FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
01-02-14 20:25  [galeria] samolot f-16 model kartonowy A. Halińśki
szakul1983 

Na Forum:
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Witam, jestem amatorem, to mój pierwszy samolot kartonowy po 10 latach przerwy, jakieś 10 lat temu skleiłem 3 samoloty i 1 statek. Potraktowałem ten model jako szkoleniowy, pewnie spotkam się ze słowami krytyki z waszej strony, ale testowałem różne techniki klejenia i różne kleje, żeby sobie przypomnieć co nie co... Kłopoty zaczęły się już na samym początku jak źle zinterpretowałem słowa, karton, brystol , tektura itp
Nakleiłem niektóre części zamiast 0,25 mm to 1,5 mm i zaczęły się niekończące problemy... Części mi nie pasowały, wychodziły luki itp.

W planach już kolejny samolot F-14 też od Pana A. Halińskiego... dodam relacje na bieżąco, z tego co czytałem na forum wydaje się być bardzo trudny!!!!

oto kilka fotek f-16









Zdjęcie 500px na forum:


Zdjęcie 500px na forum:




mam nadzieję ze kolejny model wyjdzie mi lepiej...
jakieś rady?

--

Post zmieniony (01-02-14 20:55)

 
01-02-14 20:37  Odp: [galeria] samolot f-16 model kartonowy A. Halińśki
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Brak zdjęć.

 
01-02-14 20:45  Odp: [galerdia] samolot f-16 model kartonowy A. Halińśki
Krakus 

Na Forum:
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Fotki staraj się robić na jednolitym tle, bez żadnych dodatków, gdyż wtedy są bardziej czytelne. Chodzi mi o fotki sklejonego modelu.

Post zmieniony (01-02-14 20:47)

 
01-02-14 20:51  Odp: [galeria] samolot f-16 model kartonowy A. Halińśki
Rafael 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 12
Galerie - 6


 - 2

A ja tradycyjnie, w imieniu administracji, poprosze o pisanie poprawna polszczyzna, ze stosowaniem zasad ortografii i interpunkcji, aby nie bylo problemow ze zrozumieniem tresci postow - pierwszy post do przeedytowania i poprawy... I przy okazji witam na forum.

--
Pozdrowienia
Rafael
LSM member ;)

Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta.
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz.
Kat
_____________________
Warsztat: kraciaste cos ;)

 
01-02-14 20:52  Odp: [galeria] samolot f-16 model kartonowy A. Halińśki
szakul1983 

Na Forum:
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Spoko, te fotki robiłem telefonem więc jakość taka sobie... następne fotki dodam robione aparatem, na jednolitym tle za poradą kolegi Krakusa. Prace nad F-14 już rozpocząłem... :)

--
NOWY

 
01-02-14 22:45  Odp: [galeria] samolot f-16 model kartonowy A. Halińśki
Halogen 

Na Forum:
Galerie - 1
 

ZbiG jak Izrael i dziesiątki innych kumatych krajów używają obecnie tych samolotów to nie może być to amerykański nielot - powtarzasz ten tekst po raz enty podobnie jak ten, że Rosomaki toną i innych oklepanych bzdetów wiadomego pochodzenia - przepraszam bardzo moderatora, który mnie prosił, aby nie tykać ZbiG-a, ale no nie da się.

Post zmieniony (01-02-14 22:46)

 
02-02-14 07:52  Odp: [galeria] samolot f-16 model kartonowy A. Halińśki
Alski 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 11
Galerie - 2


 - 2

Witamy nowego forumowicza . Co do modelu trudno się wypowiedzieć niewiele widać ze względu na jakość zdjęć.
Oceniany jesteś za tu i teraz a nie za to co pokażesz później.
Ale jak mówisz 'spoko' , jak jak się postarasz, nie porobisz błędów , zdjęcia nie zrobisz na odwal, lepszej jakości to i opinie powinny się zmienić :). Jak Cie widzą tak Cie piszą, tak to już jest.
Co do sklejania , każdy skleja jak umie i na ile go stać . W tej kwestii zawsze możesz liczyć na pomoc i podpowiedzi, dużo tu dobrych dusz które pomogą , podpowiedzą.

--
Douglas Preston, Lincoln Child- seria Pendergast, Jo Nesbo seria Harry Hole , Lee Child

Wiem jak się robi modele doskonałe ... ino nie umiem :)

 
02-02-14 14:25  Odp: [galeria] samolot f-16 model kartonowy A. Halińśki
Hosegawa 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1


 - 1

Rafael :D sorry, że ja tak się teraz czepię. Piszesz o poprawnej polszczyźnie zwracając uwagę komuś, sam zaś zapomniałeś po polskich znakach w swojej wypowiedzi. Co do wątku dawno temu ojciec skleił ten model dla mnie, genialnie zaprojektowany, pamiętam do dziś, że praktycznie sam się kleił i do tego masa uzbrojenia coś pięknego. Chętnie bym kupił ten model ale nie mogę już na niego na trafić w sklepach modelarskich a tatusiowy egzemplarz poszedł do domu dziecka w Kowalewie, by resztę żywota dokończyć na wystawie. Pozdrawiam Mateusz

--

 
02-02-14 14:30  Odp: [galeria] samolot f-16 model kartonowy A. Halińśki
Rafael 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 12
Galerie - 6


 - 2

Ogrod, dziekuje za zwrocenie uwagi, ale jednoczesnie poprosze o przeczytanie regulaminu naszego forum, pkt.5.

--
Pozdrowienia
Rafael
LSM member ;)

Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta.
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz.
Kat
_____________________
Warsztat: kraciaste cos ;)

 
04-02-14 17:04  Odp: [galeria] samolot f-16 model kartonowy A. Halińśki
stachooo 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 23
Galerie - 22


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 16


 - 4

Gdzieś się symetria chyba zgubiła, przy następnym modelu pilnuj żeby było równo. Widać to zwłaszcza po stateczniku pionowym. No chyba, że to wina zdjęcia (tzw."złudzenie optyczne") lub mojego oka (tzw. "rozbieżny zez"). Poza tym ładny....nielot :-)

--
Pozdrawiam, Stachu

Samoloty z kartonu - mój blog modelarski

Samoloty z kartonu - Facebook

Caponowanie to jest dodawanie elementu baśniowego do modelarstwa.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024