FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
25-09-07 21:01  [technika] pytanie o farbę
Koszałek 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Galerie - 2
 

Pytanie - której firmy ( Pactra , Humbrol, Model Master, Revell ) farba typu gunmetal daje zdaniem kolegów najlepsze efekty. Chodzi mi szczególnie o efekt przetarcia koloru na krawędziach. Druga część pytania dotyczy techniki malowania taką farbą - czy macie na to jakąś specjalną metodę. Będę wdzięczny za każdą podpowiedź.
Z Poważaniem
Koszałek

 
25-09-07 22:12  Odp: [technika] pytanie o farbę
PiterATS 

Na Forum:
Relacje z galerią - 6
Galerie - 10
 

Czarny matowy kolor + ołówek, ewentualnie gdzieniegdzie metalizer w kolorze stali, naniesiony metodą suchego pędzla. To jest najlepsza farba typu gunmetal;-)

--

 
25-09-07 23:24  Odp: [technika] pytanie o farbę
Don Sebo Maffion   

Widać kolega jeszcze w bojach modelarskich niezaprawiony.
Faktycznie: czarny+stalowy, ew. jakiś srebrny naniesiony na czarną powierzchnię elementu tzw. suchym pędzlem to najlepsza metoda.

Ja korzystałem w plastikowych modelach z metalizerów Testors, ale do nich konieczny był specjalny płyn zabezpieczający. Też Testors.

--
Z odchłani plastiku na kartonowe wody wkroczyłem;)

 
26-09-07 09:34  Odp: [technika] pytanie o farbę
Jacek 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 10
 

Podklad czarny mat następnie gunmetal z odrobiną czarnego i na koniec sam gunmetal. Oczywiście naniesiony metodą suchego pędzla. Jeśli ma to mieć zastosowanie w gąsienicach to mozna jeszcze bardzo delikatnie przecierać kolorem srebrnym ale zaznaczam tylko śladowo.Farby których ja bym użyl to HUMROL lub MODEL MASTER.
Pozdrawiam - Jacek

 
26-09-07 11:51  Odp: [technika] pytanie o farbę
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

A ja tam Panie, sam sobie robię farbę typu "gun metal" z czarnego humbrola i srebrnego model-mastera - proporcje"na oko" dobrane przez lata praktyki ;-)
Dla mnie to najlepsze...;-)




Acha! Najpierw maluję daną część na czarno , a po dobrym wyschnięciu nanoszę wyżej wymienioną mieszankę metodą suchego pędzla.
--

Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.



Post zmieniony (28-09-07 10:47)

 
26-09-07 16:01  Odp: [technika] pytanie o farbę
Don Sebo Maffion   

No i więcej w temacie mówić nie trzeba, chyba że ktoś ma naprawdę oryginalny sposób na ww. opisane zagadnienie:)

--
Z odchłani plastiku na kartonowe wody wkroczyłem;)

 
26-09-07 16:03  Odp: [technika] pytanie o farbę
PiterATS 

Na Forum:
Relacje z galerią - 6
Galerie - 10
 

Tia, wykonanie danej części ze stali i oksydowanie;-)

--

 
27-09-07 20:47  Odp: [technika] pytanie o farbę
Don Sebo Maffion   

albo odlew hutniczy w skali;)

--
Z odchłani plastiku na kartonowe wody wkroczyłem;)

 
27-09-07 20:56  Odp: [technika] pytanie o farbę
mario1970   

To ja pomysł z plastiku

Ciemny szary przetarty na sucho Gunmetalem ( może byc Pactra ) W mojej ocenie jest bardzo realistyczny .

Generalnie nie polecam malowania tylko Gunmetalem bo wychodzi sztucznie .

Ostatecznie można przetrzeć na sucho innymi kolorami metalicznymi ( steel / aluminium )

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024