FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 26 z 34Strony:  <=  <-  24  25  26  27  28  ->  => 
04-03-13 11:03  Odp: [Relacja] Yamato z AH 1-2/2004
Witek 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

Witam
Widzę że relacja znowu wypłynęła powierzchnie jak nie powiem co :-) A ja znowu będę przepraszał za nic nie robienie bo mam bardzo dużo pracy zawodowej i innych zobowiązań które przesuwają prace przy Yamato na ostatni plan.
Wszystkie OPR-y przyjmuję z pokorą i obiecuję że się poprawię niestety nie wiem kiedy:-) a wierzcie mi chciałbym bardzo bo brakuje mi dłubaniny przy tym kolosie.
Grzesiek bulaje były wykonane na samym końcu a mianowicie po oklejeniu kadłuba imitacją blach rozrysowałem miejsca na kadłubie gdzie miały być bulaje, następnie wiertłem delikatnie nawierciłem otwory prawie na wylot poszycia. Następnie poprawiłem klejem cyjanem obrzeża gdyż w trakcie wiercenia poszycie odsuwało się od szpachli i pomalowałem cały kadłub na odpowiedni kolor, kadłub został przybrudzony i polakierowany matem. Gdy wszystko było wyschnięte w firmie która zajmuje się wykonywaniem reklam zakupiłem kawałek miękkiej pleksi i dziurkaczem wyciąłem z niej krążki o grubości 1,5 mm które wcisnąłem w wywiercone otwory wraz z pomalowanymi wcześniej pierścieniami imitującymi obręcze bulai. Należy pamiętać o tym aby po wywierceniu otworu na bulaj zalać go farbą na ciemny kolor a najlepiej czarny, ja nie wiem jak opuściłem kilka bulai i wygląda to nie ciekawie choć może palić się w kajucie światło bo widać jakby tam było jasno:-)
Sposób jest może i skomplikowany ale po nabraniu wprawy szybko to idzie i efekt jest zadowalający. Pleksi ta którą zakupiłem jest bardzo miękka i nie ma problemy z wycinaniem krążków a wziąłem taką grubą aby krążek w otworze nie obrócił się bo był by wtedy problem z jego wyjęciem.
Jeśli jest coś niezrozumiałego lub jeszcze nie wyjaśniłem zbyt dokładnie to pytać ja tajemnic nie mam :-)
pozdrawiam Wszystkich
Witek

--

Post zmieniony (27-12-14 03:00)

 
12-03-13 18:35  Odp: [Relacja] Yamato z AH 1-2/2004
Marek 

Na Forum:
Relacje w toku - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 1

Wiem, że zaśmiecam temat, ale potrzebuje jednego wymiaru by zaprojektować sobie gablotę )) Jak wysoki jest Yamato ?, bo chcę wiedzieć ile dać między półkami ))
Chodzi o całą wysokość modelu.

 
26-07-13 13:11  Odp: [Relacja] Yamato z AH 1-2/2004
Wikkow   

Witam. Może jakieś nowe fotki tak dla przypomnienia : )

 
04-01-14 19:04  Odp: [Relacja] Yamato z AH 1-2/2004
tomo11 

Na Forum:
Relacje w toku - 9
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Mam pytanie dotyczące wykonania poszycia, pisałeś że używasz samoprzylepnych kartek do drukarek czy imregnujesz je czymś czy nanosisz nity i przyklejasz je tylko na ten klej który mają w sobie czy korzystasz dodatkowo jeszcze z jakiegoś kleju.
I jeszcze jedno czy przy tej metodzie kadłub musi być wyszlifowany idealnie czy malutkie dziurki nierówności przykryją się tą metodą?

