FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
17-08-08 21:50  [pytanie] Neogotycki kościół w Szczecinie Dąbiu z Modelika
tofiki 

Na Forum:
Relacje w toku - 5
Galerie - 8


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 10
 

Mam pytanko do braci modelarskiej która popełniła ten model. Nie wiem co zrobić z 3 kondygnacją wieży są tam okna na wylot i widać niezbyt ładny środek . Prosze rade jak to zakryć nie zaklejając okien.

 
18-08-08 10:51  Odp: [pytanie] Neogotycki kościół w Szczecinie Dąbiu z Modelika
tuchajbej 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 6
Galerie - 8


 - 9

Kleję też różne budowle i w takich wypadkach robię pudełko o trzech ścianach z wlotem o wymiarach okna i przyklejam od wewnątrz modelu. Głębokość zależna od ilości miejsca. A tak w ogóle to daj jakieś zdjęcie modelu lub chociaż okładki.
A tu relacja http://www.konradus.com/forum/read.php?f=1&i=68590&t=68416#reply_68590

Pozdr

--

Pozdrowienia dla fanów kartonu

Post zmieniony (18-08-08 10:54)

 
18-08-08 21:39  Odp: [pytanie] Neogotycki kościół w Szczecinie Dąbiu z Modelika
tofiki 

Na Forum:
Relacje w toku - 5
Galerie - 8


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 10
 

Chodzi o ten element wieży

okna są puste w środku i widać przez nie na wylot i chciałbym aby tak zostało ale żeby nie było widać paskudnego środka.

 
18-08-08 21:46  Odp: [pytanie] Neogotycki kościół w Szczecinie Dąbiu z Modelika
Piotr D. 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 21


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 6


 - 4

Jeśli Ci się nie spieszy to mogę za dwa-trzy dni skoczyć do Dąbia i zobaczyć jak to wygląda;-) Wtedy będzie można pomyśleć co z tym zrobić żeby jak najbardziej realistycznie było:-)

--
pozdrawiam
Piotr


 
19-08-08 08:56  Odp: [pytanie] Neogotycki kościół w Szczecinie Dąbiu z Modelika
tuchajbej 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 6
Galerie - 8


 - 9

Moja rada jest taka, zrób ośmiokąt o średnicy np 1cm mniejszej aniżeli wnętrze i wysokości elementu, wklej go do środka i po sprawie.
Ośmiokąt możesz zrobić w jakim chcesz kolorze lub biały. Kolega który robił ten sam model nie zaprzątał sobie tym głowy i model też dobrze wygląda. No i powodzenia, bo model jest fajny.

--
Pozdrowienia dla fanów kartonu

 
19-08-08 20:26  Odp: [pytanie] Neogotycki kościół w Szczecinie Dąbiu z Modelika
Astra28 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 2
Galerie - 8
 

Siemanos.

W archiwum domowym znalazłem kilka fotek interesującego Cię fragmentu budowli. Z tego co widać jest to puste wewnątrz miejsce. Wygląd mi to, że w środku powinna być belkowa konstrukcja, na której powinien wisieć dzwon.

Na Twoim miejscu postarałbym się o wydruk jak najbardziej podobnych cegiełek i wyklejenie wnętrza tym wydrukiem - najlepiej gdyby wydruk był lekko ciemniejszy niż cegły z zewnątrz i powinno być OK.



Gdybyś potrzebował jeszcze któregoś detalu, to mam praktycznie cały kościół obfotografowany.

--
Pozdrawiam cieplutko wszystkich. Astra28 - Niech karton będzie z Wami :-)
W pracy robię TO, a w domu TO. Moje projekty za FREE
Zapraszam Czechofilów Czeskie klimaty okiem Polaka

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024