FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 5Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
18-05-06 09:32  Re: [Relacja] Transporter opancerzony M113A1
MichalR 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 19
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 5

Z kołami napędowymi zrobiłem tak: połączyłem 10 ogniwek razem i zmierzyłem średnicę takiego okręgu a że podziałka ogniwa (odległość pomiędzy sworzniami) była poprawna to rozmiar koła powinien być poprawny. Znalazłem miejsca, gdzie powinny być zęby koła i to wszystko sobie wyrysowałem na tekturce ~1mm. Pięć tarcz skleiłem razem (środki) i wyciąłem. Pokryłem superglutem i wyszlifowałem. Z najlepiej wyglądających czterech powstały koła napinające. Nie dysponuje dokładnymi rzutami M113 ale z tego co mam wynika, że te koła mają poprawne wymiary.

--
Gotowe: ASU 85,Orzeł, Putiow-Garford, M113 A1, Type 94, SU-101, Ka-Mi Type 2

 
09-08-06 15:20  Re: [Relacja] Transporter opancerzony M113A1
MichalR 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 19
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 5

Witam po dłuuuugiej przerwie. Chciłałbym powrócić z relacją z budowy transportera M113. Pomimo, że ralacja stanęła to prace posuwały się do przodu i koniec jest już tuż tuż.

Modelik stanął na własnych "nogach" (gąsienice są tylko pomalowane podkładem i będą jeszcze malowane tak samo jak cały model):



Różne drobiazgi pojawiały się na kadłubie. Większość dorabiałem lub przerabiałem na podstaie różnych zdjęć.


Falochron wraz z ramieniem (dźwignią?) są jeszcze ruchome i mama nadzieję, że po malowaniu pozostaną:


Włazy i inne drobiazgi z pancerza:



Do końca pozostało mi jeszcze dokończyć przednie światła, zrobić narzędzia (łopata, siekiera, …), haki do podnoszenia pojazdu, anteny i osłony anten, amortyzatory, dokończyć fartuchy boczne i zrobić KM z podstawą. No i na koniec malowanie.

Michał

 
09-08-06 15:33  Re: [Relacja] Transporter opancerzony M113A1
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

Cześć Michał:)
Cieszę się, że "wróciłeś" i znowu można cieszyć oko Twoim dziełem:) Ale ja chciałem nie o tym...:)
Na pierwszym zdjęciu w ostatnim twoim wpisie widać, że podwozie jest ruchome - znaczy resorowane:) (przynajmniej tak to wygląda). Mógłbyś przybliżyć sposób wykonania tego dla kół jezdnych? No chyba, że mam jakieś starczo-ślepcze omamy?:)

Pozdrawiam

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
09-08-06 17:40  Re: [Relacja] Transporter opancerzony M113A1
MichalR 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 19
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 5

Faktycznie trzy środkowe koła nośne są ruchome. Jest tak, aby koła i gąsienice "ułożyły się" gdy pojazd będzie stał nad rowem. Gdy już go właściwie ustawię to i tak przykleję wachacze na stałe. W bokach kadłuba wywierciłem otwóry o takiej średnicy jaką mają końcówki wachacza (pierwsze zdjęcie z 17.05). Ponieważ w tym miejscu grubość ścianki jest ok 2-2.5 mm i jest on wzmocniony super glue to wachacz rusza się bez "kołysania" na boki. Ale jest to rozwiązanie tylko do momentu jak model będzie na swoim miejscu. Wachacz będzie i tak przyklejony "na stałe".
Michał

 
09-08-06 19:26  Re: [Relacja] Transporter opancerzony M113A1
Kuba 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

No popatrz-nawet nie wiedzialem ze ModelCard cos takiego wydal. Ciekawy modelik, interesujace malowanie (to bardzo duzy plus) i ladnie go robisz.
Pozdrawiam!!!

--
100 % karton!!!!!!!!!!

 
10-08-06 10:19  Re: [Relacja] Transporter opancerzony M113A1
MichalR 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 19
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 5

I udało się. Przednie światła są w końcu na swoim miejscu.
Wszystkie światła i klakson jeszcze na stole i już na kadłubie:



A tak wygląda cały model w stanie obecnym:


Michał

--
Gotowe: ASU 85,Orzeł, Putiow-Garford, M113 A1, Type 94, SU-101, Ka-Mi Type 2

 
10-08-06 12:39  Re: [Relacja] Transporter opancerzony M113A1
krzychu :-) 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Mam pytanie. Na 4 zdjęciu na swiatłach widac pionowe kreski. Są to nacięcia? W relacji Jhradca robił reflektory ( a raczej ich oszklenie) nacinając pionowe linie. zakładam że zastosowałeś tą samą technike ale chciałbym się upewnić. Jakiej foli użyłeś ( grubość)?


Pozdrawiam

 
10-08-06 20:47  Re: [Relacja] Transporter opancerzony M113A1
MichalR 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 19
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 5

Te pionowe kreski to lekkie nacięcia na folii. Co do folii to jest to zwykła folia do drukarek atramentowych używanych do drukowania np. prezentacji - są one troszkę cieńsze niż te do drukarek laserowych.

 
11-08-06 10:12  Re: [Relacja] Transporter opancerzony M113A1
MichalR 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 19
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 5

Model transportera będzie stał na małej, prostej podstawce. Będzie on stał nad rowem, w połowie na drodze asfaltowej a w połowie na łące. Będą jeszcze małe dodatki do tej scenki.

Pierwsze przymiarki wyglądały tak:



A to pierwszy z dodatków – zapora z drutem kolczastym:


Często w rowie jest woda. I tutaj rów nie będzie pusty - będzie sporo wody (drugi drobiazg). Pierwsze "warstwy" wody w rowie:


Jako materiału na wodę używam specyfiku firmy Vallejo o nazwie Still water (http://www.warweb.com/vallejo_water_stone.html). Wylewam kolejne "warstwy" wody, tak po 1-1.5 mm grubości. Przy takiej ilości schnie on ok. 12-18 godzin. Gdy będę miał wystarczająco dużo wody pozostanie mi tylko trochę całość przykurzyć i chyba będzie koniec.

Mam już wystarczająco dużo wody w rowie:


Pierwsze przymiarki jak diorama z modelikiem i zaporą wyglądają razem:


I widoczek całości:


I to na razie byłoby na tyle. Do ostatnich brakujących drobiazgów i do malowania wracam za trzy tygodnie - od jutra mam w końcu urlop :)

Michał

 
11-08-06 11:35  Re: [Relacja] Transporter opancerzony M113A1
Kuba 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

Woda rzeczywscie wyglada jak woda:) A tak ogolnie to ladnie sklejony model i ciekawa podstawka.
Pozdrawiam!!!

--
100 % karton!!!!!!!!!!

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 5Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024