FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
04-06-07 17:45  [zapowiedź] Fanatyk Kartonu 16
Krzys 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 4
Galerie - 2


 - 2

Witam wszystkich.

Kolejny miesiąc i kolejna zaległość, staje się to jakąś świecka tradycją za którą bardzo przepraszam.
Na szczęście kolejny numer udało się zredagować, za co bardzo dziękuje całej redakcji i wszystkim autorom!

Po raz kolejny powtórzę swoja mantre. Nie wstydzicie się pisać, nie martwcie się, że wasz teks dostępny jest już jako relacja bo zupełnie inaczej czyta się relacje pociętą na posty a zupełnie inaczej ciągły tekst! Nawet króciutki tekst może być dla kogoś nieoceniona wskazówką w budowie swoich miniatur. Nie bójcie się opisać świeżo zakupionej wycinanki, podzielcie się swoimi wrażeniami, może innym ułatwią wydanie bądź zaoszczędzenie kilku złoty.

Bardzo dziękuje wszystkim czytelnikom wiernie wchodzącym na strony Fanatyka Kartonu w oczekiwaniu nowego numeru bo pomimo tak „cienkiego” miesiąca liczba odsłon utrzymuje się na bardzo wysokim poziomie, co działa na naszą redakcje bardzo mobilizująco.

Pozdrawiam i życzę miłej lektury
Krzysztof Kokoć

--
Fanatyk Kartonu

 
04-06-07 18:31  Re: [zapowiedź] Fanatyk Kartonu 16
Raduss 



Na Forum:
Galerie - 2


 - 8

Dzięki za ten numer FK. Dowiedziałem się m.in. , że po dłuuugieej przerwie Pro-Model ma zamiar coś wydać.

--


 
04-06-07 20:00  Re: [zapowiedź] Fanatyk Kartonu 16
Korsarz 



Na Forum:
Relacje w toku - 9
Galerie - 6


 - 4

A mnie zainteresował artykuł o drukarni. Takprzy okazji- kiedyś sie mowilo o czyms takim ze model jest drukowany komputerowo ( kilka lat temu, gdy zaczęły wchodzic projekty komputerowe jako standard) .Czy to skrót myslowy, a chodzilo jedynie o projekt komputerowy, czy zeczywiscie odstepuje sie czasami od offsetu? Nie mam na mysli modeli drukowanych w domu, z komputera domowego, tylko wlasnie takie drukowane masowo do kolportażu...

--

Nie jestem przesądny, bo to przynosi pecha.


Post zmieniony (04-06-07 20:01)

 
04-06-07 23:00  Re: [zapowiedź] Fanatyk Kartonu 16
kopajt 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


 - 1

KoRsarz - znana jest technologia modeli drukowanych komputerowo - ale osobiście żadnego nie widziałem, chociaż Modelik teraz oferuje "wydruk" swoich starych opracowań.

Jest to po prostu wydruk z drukarki laserowej - nie takiej którą wiele osób widziało w biurze czy w domu, ale specjalistycznej, która swoje kosztuje - a i wydruk nie jest wcale tani.

Stosuje się je najczęściej gdy ilość egzemplarzy jest niewielka.

O innej "komputerowej" technologii druku nie słyszałem.

--
Pozdrowionka - najlepsze modele dopiero przed nami
w produkcji: TITANIC 1:50, NAGATO 1:100, CHINOOK 1:16 i co sobie jeszcze wymyślę ;)
Radomski Klub Modelarsko - Historyczny SOKÓŁ

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024