FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
13-03-10 10:48  [G] StuG 40 ausf f WAK
Madness 



Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 20


 - 1

Po 16 tygodniach pracy właśnie co ukończony (farba jeszcze nie wyschła) :D







Wiele elementów mi w tym modelu nie wyszło tak jak bym chciał, brak umiejętności, jak i miejscami pośpiech zrobiły swoje ale najważniejsze ze udało mi się go skończyć:)
Brak zapasowego koła spowodowany jest tym ze pierwsze popsułem. Pewne elementy anteny również okazały sie dla mnie za drobne. Zapasowe ogniwa gąsienicy załoga zużyła:) Widać także kulejący retusz tu i ówdzie ale tak już zostawie. Nie udało mi się także zachować czystości klejenia. Drut wzór I bardzo uprościłem.

Sam model jest świetnie opracowany i wszystkie niedociągnięcia to moja wina ale jeśli mogę kilka uwag:
Część numer 24 - 25 należy przykleić dopiero po wklejeniu całego zespołu jarzma armaty bo inaczej tam sie nie zmieści. Część numer 56d i e chyba powinna być po lewej stronie ciut dłuższa.Na suruwce sklejonej przez autora z przodu na prawym błotniku jest umieszczone to samo godło co z boku (koń?) a w wycinance nie ma.

I jeszcze foty z kolegą:



Przepraszam za jakość zdjęć ale chyb aż tak złe nie są?:)

To teraz czekam na Panzer III :D

--

Post zmieniony (08-12-13 21:49)

 
13-03-10 12:42  Odp: [G] StuG 40 ausf f WAK 11/2009
mirosław   

Na Forum:
Galerie - 3
 

Fajnie to wygląda.
Pare miesięcy temu bylem uczestnikiem (i sprawcą:) )małej kłótni na tym forum, o to jak powyższy model będzie się prezentował w realu, sklejony prosto z wycinanki, ale bardzo mi się podoba. Tylko ryfle na błotnikach szkoda, że nie drukowane w 3D :(

Mam kilka pytań:
1) Czy te gąsienice z pasków to jedyna opcja w wycinance ?,
2) Czym robiłeś retusz ?,
2) Te kolory to nie przekłamanie aparatu (mam nadzieję :) )? Na fotkach arkuszy zamieszczonych na forum przez wydawcę wydawał się bledszy. A moze to po lakierowaniu?

Jak na taką dokladność w sklejaniu to szkoda, że nie zadbałeś bardziej o jakość detali.
Ja bym liny holownicze skręcił z druciku miedzianego z cewki, bo te wygladaja źle. Trzy gwoździki w kwadratową deszczułkę co 5-6 cm, zawieszamy całość na drutkach w pionie i skręcamy, uważając, żeby nie poluzować przed końcem całej operacji - jeśli nie wiesz jak :).
Na antenę nadaje się suche źdźbło trawy, tylko trzeba znaleźć takie co się silnie zwęża ku górze. I obróbka papierem ściernym + klej wikolowy strzykawką do środka (choć niekoniecznie).
Gąsienice też mają duży potencjał do przeróbek. Podobnie narzędzia i osprzęt zewnętrzny.

Pozdrawiam

--



Post zmieniony (13-03-10 12:52)

 
13-03-10 15:13  Odp: [G] StuG 40 ausf f WAK 11/2009
Madness 



Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 20


 - 1

1. Jest też możliwośc wykonania z ogniw ale z moim poziomem umiejętności i cierpliwości wycięcie dokładnie tych wszystkich dziurek pod zęby koła napędowego i do łączenia ogniw wydawało mi się mało realne:)
2. Retusz wykonałem za pomocą farbek pactry A102 i A106 czyli nic niezwykłego. Ten oliwkowy jest troche jaśniejszy niż wycinanka ale nie chciało mi się mieszać lepszego. Gasienica - retusz A30 a liny cholownicze A75 steel (najpierw je potraktowałem też A30) liny zrobiłem z dratwy pociągnietej wikolem. Myślałem czy by nie zamówić gotowych ale zadowoliłem się tymi moimi:)
3. Wydaje mi się ze kolory na zdjęciach są oddane całkiem poprawnie. Arkusze lakierowałem jednostronne Caponem (co troche "uwydatniło" kolory) ale widać za cieniutko bo w paru miejscach na po bokach zaczęły się już przecierac od paluszenia:)

No właśnie te detale dały mi troche popalić:) a że robiłem je na końcu to efekt nie najlepszy (wynik pośpiechu) :)

--
Pierwsza Stolica! Aktualnie Poznań.

G: Tiger Mm

 
13-03-10 15:52  Odp: [G] StuG 40 ausf f WAK 11/2009
Homik 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 1
 

Mnie się podoba, ale ja to się nie znam ;-)

--
-----------------------------------------------------------------------
http://www.facebook.com/WAKpl

 
13-03-10 17:45  Odp: [G] StuG 40 ausf f WAK 11/2009
mirosław   

Na Forum:
Galerie - 3
 

Madness, wydziabanie nawet najmniejszych otworów to nie kwestia specjalnych umiejętności, tylko narzędzi.
Zrób tak: odłup pensetą kawałeczek żyletki, lepiej takiej wyciagniętej z maszynki jednorazowej - bo cieńsza. Zrób "schodek w wykałaczce, posmaruj distalem, lub podobnym klejem i w to miejsce żyletka. Jak zacznie wiązać (gęstnieć), okręć nitką i zalej ponownie połączenie distalem. Na drugi dzień masz dłutko. Możesz probować robić dłutka o lekko wyokrąglonym ostrzu i o różnej szerokości. Bylo już o tym na forum - możesz poszukać. Możesz użyć supergluta, ale distal pewniejszy.
Na retusz takiej wycinanki w standardzie (tylko to umiem ; ) )starcza mi akwarelka "Astra Przemyśl". Można ją rozrobić na boku z rozwodnionym wikolem, to złapie i drut. Polecam też sproszkowane pastele - suche pigmenty o niebo droższe. I w ogóle free-style ;)

pozdrawiam

 
17-03-10 08:03  Odp: [G] StuG 40 ausf f WAK 11/2009
Krystian 



Na Forum:
Relacje z galerią - 39
Galerie - 31


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 6


 - 3

Witam,
Dla mnie super wykonanie. Zawsze coś się "omsknie". Sam mam zamiar wrzucić go pod skalpel w najbliższej przyszłości. Pasuję mi sposób projektowania Maria9 właściwe uszczegółowienie detali bez zbędnego wnętrza. Szata graficzna podobno przekłamana ale nie można mieć wszystkiego; zawsze można pomalować model by uzyskać satysfakcję efektu końcowego.
Pozdrawiam.

--
First comes smiles, then comes lies. Last is gunfire

ŁSM

 
17-03-10 17:42  Odp: [G] StuG 40 ausf f WAK 11/2009
ekoaral 



Na Forum:
Galerie - 12


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Witam,
Powiem tylko tyle świetna robota,jak dla mnie model super ci wyszedł .

pozdrawiam ekoaral.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024