FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 10Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 
02-05-15 18:40  [Nowość] Polski kuter torpedowy 1/50 Drafmodel
THEO 

Na Forum:
Relacje w toku - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Dzisiaj w naszym Empiku obejrzałem dokładnie nowy model kartonowy z firmy Drafmodel.
Jest to nasz kuter torpedowy ORP " Odważny " - czterorurowy, oryginał jest do obejrzenia
w Muzeum Orła Białego w Skarżysku-Kamiennej. Skala modelu 1/50. Cena : 90 zł.
Jakość edytorska wydania pierwszorzędna ! Na okładce piękny rysunek autorstwa Pana
Grzegorza Nawrockiego. Wreszcie mamy model naszego kutra i to w najbardziej pasującej
skali dla tej wielkości jednostek. Nie liczyłem arkuszy, model wygląda na wystarczająco
wyposażony w detale. Obejrzałem.. i poważnie zastanawiam się nad kupnem. :-))))

 
02-05-15 18:50  Odp: [Nowość] Polski kuter torpedowy 1/50 Drafmodel
Jasiek 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2
 

Przydałoby się wnętrze sterówki bo w tej skali wszystko widać przez oszklone okna.

--
Pozdrawiam!

 
02-05-15 18:50  Odp: [Nowość] Polski kuter torpedowy 1/50 Drafmodel
malakser 



Na Forum:
Galerie - 24
 

http://www.drafmodel.pl/image/cache/data/DrafModel/DRAF008%20Odwazny%20Okladka-640x640.jpg

Post zmieniony (02-05-15 18:53)

 
02-05-15 20:07  Odp: [Nowość] Polski kuter torpedowy 1/50 Drafmodel
Alski 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 11
Galerie - 2


 - 2

Przejrzalem ,niestety na szybkiego . Co zwraca uwagę :
- wbrew pozorom będzie pokaźny model
- draftmodel ostatnimi wydaniami szokuje mnie jakością ,na plus
- wydaje mi się ,że sterówka jest (mignęlo mi coś ) na 80%
- wydanie jak na kuter pokaźne , mnóstwo detali, dwustrony wydruk, dość gruba książeczka sie z tego zrobiła
- na uwagi zabrakło czasu by coś wyłapać, ale wydanie gooodne uwagi

--
Douglas Preston, Lincoln Child- seria Pendergast, Jo Nesbo seria Harry Hole , Lee Child

Wiem jak się robi modele doskonałe ... ino nie umiem :)

 
02-05-15 20:50  Odp: [Nowość] Polski kuter torpedowy 1/50 Drafmodel
JKorjat 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 31


 - 3

też dziś w empiku przeglądałem, podobnie jak przy okazji wcześniejszego ich modelu Pz. Kpfw. 38(t) Ausf. B, jestem wręcz zachwycony jakością wydania. Cena niby ciut wysoka ale model wygląda rewelacyjnie :)

--
Si vis pacem, para bellum

 
02-05-15 20:54  Odp: [Nowość] Polski kuter torpedowy 1/50 Drafmodel
THEO 

Na Forum:
Relacje w toku - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Tak z dwa lata temu oglądałem ostatni raz kuter w skarżyskim muzeum. Stan okrętu
nie napawa optymizmem. Widać brak funduszy na właściwe wyremontowanie jednostki i doprowadzenie
ekspozycji do takiego stanu, by można było oglądać okręt i na pokładzie i też wewnątrz.
Ale to inna para kaloszy, jak się kiedyś mówiło.. Podoba mi się skala modelu, gdyby GPM
przeskalował OSĘ , byłoby świetnie. Trochę powala cena , nie chcę narzekać !! Gdyby to
było 70-75 zł , już bym model kupił. Amatsukaze kosztuje 63 zł i wydaje mi się, że jest to
za dużo. Wiadomo, rynek - chcesz , kupujesz. Mimo tej ceny , chyba go kupię. Pewnie
niedługo KTOŚ weźmie się za niego i będzie relacja !

 
02-05-15 23:07  Odp: [Nowość] Polski kuter torpedowy 1/50 Drafmodel
Yarpen Zirgin 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Przydała by się niższa cena, bo 90 zł to w mojej ocenie lekkie szaleństwo.

 
03-05-15 07:53  Odp: [Nowość] Polski kuter torpedowy 1/50 Drafmodel
Alski 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 11
Galerie - 2


 - 2

Cena nie ulegnie już zmianie (może jakaś promocja :)) ) , ale sądzę ,że model się obroni bo wydanie jest bardzo zachęcające i aż łapki się kleją.

--
Douglas Preston, Lincoln Child- seria Pendergast, Jo Nesbo seria Harry Hole , Lee Child

Wiem jak się robi modele doskonałe ... ino nie umiem :)

 
03-05-15 10:18  Odp: [Nowość] Polski kuter torpedowy 1/50 Drafmodel
Sławek 

Na Forum:
Galerie - 37


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 3

Witam, zakupiłem ten model wraz z dodatkami, ja jestem pod wrażeniem opracowania. Skala 1/50 wydaje się być dobra przy tej wielkości oryginału. Model jest zdetalizowany i zawiera wszystkie elementy jakie posiada prawdziwy KTD - zwane popularnie przez marynarzy "kapcie" Ucieszył mnie fakt wydania tego kutra w kartonie zwłaszcza że miałem okazję na nim pływać w zastępstwie jako marynarz służby zasadniczej. Chce wspomnieć o takim fakcie dotyczącym prędkości. Otóż na próbach stoczniowych po remoncie okret osiągnął predkośc 56w, przynajmniej tak twierdził dowódca okrętu.

 
03-05-15 10:43  Odp: [Nowość] Polski kuter torpedowy 1/50 Drafmodel
Jasiek 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2
 

Sławek, potwierdź czy jest wnętrze sterówki bo ja nie zauważyłem jak oglądałem w EMPIKu.

--
Pozdrawiam!

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 10Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024