FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
11-05-15 22:02  [R]Krążownik liniowy HMS HOOD MM 1:300
DzuDzak 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Witam po długiej przerwie w klejeniu postanowiłem dzięki namowie pewnej osoby (znajdź sobie hobby) gdzie wystarczyło odkurzyć półkę z kartonówkami znalazłem Hoodzika z gotowym zestawem o wręgowania po długim zastanawianiu się rozpoczynam prace na razie tylko częściowo szkielet sklejony aczkolwiek zastanawiam się nad dodatkowym usztywnieniem kadłuba ze względu na możliwość jego delikatnego skręcenia oraz zastanawiam się nad zastosowaniem jakiegoś usztywnienia dna gdyż wydaje mi się, że papier jest dosyć mięki i istnieje ryzyko "zagniecenia" lub "odkształcenia"




powiem tak ze względu na długą (kilkuletnią) przerwę komenty, pomoc jak również hejty mile widziane :)

--

Post zmieniony (11-05-15 23:45)

 
12-05-15 15:11  Odp: [R]Krążownik liniowy HMS HOOD MM 1:300
IJN Łukasz 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 1
Galerie - 18


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Ja też mam łóżko obok biurka, przy którym lepie te swoje pokraczki. To sporo ułatwia ; )

--

Post zmieniony (12-05-15 17:42)

 
12-05-15 16:47  Odp: [R]Krążownik liniowy HMS HOOD MM 1:300
Spychacz 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Ciężko na razie komentować, bo niewiele jeszcze zrobiłeś, ale mam dwie uwagi na przyszłość:
- kadruj zdjęcia, tak aby można było skupić wzrok na modelu, a nie na otoczeniu.
- używaj kropek, przecinków i innych takich, żeby łatwiej się czytało.

Tymczasem pozdrawiam i trzymam kciuki za relację.

--
Relacja: ARIZONA
Relacja z galerią: NAGATO , FUSO
Galeria: RICHELIEU , KING GEORGE V
Slayer \m/

 
12-05-15 23:20  Odp: [R]Krążownik liniowy HMS HOOD MM 1:300
DzuDzak 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

mały update. Szkoda, że dziś mało czasu po pracy, bo by troszkę więcej podłubał dokończył szkielet, a tylko doklejone wzmocnienia górnej części szkieletu. Na jutro wzmocnienie poszycia dna pozostawiam i oszlifowanie do tego jak wystarczy czasu to może i coś się oklei, aczkolwiek jak dawno temu znajomy instruktor uczył "śpiesz się powoli" Co do kadrowania szkielet pomimo skali 1:300 jest i tak dosyć długi, więc jest ciężko ominąć otoczenie jeśli wynajmuje się mały pokój :P dojdziemy do etapu mniejszych detali będzie łatwiej. Moje pytanie do was dawniej jak kleiłem do klejenia dużych powierzchni używałem kleju "szewski" "butapren" aktualnie jakieś nowości czy inne kleje godne polecenia?




 
13-05-15 00:14  Odp: [R]Krążownik liniowy HMS HOOD MM 1:300
PABLOS 

Na Forum:
Galerie - 27
 

Albo klej,,szewski'' albo butapren.

--
PABLOS

 
13-05-15 09:36  Odp: [R]Krążownik liniowy HMS HOOD MM 1:300
dokker 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 7


 - 3

Wybór ambitny :-) co by nie powiedzieć. Będę podgladał.
Pzdr

 
13-05-15 13:39  Odp: [R]Krążownik liniowy HMS HOOD MM 1:300
Doody 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Chętnie zasiądę i pooglądam :-)

--
Pozdrawiam Darek

 
13-05-15 15:17  Odp: [R]Krążownik liniowy HMS HOOD MM 1:300
Spychacz 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Ja używam Pattex Universal Classic. Nie śmierdzi tak jak budzio i bardzo dobrze trzyma.

Pozdrawiam.

--
Relacja: ARIZONA
Relacja z galerią: NAGATO , FUSO
Galeria: RICHELIEU , KING GEORGE V
Slayer \m/

 
19-05-15 23:27  Odp: [R]Krążownik liniowy HMS HOOD MM 1:300
DzuDzak 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

dopiero dziś udało mi się na spokojnie usiąść i coś podłubać. I na samym początku podczas łączenia części dennej i górnej szkieletu zauważyłem drobny mankament części laserowe były delikatnie pomniejszone względem oryginalnej, odrobina papieru ściernego i różnica została zniwelowana. W miedzy czasie powklejałem w część denna fragmenty tektury 1,5 mm dla dodatkowego usztywnienia szkieletu i chyba się udało na moje oko nie powinien szkielet się zwichrować, gdyż utrzymuje kształtu i nie idzie jego zginać czy "kręcić"






Dodatkowo pomiędzy dnem, a burtą jest uskok, który musiałem pomalować szarą pactrą, aby nie rzucała się w oczy przyszła szczelina o ile mi się wydaje z tego co czytałem nie ma tam części prawdopodobnie autor chciał, aby części denne nachodziły na te wystające miejsca. Możliwe, że w między czasie podczas klejenia odkryje o co chodzi, jeśli po oklejeniu nadal będzie widoczna szpara to po prostu wkleję w nią z rezerwy koloru docięty kawałek siwej burty. Dodatkowo na tyle ile mogłem dziś okleiłem paskami z dawcy narządów (hood + kawa) na jutro zostawiam przygotowania części burtowe bo niestety współlokatorzy zaczęli narzekać na specyficzny zapach szewskiego ;)

--

 
19-05-15 23:38  Odp: [R]Krążownik liniowy HMS HOOD MM 1:300
Kilmister 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 9
Galerie - 25


 - 3

Piszesz, że lasery są mniejsze od oryginału, ale przy pomocy papieru ściernego zniwelowałeś różnice. To co tu było do szlifowania ? Zmniejszałeś oryginalne części ?

--
Born to lose - Lived to win

Ukończone: Kirovec K-700A, Biełaz-7555, LIAZ 100.55D, Mercedes GP 1908, Wall-e, Spit Mk. Vb Trop, Pe-3, F6F-3 Hellcat, Tomahawk Mk. IIb, Ła-5, Hurricane Mk. I, Westland Whirlwind Mk.I, A6M2 "Zero", Ił-2 Sturmovik, B-25 Mitchell Mk.II, PZL 50A "Jastrząb", Bf 109G-6, Bf 109F-4, SB2U-2 Vindicator, B5N2 Kate, Ki-61 HIEN, Ju88C-6, Ki-43 Oskar, Reggiane Re-2000, KRAZ-260, Spit Mk Vb

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024