FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
27-06-06 14:10  druciki i inne
Bart 

Na Forum:
Galerie - 1
 

mam konkretne pytanka, bo walczę z różnymi metodami, klejami i jakoś nie wychodzi.

1. z jakiego rodzaju drutu najlepiej robić, różne relingi, barierki, anteny i inne ?
2. jakim najlepiej to kleić klejem, jest pełno rodzajów kropelek, ale za bardzo nie trzymają
3. jaką metodą najłatwiej wyprostować drucik np. ze spinacza, zawsze zostają mi małe zagięcia
4. Jak wycinak drobne ażurki w kartonie (np. kratownice, dźwigi), aby karton się nie rozwarstwiał i rwał. Wiem że należy czymś nasączać ale czym i jak

z góry ślicznie mistrzom dziękuję

 
27-06-06 15:05  Re: druciki i inne
Maverick33 

Na Forum:
Relacje w toku - 17
Relacje z galerią - 8
Galerie - 11
 

ja używam drutów do układania kwiatów -można kupić je w różnych grubościach 0d 0.5 do 1.4 - co prawda są powleczone zieloną farbą ale niczemu to nie przeszkadza, do tego różnej drubości kable wytargane z uszkodzonej elektroniki, z kabli sieciowych itp. Klei sie dobrze zwykłą kropelką

--
Maverick33

Zapraszam do galerii http://www.adwproject.opole.pl - dział galeria

Skończone : Wagon 202L, Px4, EP09 , Pt47 , Pu29 , Wagon 120A , OKz32 , SP45-142 , Wagon 401R , Wagon 401Z , Wagon 401 Ka"Gags" , Wagon 408s , EU07, ET22-243 , Sm48-060 , SU45-217

Na warsztacie:

TY51 1:25 - 80%
Ty5 1:25 - 55%


 
27-06-06 15:52  Re: druciki i inne
Kacu   

Bart sugerowałbym najpierw przejżeci kilka relacj z klejenia modeli oraz skorzystać z opcji szukaj - powino coś sie travić. tak czy siak dam ci kilka wskazuówek:

1 - jaki Ci pasuje średnicą (ja używam drutów miedzianych z silników elektrycznych, szprych i czego ukradłem ojcu z garaża)
2 - karton: butapren, wikolowate, BCG(klej roślinny dla dzieć - małe elemęty) druty i jakieś tworzywa kleje jak superglut
3 - daruj se spinacze, jeśli masz długi drut przeciągnij go kilka razy po krawędzi stołu (to dość niszczy drewno)
4- na dzięcioła - wpisz se w wyszukiwarce - Syzyf zrobił niesamowite ekspoze tego sposobu

--
Jestem tylko ludziem, moge się mylić :)

 
27-06-06 16:18  Re: druciki i inne
uboottd 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Krotkie odcinki miekiego drutu (czyli raczej nie spinaczy) mozna ladnie wyprostowac kladac na twardej powierzchni i walkujac drugim plaskim i twardym przedmiotem (wazne zeby drut sie zaczal obracac). Ja uzywam do tego kawalka szyby, ale to dosc ryzykowny przedmiot ;)

 
27-06-06 18:28  Re: druciki i inne
Glutation 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Zgadzam się z przedmówcą.... Przejdźmy od treści do czynów... Ups ;) To nie ten film ;)
Oczywiście druciki miedziane różnej średnicy - do zdobycia np w miejscach w których przewijają silniki elektryczne Można tam się naprawdę zaopatrzyć w zapas kilku metrów z kilkunastu różnych średnic. Ja nie wałkuję ich szybą (to żeczywiście ryzykowne uboottd ;) tylko prostym kawałkiem deski na innej desce, kawałkiem plastiku (właśnie wymyśliłem że może być to stra płyta CD - płaska i twarda), ja używam też do mniejszych średnic zużytej karty chipowej. Ważne tylko żeby nie zniszczyć powierzchni na której się wałkuje ;)
Pozdrawiam serdecznie

--
Baka ni tsukeru kusuri wa nai

 
27-06-06 18:40  Re: druciki i inne
Szeryf 

Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 3
 

A ja uzywam strun do gitary. te to elektrycznej sa ciensze- nadaja sie na wszelkiego rodzaju anteny, moze tez relingi (sam nie probowalem), sa chyba wystarczajaco dlugie. A struny do akustyka stosowalem np. jako mocowanie lusterek w pojazdach (skla 1:25).
Wazne jest, ze "oryginalnie" posiadaja srebrny blyszczacy kolor, co mnie akurat bardzo urzadza.
Pzdr

--

 
27-06-06 18:42  Re: druciki i inne
nighthawk   

Spróbuj łączenia drutów przy użyciu cieńkich nici. Wystarczy pojedyńczy zwój czyli x 1na krzyż, na dane łączenie+ nasączenie spiętych obu części klejem cyjanoakrylowym (superglutem). Następnie jeśli połączoną całość pomalujesz farbą nitro w wymaganym kolorze , uzyskasz prawie niewidoczne i trwałe zespolenie. Unikaj wiązania węzłów, gdyż będą widoczne nawet pod farbą. W moim przypadku metoda ta sprawdziła się doskonale podczas łączenia konstrukcji mocowania pływaków w "Arado 196"

 
27-06-06 18:42  Re: druciki i inne
panAdas 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 6


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

Drucik wałkuje się linijką bez żadnych innych wynalazków. Linijkę ma każdy i zawsze jest pod ręką. Miedziany drucik kleję ze sobą w ten sposob, że najpierw chwytam na minimalną ilość butaprenu, następnie pędzelkiem pokrywam cieniutką warstewka wikolu i podgrzewam ostrożnie zapalniczką, ktora przecież też zawsze leży pod ręką. Ta metoda sprawdza sie zwlaszcza przy wszelkich masztach, antenach i podobnych konstrukcjach. Przy odrobinie wprawy trzyma jak przyspawane.
Ażurki najlepiej posmarować od tyłu super glutem i pocekać aż dobrze (BARDZO dobrze) wyschnie. Co nie znaczy, że potem mozna już nie uważać... Przerwać się i tak lubi i może, ale zawsze jest trochę łatwiej.

--
------------------------------------------------------------------------
Stocznia im. Dzikich Wielbłądów

 
27-06-06 23:31  Re: druciki i inne
paulusx 

 

Z przetestowanych różnych sposobów na prostowanie drutu miedzianego, najlepszy moim zdaniem jest ten, który podaje Wisa, czyli rozciąganie - przy odrobinie wprawy drut jest idealnie prosty. A jeśli chodzi o klejenie kropelką, to... zazwyczaj słabo trzyma gdy klei się nieuważnie - jeżeli za pierwszym razem klej nie złapie (lub trzyma słabo) to kolejne smarowanie kropelką jest bez sensu, trzeba zetrzeć warstwę kleju i zacząć od nowa.

 
28-06-06 20:10  Re: druciki i inne
ergie   

Ja kleję druty miedziane ze sobą i z plastikiem (myślę wię że można i z kartonem) przy pomocy półmatowego lakieru Humbrola. Trzyma OK a ma tą przewagę nad cyjanoakrylem, że łatwiej wypozycjonować klejone elementy. Poniżej przykład tak klejonych elementów. Zaznaczam, że to model w skali 1/87 więc druciki były naprawdę cieńkie.



--
Pozdrawiam,
ergie - wieczny banita
-------------------------------------------------------
Lepiej milcząc uchodzić za głupca, niż odzywając się rozwiać wszelkie wątpliwości :)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024