FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
21-03-06 21:56  [Relacja][prośba o skan] IŁ-2m3 (GPM 3/2006)
Grzesiek_-_ 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Witam!!!
Będę tutaj zamieszczał zdjęcia z budowy tego modelu. Nie ędzie on w prawdzie rewelacyjny, ale będę się starał. I od razu mam prośbę: Czy może ktoś przysłać mi na maila skan części 15a???? Z góry dziękuję.
Pozdrawiam!!!
P.S.
Mój mail: punky000@poczta.fm
--

GG: 9022736

Post zmieniony (01-04-06 19:22)

 
01-04-06 19:22  Re: [relacja][prośba o skan] IŁ-2m3 (GPM 3/2006)
Grzesiek_-_ 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Czy na prawdę nikt z Was nie ma tego modelu i skanera????? Bez tej wręgi dalsza budowa jest niemożliwa...
Pozdrawiam!!!

--
GG: 9022736

 
01-04-06 19:28  Re: [relacja][prośba o skan] IŁ-2m3 (GPM 3/2006)
Rafael 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 12
Galerie - 6


 - 2

Grzes - napisz do GPMu to moze Ci nawet caly arkusz wysla :) Albo skontaktuj sie z Grzeskiem (W) Nowakiem - moze jemu uda sie cos zalatwic i przyniesc na nastepna Sjeste?
Pozdrowki z Hamburga :)

--
Pozdrowienia
Rafael
LSM member ;)

Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta.
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz.
Kat
_____________________
Warsztat: kraciaste cos ;)

 
01-04-06 21:48  Re: [relacja][prośba o skan] IŁ-2m3 (GPM 3/2006)
Thunder909 

 

zajrzyj do szkrzynki ;-)

 
01-04-06 23:01  Re: [relacja][prośba o skan] IŁ-2m3 (GPM 3/2006)
Grzesiek_-_ 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Dzięki :) Do GPM wysłałem maila jakiś czas temu, lecz nie odpisali. Fotki może będa po środzie, lecz nie spodziewajcie się rewelacji :)
Pozdrawiam!!!

--
GG: 9022736

 
09-04-06 21:35  Re: [relacja][prośba o skan] IŁ-2m3 (GPM 3/2006)
Grzesiek_-_ 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Już skończyłem kleić kadłub. Na razie zdjęcia kiepskiej jakości, bo robione komórką.


Co do budowy:
Tył modelu sklejał się bardziej, niż przyjemnie, natomiast przód tak sobie (moja wina). Kabiny raczej w ogóle nie pokażę, bo nie chciało mi się przykklejać wszystkich elementów (są podstawowe, jeszcze musze dokleić km). W najbliższym czasie powinienem miec lepsze zdjęcia.
Pozdrawiam!!!

--
GG: 9022736

 
15-06-06 17:34  Re: [relacja][prośba o skan] IŁ-2m3 (GPM 3/2006)
Grzesiek_-_ 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Witam po dłuższej przerwie w relacji. do modelu przykleiłem skrzydła i zacząłem podwozie. Skrzydła wyszły średnio (moja wina), a to, co jest z podwozia okropnie (moim zdaniem błąd opracowaia, części wewnętrzne i zewnętrzne nie były równe). Do tego ubrudziłem samolot klejem, ale budaś zniknie przed zakończeniem relacji. Poniżej zamieszczam zdjęcia:





--
GG: 9022736

 
17-06-06 12:09  Re: [relacja][prośba o skan] IŁ-2m3 (GPM 3/2006)
duzy_tom 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 1
 

Mam pytanie.Czy te plamy od spodniej czesci Ila to plamy orginalne(że tak powiem) czy to klej???Bo jezeli klej(a tak przypuszczam)to proponuje abyś kleił np.szewskim Ansera albo hermolem.W kazdym razie jakimś bezbarwnym.Bo ten butapren (jeżeli się nie myle)psuje wygląd modelu.A szkoda bo poczatek zaczaleś bardzo dobrze.tak czy siak życze powodzenia:).

--
pozdr

 
17-06-06 12:49  Re: [relacja][prośba o skan] IŁ-2m3 (GPM 3/2006)
Thunder909 

 

No, troche zes to Wasc upapral z tym klejem.
Butapren mozna latwo usunac jak jest jeszcze swiezy poprzez " walkowanie" ,z tym ze trzeba uwazac by nie przesadzic .Bo "zwalkujesz" i farbe drukarska. Po prostu miejsce gdzie sie popapralo pocierac ostroznie palcem ,az sie klej zwalkuje i odczepi od papieru. TYLKO POWOLI I OSTROZNIE ! Niekiedy pomaga wziecie troche swiezego kleju na czubek palca.
Najlepiej poczwiczyc najpierw gdzies na jakims papierze zeby dostac to wyczucie, z jaka sila i jak dlugo pocierac.

 
17-06-06 19:06  Re: [relacja][prośba o skan] IŁ-2m3 (GPM 3/2006)
Grzesiek_-_ 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Kleju już prawie wogóle nie ma. usuwam go po prostu patyczkiem do czyszczenia uszu nasączonym rozpuszczelnikiem. Jednak też trzeba uważać, żeby nie zmazać druku. Przy odrobinie wprawy daje zadowalające wyniki.
Pozdrawiam!!!

--
GG: 9022736

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024