FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 9Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 
13-04-20 13:33  [N] Wellington mk 1c nr 576 z GPM
Mucha 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Moje przemyślenia po obejrzeniu arkuszy modelu są następujące :

1- aby fajnie zrobić ten model wypada przeszklić środkową część kadłuba gdzie autor przewiduje wnętrze za fotelem pilota, co wymaga rozcięcia wręg i takią ich modyfikację aby ich kształt zniknął za ramką oszklenia

2- aby środek odwzorowywał w miarę realnie kształt prawdziwego samolotu trzeba przerobić mocowanie płata, co jest do zrobienia, ale wymaga dużego nakładu pracy

3- brak komory bombowej jest dużym minusem

4- tak jak wspominał Ryszard, grafika jest poprawiona, zostały niuanse

Moja opinia, jako osoby która czekała na ten temat, że nie warto. Jak porównać B25, czy Do 17 z Małego Modelarza, za kilkukrotnie niższą cenę, mamy lepiej opracowany model z większą detalizacją. Chyba że ktoś potraktuje to jako punkt wyjścia do mocnej walorki, to ok, ale stosunek ceny do jakości na start nie jest korzystny.

To jedynie moja opinia. Za te pieniądze, spodziewałem się czegoś dużo lepszego. Mamy cenę Hala a detalizację na poziomie MM z około 2010 roku. Moim zdaniem słabo, co nie znaczy że kiedyś się nie targnę na niego, ale nie w standardzie.

Plus jest taki, że jest cała masa dokumentacji zdjęciowej w internecie i dużo dobrych opracowań plastikowych w 1:48 gdzie można zobaczyć, jak powinno to wyglądać.

--
Co zostało zobaczone, tego się nie odzobaczy

 
13-04-20 14:05  Odp: [N] Wellington mk 1c nr 576 z GPM
sztukmistrz 

Na Forum:
Galerie - 9
 

Racja absolutna, niestety napaliłem się jak szczerbaty na suchary, lepiej było kupić hala. Ale nic skleje go i to bez żadnych przeróbek zgodnie z założeniami projektanta :).

--
uwielbiam zapach butaprenu o poranku

 
13-04-20 14:20  Odp: [N] Wellington mk 1c nr 576 z GPM
filcu21 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 10
 

Mucha- mógłbyś pokazać fotki arkuszy?

 
13-04-20 15:17  Odp: [N] Wellington mk 1c nr 576 z GPM
Mucha 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

http://www.konradus.com/forum/read.php?f=1&i=372516&t=372516&filtr=0&page=30

Pan Samochodzik wrzucił, nie wiem jak to przerzucić.

--
Co zostało zobaczone, tego się nie odzobaczy

 
13-04-20 15:52  Odp: [N] Wellington mk 1c nr 576 z GPM
Jańcio 



Na Forum:
Relacje z galerią - 4
Galerie - 16


 - 7

Ja osobiście się na niego nie zdecyduję .Wydanie takiej kwoty na model który tak bardzo musiałbym przerabiać jest bez sensu . Brak choćby wydrukowanej struktury kadłuba tam gdzie występują okna które należałoby wyciąć albo przesuwanie wręg , odstrasza . Są modele bardziej atrakcyjne i z mniejszym nakładem pracy czekające w kolejce .


Pozdrawiam


Jańcio

--

 
13-04-20 16:57  Odp: [N] Wellington mk 1c nr 576 z GPM
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Ja tam z ostatecznym “osàdem” poczekam na relację kogoś doświadczonego - kogoś z Was. Myślę, że dacie świetnie radę , i że model będzie bardzo efektowny i piękny. I że w końcu bédziecie bardziej zadowoleni, niż zawiedzeni! Czego Wam życzę świàtecznie!

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
13-04-20 17:01  Odp: [N] Wellington mk 1c nr 576 z GPM
jhradca 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
 

To bardzo dziwna sprawa. Poziom wydawniczy modeli z MM jak Dornier czy forteca, jest zupełnie dobry. Po GPM z reguły można się spodziewać co nieco bardziej zaawansowanego modelu (detalizacja, walorka itp ) tymczasem ten wellington to rozczarowanie podobne do tego, które przeżyłem przeglądając bisona czy flakpanzera z Answer. Bez poważnych przeróbek trudno będzie być usatysfakcjonowanym. Brak komory bombowej to moim zdaniem bardzo poważny brak i wskazujący na pośpiech w związku z działaniami konkurencji. Jeśli dobrze domniemuję to jest to zdecydowanie zła tendencja i wszyscy na niej stracą i konkurenci i modelarze.

--
Wicher 1:100 cz.3 , Wicher 1:100 cz.2 , Wicher 1:100 cz.1

 
13-04-20 19:18  Odp: [N] Wellington mk 1c nr 576 z GPM
sztukmistrz 

Na Forum:
Galerie - 9
 

Mam taką małą prośbę, żeby zamknąć a najlepiej usunąć ten wątek, bo mnie szlag trafia jak sobie pomyśle, ze siedzi u mnie w półce wspominany model. Ehhh zapłaciłem frycowe nowicjusza. Uspokoje się jak go skleje. Zrobiłem przymiarke rozpiętości na stole, a żona pyta co to jest (dobrze, że nie wie jaka cena bo ją też by szlag trafiał, ale z innego powodu hehehe). Ja jej odpowiam, że bombowiec nocny i ją zbombarduje w nocy hehehe. Dobrze, że nie wie nic o braku luku bombowego hehehe.

--
uwielbiam zapach butaprenu o poranku

 
13-04-20 19:42  Odp: [N] Wellington mk 1c nr 576 z GPM
dokker 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 7


 - 3

Z tym bombardowaniem nocnym to jest dobry pomysł.
Pewnie użyję go jak będę zamawiał Kijewa; bombardowanie lotnicze, ostrzał rakietowy i desant helikopterowy. A na koniec kilka bomb głębinowych :-) Mam nadzieję ze polubi modelarstwo :-)
Przepraszam Panowie za off top świąteczny. Się nie mogłem powstrzymać
A tak noa poważnie to martwią mnie te wyścigi wydawnictw.
Pzdr

 
13-04-20 20:15  Odp: [N] Wellington mk 1c nr 576 z GPM
yak   

Strasznie chciałem tego Vickersa i rzucę się na toto jak tylko przyniosę z paczkomatu do domu. Uda mi się skleić dobrze to dobrze, jak nie to powieszę w ciemnym kącie piwnicy i zgaszę światło. Będzie nocny bombowiec jak się patrzy :-)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 9Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024