 
05-01-14 14:21  Odp: [Relacja] Yamato z AH 1-2/2004
Witek 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

Witam
Marek tak dawno nie zaglądałem i chyba już nie potrzebujesz wymiaru Yamato bo półki z pewnością wiszą i kto wie czy model na nich już nie stoi. :-)
A fotki niebawem będą bo teraz mam trochę malowania więc jak skończę to zdjęcia wstawię może jeszcze w tym roku:-)

Tomo11 aby wykorzystać klej z tych samoprzylepnych kartek należy kadłub mieć idealnie wyszlifowany a najlepiej jeszcze położony lakier błyszczący, wtedy papier ten przykleja się bardzo mocno. Ja takiego połysku na kadłubie nie miałem ponieważ ostatnią farbą był podkład co prawda wyszlifowany bardzo drobnym papierem ale to i tak było za mało. Musiałem odklejające się paski poszycia podklejać i do tego używałem cyjan. Po polakierowaniu uwidoczniły się zacieki na poszyciu z tego właśnie kleju ale częściowo udało mi się to usunąć.
Wszystkim życzę Szczęśliwego Nowego Roku 2014 i wielu pięknie sklejonych modeli.
Witek

--

Post zmieniony (23-02-15 18:29)

 
23-02-15 01:23  Odp: [Relacja] Yamato z AH 1-2/2004
Witek 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

Witam po bardzo długiej przerwie!
Już ponad rok minął od ostatniego postu a przy modelu jak na taki okres czasu przybyło niewiele ale od kilku miesięcy intensywnie pracowałem przy działkach 127 mm i 25 mm tych zabudowanych. Sporo przy nich nitów i drutów więc prace posuwały się powoli. Ale koniec smucenia czas pokazać to co zrobiłem.

Przepraszam za jakość zdjęć ale na chwile obecna nie jestem w stanie zrobić lepszych.
Nity przy działkach 127mm są wyciskane w kalce technicznej i naklejane na obudowę działka a w 25 mm są to kulki z cyny 0,2 mm które były wklejane w nakłuty otwór. Lufy toczone kupione na stronie wydawnictwa pana Halińskiego. Całość malowana bazą, sidoluksem, nałożone delikatne brudzenie olejnymi i na koniec matowa Pactra.
Teraz zabrałem się za szalupy i niedługo wstawię fotki.

--
Pozdrawiam Witek
Na warsztacie Yamato , Scorpion, Amerigo Vespucci, Akizuki

-----------------------------------
Samoloty. Okręty, Pojazdy
-----------------------------------

 
23-02-15 08:28  Odp: [Relacja] Yamato z AH 1-2/2004
stary 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 4
Galerie - 1


 - 2

No cóż, na tegoroczne Oscary nie zdążyłeś ale do następnych jesteś przeze mnie nominowany.
Znakomita robota.

--
Ukończone
HMCS AGASSIZ
Okręt WOP
Holownik portowy
KOMINTERN ciągnik gąsienicowy






 
23-02-15 08:36  Odp: [Relacja] Yamato z AH 1-2/2004
Sven 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6


 - 3

To teraz Wałbrzych jest coraz bardziej uzbrojony ;) To też nowe otwarcie jak te drogi wlotowe do Wałbrzycha wyremontowane od strony Świebodzic, pięknie, gładko i przyjemnie dla oka, świetna robota!

--
Sven

HMS Ark Royal

 
23-02-15 09:29  Odp: [Relacja] Yamato z AH 1-2/2004
Tyr 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

O matko :D jeszcze tyle przede mną:D świetna robota:D

 
23-02-15 09:38  Odp: [Relacja] Yamato z AH 1-2/2004
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Witam,toś pojechał,sliczności,pozdrawiam Marek



--
W budowie | R17 Halny Błyskawica 44 | IJN Hiei

Ostatni obiekt westchnieńWarspite] Modele pozaregulaminoweŻaglowce
Garland

Trałowceproj 254
Ostatnie moje zabawy starym 'RC"Prdro Gual

R/G Kuter Elko 80 I Statek Ewa I Czołg T55A I Statek Ratowniczy R 27 Cyklon I Schnellboot S132 WAK I Ścigacz S2 I ORP Dragon i ORP Dzik I ORP Grom 1940 I kuter Vosper 72 I ORP Garland

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 26 z 34Strony:  <=  <-  24  25  26  27  28  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024