FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 14Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 
09-03-06 21:11  [relacja] sponsorowana – Niemiecki pancernik Scharnhorst - cz.2
Kojak 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 4
Galerie - 6
 

Witam w drugiej części relacji sponsorowanej. A skoro sponsorowanej to na początek lista sponsorów:
1) Greg77
2) Marekb
3) Saburo
Pierwsza część relacji jest tu: [relacja] sponsorowana – Niemiecki pancernik Scharnhorst - cz.1

Postępy przy budowie jakieś są, mizerne bo mizerne ale zawsze.
Na poczatek wykonałem nadbudówke śródokrecia:


Oraz nadbudóki na nadbudówce rufowej:



A całość poustawiana na sobie wyglada tak:



CDN....

--
PozdrawiamKojak

 
10-03-06 13:15  Re: [relacja] sponsorowana – Niemiecki pancernik Scharnhorst - cz.2
Pawel_P 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Oh jak fajnie niedawno zacząłeś a tu juz część druga super Kojak !! będe śledził tą relację do końca .



Post zmieniony (27-12-06 18:27)

 
15-03-06 21:08  Re: [relacja] sponsorowana – Niemiecki pancernik Scharnhorst - cz.2
Kojak 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 4
Galerie - 6
 

No dobra zdjęcia mialy być dopiero koło niedzieli, ale jako że mam pytanie do znawców tematu, bedą dzisiaj:
Na poczatek wykonałem barbety pod artylerie główną, jako że ta najwyższa będzie mi potrzebna do spasowania nadbudówki dziobowej. Postanowiłem, że wszystkie poręcze wyrysowane przez autora modelu, będą w pełnym 3D. Chyba pozazdrościłem takich poręczy co niektórym forumowiczom, jak Saburo, czy Batonus :D:D:D

Druty wklejałem podobnie jak Saburo w swoim Bismarcku, dodatkowo po przyklejeniu wszystkich zalałem je wikolem od wewnętrznej strony, aby wzmocnić spoinę.
Tu już gotowa barbeta z pomalowaną poręczą:

W dalszej kolejności komin:

Metoda ta sama co wyżej.
I tu przy budowie komina mam pytanie do znawców tematu.
Autor na ostatniej wrędze (tej oklejanej kapą komina) wyrysował przerywane linie:

Niestety nie ma żadnych części do wklejenia wewnątrz, na rysunkach też nic nie ma.. Czy to miały być jakieś przegrody komina? no a co z jakimiś dodatkowymi rurami, kominkami itd? Może mam ktoś jakieś unikalne zdjęcie wyjaśniające tą zagadkę? Strasznie pusty ten komin wewnątrz i na zewnątrz. Jeżeli Ktoś cos wie, proszę o informację :D

--

PozdrawiamKojak


Post zmieniony (15-03-06 21:10)

 
15-03-06 22:05  Re: [relacja] sponsorowana – Niemiecki pancernik Scharnhorst - cz.2
BeBe 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5


 - 3

A nie jest to "pi" X "drzwi" zaznaczenie "ten tego" tych kratek co na kominie są? (te coby mewy nie wpadały, nie wiem jak to się fachowo nazywa ;-D )

--
Pozdrawiam... mam 159 powodów, żeby czuć się wyjątkowo na drodze
(_)(_)(_)====\*/====(_)(_)(_)

 
16-03-06 07:20  Re: [relacja] sponsorowana – Niemiecki pancernik Scharnhorst - cz.2
Saburo 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5
 

Super Ci wychodzi. Odrutowanie barbet wzorowe !
Z kominem prawdopodobnie masz rację. Czyżby brakowało części ? Nie znam dokładnie komina Scharnhorsta. Model z JSC jest zbyt uproszczony żeby pomóc.

--
Pancernik Nagato
Superpancernik GrossDeutschland
Pancernik Bismarck

 
26-03-06 18:35  Re: [relacja] sponsorowana – Niemiecki pancernik Scharnhorst - cz.2
dzejkej (poohate 



Na Forum:
Galerie - 1
 

Oj, już prawie dwa tygodnie bez wieści ze stoczni, ale jak będą to pewnie powalą na kolana (zresztą kolejny raz)

--
Głównymi przyczynami wypadków w Polsce nie są szybkość, brawura, alkohol, dziurawe drogi, kiepskie samochody. Głównymi przyczynami są: bezmyślność, skrajna głupota, kretynizm, debilstwo, idiotyzm i durnota kierujących samochodami osobowymi.

 
31-03-06 15:10  Re: [relacja] sponsorowana – Niemiecki pancernik Scharnhorst - cz.2
Pawel_P 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Co tak dawno tu nikogo nie było aż mi smutno ;(:( Kojak co z Scharnhorstem ???

 
31-03-06 18:31  Re: [relacja] sponsorowana – Niemiecki pancernik Scharnhorst - cz.2
Kemot 



Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 1
Galerie - 6


 - 6

Kojak, wiem, że to niewiele, ale może Ci choć trochę pomoże z kominem

Komin

--
pzdr
Kemot

 
01-04-06 11:11  Re: [relacja] sponsorowana – Niemiecki pancernik Scharnhorst - cz.2
Pawel_P 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Czekam na dalszy ciąg relacji



Post zmieniony (12-04-07 16:21)

 
01-04-06 15:04  Re: [relacja] sponsorowana – Niemiecki pancernik Scharnhorst - cz.2
Kojak 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 4
Galerie - 6
 

Kemot dzięki za pomoc. To zdjęcie mam - :D:D:D - nawet wydrukowane :D. Wszystkie zdjęcia jakie są w necie mam ściągnięte. Jak Chuck - na dyskietkę :D:D:D.
Komin prawie gotowy - pozostały drobiazgi. Ale idzie powoli - mało czasu na klejenie. Spokojnie będą i zdjęcia.

--
PozdrawiamKojak

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 14Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024