Galerie - 6


 - 6

Witam.
Chyba większość z Nas zna model pancernika Hiei, który ukazał się w Małym Modelarzu. Opracowanie krótko mówiąc świetne, zwłaszcza jak uwzględnimy skalę. Dużo rysunków, ogromna detalizacja jednostki. Jedynie jednolity żółty pokład odstaje od reszty.

Trochę dla sprawdzenia "czy mi się uda " postanowiłem wymienić żółte fragmenty części na coś co bardziej będzie przypominać deskowaną konstrukcję.
Cały podział pozostał bez zmian (za dużo pracy, aby to zmienić). Poprawiłem jedynie drobne braki w niedorysowanych tu i ówdzie czarnych liniach podziału desek. Oba poziomy pokładów są połączone w 1 całość - sami ustalimy sobie ich przecięcie.
Kilka słów na temat budowy pokładu. Najpierw przygotowałem 50 pojedynczych desek, zróżnicowanych kolorem, potraktowanych przypadkowo dobranymi parametrami dla kilku filtrów w Photoshopie. Potem całość została skopiowana i lekko przyciemniona. Dzięki temu uzyskałem 100 deseczek, które ułożyłem w strukturę pokładu. Kolejny etap to dopasowanie tego wszystkiego do usuniętej oryginalnej żółci z Hiei (warstwy w photoshop). Pokład jest oczywiście powielany ale mam nadzieje ze tego nie widać aż tak bardzo.
Pozostało jeszcze poprawić szalupy i łodzie motorowe. Postaram się to wykonać w miarę szybko.

W wydrukach próbnych sprawdziłem poprawność wymiarów. Nie jest idealna, ale myślę, że w zupełności wystarczy (są to rzędy wielkości 0,1-0,2mm - o ile dobrze udało mi się to pomierzyć). Skany wykonywane były w 600DPI najzwyklejszym skanerem. Kolor szarości ciężko było dopasować do oryginału, ale nawet wydruki poprawionych osłon dział jakie udostępnił nam autor modelu nie zgrywają się ładnie z oryginalną szarością z drukarni.

Zmieniłem też pokład do przetaczania samolotów. Starałem się dopasować do modelu Fuso z AH. Nie jest to idealnie zrobione, ale myślę, że lepsze od pierwotnego brązu.

Do pokładu dodałem także szare obwiednie wokół obrysów przyklejania części.

Podgląd (pomniejszone):






Pliki do pobrania

http://www.konradus.com/forum/read.php?f=5&i=7&t=7&page=1

--

pzdr
Kemot

 
27-03-08 12:10  Odp: [Free] HIEI (MM 7-8-9/2006) - poprawione pokłady do pobrania
Hanys 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2


 - 1

Witam!!
Piękna robota.Już pobrałem do archiwum :D. Takie małe pytanko ze strony laika komputerowego - jak podzielić te arkusze do wydruku? Serdecznie pozdrawiam

--
----------------------------------------------------------------------------------
Robert Nowak "Hanys" - okręty PMW, IJN i Koninklijke Marine II wojna światowa
----------------------------------------------------------------------------------

 
27-03-08 13:01  Odp: [Free] HIEI (MM 7-8-9/2006) - poprawione pokłady do pobrania
Kemot 



Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 1
Galerie - 6


 - 6

W sumie to można je nie ciąć, tylko w czasie wydruku przesuwać tak (w podglądzie wydruku - oczywiście jeśli jest taka możliwość) aby drukowany był interesujący nas obszar.
A pociąć można w prawie każdym programem graficznym, narzędziem do kadrowania.

--
pzdr
Kemot

 
27-03-08 13:11  Odp: [Free] HIEI (MM 7-8-9/2006) - poprawione pokłady do pobrania
Hanys 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2


 - 1

Wielkie dzięki Kemot.

--
----------------------------------------------------------------------------------
Robert Nowak "Hanys" - okręty PMW, IJN i Koninklijke Marine II wojna światowa
----------------------------------------------------------------------------------

 
27-03-08 14:16  Odp: [Free] HIEI (MM 7-8-9/2006) - poprawione pokłady do pobrania
Thunder909 

 

Wow, dzieki stokrotne !

 
27-03-08 14:51  Odp: [Free] HIEI (MM 7-8-9/2006) - poprawione pokłady do pobrania
origami 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 3


 - 1

Świetnie Ci wyszedł ten pokład.
Jako modelarz -kolekcjoner zakupiłem Hiei do swojej kolekcji. Twój pokład stanowi obowiązkowy element waloryzujący i gdybym kiedykolwiek zdecydował się na budowę, na pewno go użyję. Tak, czy inaczej, piękne dzięki :)

Tak przy okazji apel do wydawców MM: A może przed wydaniem kolejnych fajnych pozycji wydawniczych poprosicie o wsparcie komputerowe braci modelarskiej? Są tacy, co pomogą nawet bezintetresownie. Ot, choćby przez sentyment dla Wydawnictwa z którym się wychowywali...

 
27-03-08 15:11  Odp: [Free] HIEI (MM 7-8-9/2006) - poprawione pokłady do pobrania
w_kowalik   

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

A ja już skleiłem kadłub.

 
27-03-08 15:55  Odp: [Free] HIEI (MM 7-8-9/2006) - poprawione pokłady do pobrania
Kemot 



Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 1
Galerie - 6


 - 6

Wiem, że kilka osób przebrnęło już przez etap kadłuba Hiei. Niestety prace nad pokładem dość mocno się przedłużyły, a tak prawdę mówiąc nie wiedziałem, co z tego w ogóle wyjdzie. Dlatego nie pisałem nic wcześniej.

--
pzdr
Kemot

 
27-03-08 15:59  Odp: [Free] HIEI (MM 7-8-9/2006) - poprawione pokłady do pobrania
dzejkej (poohate 



Na Forum:
Galerie - 1
 

Wielkie dzięki !! :)

--
Głównymi przyczynami wypadków w Polsce nie są szybkość, brawura, alkohol, dziurawe drogi, kiepskie samochody. Głównymi przyczynami są: bezmyślność, skrajna głupota, kretynizm, debilstwo, idiotyzm i durnota kierujących samochodami osobowymi.

 
27-03-08 16:02  Odp: [Free] HIEI (MM 7-8-9/2006) - poprawione pokłady do pobrania
Tuco 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4
 

Kemot dziękuję bardzo!

--

Pozdrawiam!
Tuco

Post zmieniony (27-03-08 16:03)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 4Strony:  1  2  3  4  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024