FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
09-08-08 19:48  [G] Boeing P-26 "Peashooter" wyd. ANSWER
Berni 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 6
Galerie - 23


 - 1

Witam
w mojej następnej galerii której przedmiotem jest model samolotu P-26. Model sklejało sie bardzo źle, nie dopasowane są wszystkie wręgi szkieletu kadłuba, są one dużo za małe w stosunku do średnicy segmentów. Fatalnie sklejało mi sie także osłonę silnika, który nota bene okazał sie za duży do tej osłony, musiałem troszkę skrócić cylindry. Od siebie dodałem tylko namiastkę popychaczy...
Całość wyszła jak wyszła, ja jestem z niej średnio zadowolony, ale cieszę się, ze po pierwszym kryzysie model nie wylądował w koszu...
Zapraszam do oglądanie moich "wypocin" :





Troszkę zdjęć z "epoki":



i jeszcze B&W:



Tak na marginesie, to modele kleję bo lubię, a nie dlatego, ze potrafię...
Dziękuję Wszystkim za obejrzenie mojej pracy i ewentualne komentarze.
Pozdrawiam.

--
Modele kleję bo lubię, nie dlatego że, potrafię...

 
09-08-08 21:28  Odp: [G] Boeing P-26 "Peashooter" wyd. ANSWER
Raduss 



Na Forum:
Galerie - 2


 - 8

Ogólnie model wygląda nieźle. Z tego co wiem model powstał z przeskalowania 50 do 33 i stąd nieścisłości w dopasowaniu.
Jedyny mankament jaki widzę to całkowicie źle sklejona przednia osłona silnika (szary element z otworami) widoczna na 4 zdjęciu. Gdybyś popatrzył na fotki prawdziwej maszyny do zobaczył byś różnicę. ;-)
Ten efekty zabrudzeń, model podmalowywałeś po sklejeniu, czy to wynik obróbki w jakimś programie graficznym, a model był wydrukowany ?

--


 
10-08-08 10:53  Odp: [G] Boeing P-26 "Peashooter" wyd. ANSWER
Berni 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 6
Galerie - 23


 - 1

Raduss, zabrudzenia to nałożone patyczkiem kosmetycznym... cienie do powiek mojej żony w różnych odcieniach szarości i brązu. A następnie wszystko zostało polakierowane.
Pozdrawiam.

--
Modele kleję bo lubię, nie dlatego że, potrafię...

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024