FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 28 z 34Strony:  <=  <-  26  27  28  29  30  ->  => 
24-02-15 21:26  Odp: [Relacja] Yamato z AH 1-2/2004
Witek 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

Dzięki za komentarze.
Pirania w działkach 127mm nity są bardzo płaskie z racji tego że nit po wyciśnięciu trochę się cofał ale średnica ich jest zbyt duża. Nity z kulek są dużo mniejsze ale ciężko uzyskać jest taką samą wysokość, jedne wpadają głębiej inne płycej. Czekam teraz na specjalne kółka do robienia nitów i wtedy zobaczę co będzie lepsze.
Mariusz rok u mnie bardzo szybko zleciał ale czas ruszyć z modelem bo niedługo 10 lat minie a model nie ukończony!!!
Greg77 model jest budowany na półkę dla własnej satysfakcji a nie na konkursy, chociaż Yuki też ale gabaryty są troszkę inne:-),

--
Pozdrawiam Witek
Na warsztacie Yamato , Scorpion, Amerigo Vespucci, Akizuki

-----------------------------------
Samoloty. Okręty, Pojazdy
-----------------------------------

 
24-02-15 22:05  Odp: [Relacja] Yamato z AH 1-2/2004
Greg77   

Witek ja pamiętam konkurs w Kruszwicy i wycie kiedy nie wygrałeś!!

--
Pozdrawiam
Grzegorz
KWA

 
24-02-15 22:07  Odp: [Relacja] Yamato z AH 1-2/2004
Koralik 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 3
Galerie - 5


 - 4

10 lat! Czy to serio to jest możliwe!
Absolutnie nie jest to próba włożenia kija w mrowisko a jedynie coś czego mój umysł nie ogarnia, więc tu pojawia się próba upewnienia, że to stan faktyczny.

--
Desmofan
Jak samolot to nie na kołach.

 
24-02-15 23:29  Odp: [Relacja] Yamato z AH 1-2/2004
Witek 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

Greg77 w Kruszwicy byłem tylko raz z modelem a zabrałem go wyłącznie aby pokazać MacGregorowi bo dzięki niemu mogłem dodać części których w wycinance nie było a w szczególności olinowanie, a model stał poza konkursem na stole bo nie był zgłoszony dopiero Grzesiu mnie opr... czemu jeszcze go nie zgłosiłem. Yuki zajął wtedy 2 miejsce a pierwsze było przyznane Michowi za Pioruna z MM i nigdy nie wyłem z tak błahego powodu. Ale Yukikaze był zabierany na wszelkiego rodzaju konkursy przez mojego kolegę Jana Demczuka którego stali bywalcy dobrze znają i wiedzą co się można było po nim spodziewać, to jego mogłeś widzieć a nie mnie. Dla mnie modelarstwo to hobby i pasja a na konkursy jadę by się spotkać z kolegami a nie po nagrody, dyplomy i medale choć muszę przyznać ze jadę jeszcze aby się obkupić w modele bo do kartonówek mam słabość
Wiele osób myli mnie z Jankiem do którego niestety jestem trochę podobny na szczęście tylko z wyglądu, miałem już kilka nieprzyjemnych incydentów z tego tytułu ale już to się skończyło.
Poza tym Yuki miał dwie katastrofy po których nadawał się do pieca ale szkoda mi było włożonej pracy więc po remontach stoi godnie w gablotce pod Yamato.
Koralik życie to nie tylko modelarstwo i nie tylko tym człowiek żyje, modele klei się wtedy kiedy ma się na to czas i wenę. Relacja z budowy Yamato rozpoczęta była19 lutego 2006 r. tak więc za rok będzie jubileusz:-)

--

Post zmieniony (26-02-15 02:22)

 
01-03-15 01:16  Odp: [Relacja] Yamato z AH 1-2/2004
Witek 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

Sorki za poprzedni wpis ale musiałem wytłumaczyć to co mnie bolało, obiecuje że się poprawie.
A teraz zmiana tematu, szalupy w wycinance zostały pominięte wiec je wykonam całkowicie inna metodą niż zazwyczaj, zapraszam do fotek.
Na początek wykonałem kopyta trzech szalup, metoda znana wszystkim czyli wzdłużnica i wręgi, następnie szpachla i szlifowanie. Aby było łatwiej naciągać gorącą folię przykleiłem do pokładu kawałki szerokich listew.

