FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
06-01-07 20:56  [Galeria] Ansaldo Balilla z WAK-u.
Paweł 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 7


 - 4

Ostatnio w ręce wpadła mi książka pt. ,,Dług Honorowy'' opowiadająca o okresie Wojny Polsko - Bolszewickiej z 1920 r. ,a wydawnictwo WAK wydaje modele samolotów z tego okresu postanowiłem zbudować kolekcje modeli z tego właśnie okresu.
Na początek jeden z łatwiejszych moim zdaniem modeli :Ansaldo Balilla A1 .


--

Pt-47

Post zmieniony (06-01-07 21:21)

 
06-01-07 22:40  Re: [Prezentacja] Ansaldo Balilla z WAK-u.
Homik 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 1
 

Ha, kolega pewnie chce całą serią wystartować w Zimowym Konkursie Wydawnictwa WAK ;)

--
-----------------------------------------------------------------------
http://www.facebook.com/WAKpl

 
06-01-07 23:41  Re: [Prezentacja] Ansaldo Balilla z WAK-u.
Iskra 

 

Pawle, Balilla wyszedł ci bardzo fajnie :-) Kiedyś, w wolnej chwili, muszę się doń dobrać, bo to jeden z moich ulubionych samolotów tego okresu (na skutek przeglądania w dzieciństwie "Barwy w lotnictwie polskim" z Balillą i dwoma Spadami)...

Jedna rzecz mnie nurtuje: na pierwszym zdjęciu (tzn. modelu, nie okładki :-) ) widać chyba dość ostre załamanie krawędzi natarcia górnego skrzydła. Wewnętrzna krawędź szachownicy na lewym skrzydle jest załamana niemalże pod kątem prostym, a na samej krawędzi widać ostre załamanie światła (wąski jasny pasek). Czy to tylko moje złudzenie, czy ten fragment nie do końca Ci wyszedł? A może Balilla miał profil z maks. grubością silnie z przodu?
I druga wątpliwość: na tej samej fotce widzę czarną kreskę na osłonie chłodnicy - czyżbyś retuszował na czarno? Chyba, że to kwestia oświetlenia podkreślającego retusz albo cuś w ten deseń? To oczywiście nie zmienia mojej opinii, że modelik jest bardzo ładny...

Pozdrawiam i powodzenia z resztą kolekcji
Paweł vel Iskra

 
07-01-07 22:09  Re: [Prezentacja] Ansaldo Balilla z WAK-u.
Paweł 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 7


 - 4

Kolego Pawle. Już odpowiadam. Górny płat nie zawiera ożebrowania . Zamiast niego montuje się tzw. keson. Jego przekrój powoduje to ,że trudno jest dobrze wyprofilować sam płat . I tutaj masz rację co do tej szachownicy ,ale już to poprawiłem. Z rysunków montazowych wynika, że płat górny jest grubszy od dolnych. Co do chłodnicy to jest raczej szpara powstała podczas sklejania , ale jest na to sposób .Wikol i srebrna farba .
Na koniec muszę napisać ,że jest to mój pierwszy od dłuższego czasu sklejania model ,,druciaka"Dlatego wszelkie uwagi są dla mnie cenną wskazówką , którą wykorzystam w budowie następnych tego typu modeli.

--
Pt-47

 
08-01-07 13:25  Re: [Prezentacja] Ansaldo Balilla z WAK-u.
ceva 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 4
Galerie - 13


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 35


 - 4

Paweł napisał:

> Kolego Pawle. Już odpowiadam. Górny płat nie zawiera
> ożebrowania . Zamiast niego montuje się tzw. keson. Jego
> przekrój powoduje to ,że trudno jest dobrze wyprofilować sam
> płat . I tutaj masz rację co do tej szachownicy ,ale już to
> poprawiłem. Z rysunków montazowych wynika, że płat górny jest
> grubszy od dolnych. Co do chłodnicy to jest raczej szpara
> powstała podczas sklejania , ale jest na to sposób .Wikol i
> srebrna farba .
> Na koniec muszę napisać ,że jest to mój pierwszy od dłuższego
> czasu sklejania model ,,druciaka"Dlatego wszelkie uwagi są dla
> mnie cenną wskazówką , którą wykorzystam w budowie następnych
> tego typu modeli.
>
> --

Też mam podobny dylemat odnośnie grubości górnego płata, aż usiłowałem dociec prawdy pytając się o to autora. Co na temat grubości płata i rysunków montażowych powiedział mi autor modelu zobacz : http://www.konradus.com/forum/read.php?f=1&i=113241&t=113241 .

Pozdrawiam Wojtek

ps. i nadal nie znalazłem odpowiedzi na moje pytanie.

Sterczące kolce Pondijusa, ostre grzebienie Daktyloskopei, Trygla i latający Wieprzoryb
są niczym wobec Bestii która nas gnębi...

Nie zabijam, nie kradnę, nie wierzę.

GUZZISTI & LANCISTI




Post zmieniony (08-01-07 13:26)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024