Do wytłaczania używałem różnego rodzaju folii, plastykowych okładek ale nic nie przynosiło odpowiednich efektów, na kopyto naciągnąłem folie strecz, na foli naciągnąłem delikatnie chusteczkę higieniczną i nasączyłem cyjanem i znowu przyłożyłem naciągnięty strecz aby powierzchnia chusteczki po zaschnięciu cyjanu była gładka. Po wyschnięciu odwinąłem strecz i powtóżyłem operację z chusteczka jeszcze raz aby kadłub był grubszy.

Po solidnym wyschnięciu( całe 20 min) delikatnie oszlifowałem całość na kopycie i odciąłem nadmiar chusteczki. nie sądziłem że zwykła chusteczka będzie tak wspaniałym materiałem w obróbce i uzyska się tak mocną konstrukcje.

Pozostało wklejenie pokładu i dorobienie wszystkich detali, teraz to będzie zabawa!


--
Pozdrawiam Witek
Na warsztacie Yamato , Scorpion, Amerigo Vespucci, Akizuki

-----------------------------------
Samoloty. Okręty, Pojazdy
-----------------------------------

 
01-03-15 08:08  Odp: [Relacja] Yamato z AH 1-2/2004
Najger 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 7
Galerie - 5
 

Witek - gratuluje pomysłu na wykonanie szalup, efekt jest rewelacyjny.

--
"Si vis pacem para bellum"

 
01-03-15 09:05  Odp: [Relacja] Yamato z AH 1-2/2004
Alski 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 11
Galerie - 2


 - 2

Świetny i wcale nie tak znany pomysł na szalupy.

--
Douglas Preston, Lincoln Child- seria Pendergast, Jo Nesbo seria Harry Hole , Lee Child

Wiem jak się robi modele doskonałe ... ino nie umiem :)

 
06-03-15 11:45  Odp: [Relacja] Yamato z AH 1-2/2004
Doody 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Witaj Witku,
Widzę, że wracasz do działania w wysokiej formie :-)
Zazdroszczę Ci. Ja niestety ani czasu ani zapału ostatnio.
Świetna robota! Będę tu zaglądał.

--
Pozdrawiam Darek

 
31-03-15 20:58  Odp: [Relacja] Yamato z AH 1-2/2004
Michal   

Witaj Witku

Mam do Ciebie takie małe pytanie odnośnie pokładu rufowego .

Bo widziałem ,że u Ciebie jest on cały ryflowany a w wycinance pokazane jest że nie jest cały , a ty masz tam trochę tych materiałów i jeśli to możliwe to chciałbym się dowiedzieć jak to było naprawdę .


I jeszcze jedno widziałeś może te gotowe pokłady ryflowane ?

http://allegro.pl/poklad-ryflowany-do-okretow-a3-skala-1-200-i5219540847.html

przepraszam ,że wklejam link do aukcji ale tak było szybciej :)

co o nich sadzisz ?

Jak bys podał namiar jakiś na siebie to bym nie pisał postów z zapytaniami ....

 
31-03-15 22:19  Odp: [Relacja] Yamato z AH 1-2/2004
Witek 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

Witam Michale
W moim modelu pokład rufowy nie jest cały ryflowany, na zdjęciu z 23-04-06 14:39 widać miejsce dokąd sięga ten pokład. Pokład w moim Yamato jest wykonany tak jak w wycinance.
Jeśli chodzi o ryfle grawerowane laserowo jest to jeden ze sposobów do wykonania ryflowanych pokładów, ja w swoim modelu wyciskałem ryfle i nie będę tego zmieniał ponieważ głupio by to wyglądało. Już kilka lat temu wykonałem ryfle odlewane żywicznie które są moim zdaniem najbardziej wierne oryginałowi gdyż formy były robione z blaszek Aber-a.
Mój e-mail witekw@wp.pl

--
Pozdrawiam Witek
Na warsztacie Yamato , Scorpion, Amerigo Vespucci, Akizuki

-----------------------------------
Samoloty. Okręty, Pojazdy
-----------------------------------

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 28 z 34Strony:  <=  <-  26  27  28  29  30  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024