FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 4Strony:  1  2  3  4  ->  => 
13-02-06 11:11  [Relacja] Bismarck - AH
Rafik 



Na Forum:
Relacje w toku - 9
Galerie - 4
 

Witam

Długo nic nie pokazywałem, ale to nie znaczy że nic nie grzebię w zaciszu domowej modelarni - nie idzie to tak szybko jak bym chciał i nie w takiej jakości jak koledze Saburo - ale jakoś idzie do przodu.
Na wstępie muszę przyznać, że model Bismarcka opracowany przez wydawnictwo AH - lekko mówiąc przerósł moje możliwości modelarskie. Model wydany i opracowany jest tak że nie wybacza najmniejszych błędów jeżeli chodzi o sklejania - jak coś jest nie tak to jest ewidentna wina modelarza :) - czyli moja :)

Dobra koniec pisania - prosze oto efekty - prabnę nadmienić że nadbudówki stoją lużna na pokładnie nie są przyklejone :), niektórym elementom brakuje jeszcze retuszu - ale niedługo wszystko bedzie kończone i przytwierdzane na stałe.

Pozdrawiam
Rafik











--



Post zmieniony (13-02-06 11:38)

 
13-02-06 11:17  Re: BISMARCK - relacja foto
Saburo 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5
 

Nareszcie można zobaczyć jak wygląda Bismarck z żółtymi dachami wież wprost z wycinanki.

--
Pancernik Nagato
Superpancernik GrossDeutschland
Pancernik Bismarck

 
13-02-06 11:26  Re: BISMARCK - relacja foto
MichałCh 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Witaj,

Dzięki za zdjęcia.
Ogromny model ;-)

Nie rezygnuj bo koniec i sukces (ładnie Ci idzie) niedaleko

 
13-02-06 11:27  Re: BISMARCK - relacja foto
Bartosz 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 4
Galerie - 1


 - 1

Relacja otwierała mi się 5 minut, ale warto było poczekać :-)
bismarck wychodzi super, z przyjemnością ogląda się Twoja prace .
Może wstawisz miniaturki tych fotek?

--
Pozdrawiam
_____

 
13-02-06 11:30  Re: BISMARCK - relacja foto
Szeryf 

Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 3
 

O w mordę!!! Ale cudo!!! Czy mi się wydaje, czy deskowałeś pokłady?

Tak jak Bartosz sugerowałbym Ci wstawienie miniaturek- większość zdjęć jest szersza od monitora;-)
Pozdrawiam

--



Post zmieniony (13-02-06 11:54)

 
13-02-06 12:23  Re: BISMARCK - relacja foto
Kojak 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 4
Galerie - 6
 

No no no - byłem zobaczyłem - będę śledził dalej. Jeszcze jakbys wrzucił jakąś fotke części podwodnej :):)

--
PozdrawiamKojak

 
13-02-06 13:21  Re: BISMARCK - relacja foto
syjek 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 2
 

Eeeeeelegancko ...
:)))

--
Pozdrawiam
Sylwek

KONCERN modelarski MO ;-)
Speedway Fan ORZEŁ ŁÓDŹ

 
13-02-06 13:27  Re: BISMARCK - relacja foto
Batman 

 

Skleić w końcu Bismarcka to moje marzenie...
Podoba mi się to wykonanie:)
Pozdrawiam

--


Bogwie schodzą by o mnie walczyć. Nie mam kompetencji by im wierzyć...

... I TYLKO MILCZĄ KAMIENIE...
a poza tym mam do oddania kilka kucyków rasy trojan
www.animals.org.pl

 
13-02-06 13:59  Re: BISMARCK - relacja foto
Keith   

Ogromny model ale i duży znak zapytania. Będzie ładna, duża, dobrze sklejona zabawka, czy też dobry model redukcyjny Bismarcka???
Te żóte dachy wież artyleryjskich, które zauważył "Saburo" piekielnie dokładnie umiejscowiają okręt w czasie!!!
Pomalowane tak zostały 26 maja i takie były do tragicznego końca, czyli przez około jedną dobę (27.O5.1941r. ~g.10.39).
Niestety, do tegoż czasu Bismarck "zaliczył" już trzy trafienia pociskami 356mm. i jedno trafienie torpedą lotniczą /przed północą 25 maja}. Odpuszczam już następne trzy trafienia torpedami Swordfishów, jako że było to dopiero 26 maja około g.20.50 a tym samym następne skutki dalszej jego "egzekucji".
I tu mam pytanie. Czy będzie to model redukcyjny Bismarcka odwzorujący wygląd pancernika w dniu 26 maja, a więc z widocznymi uszkodzeniami, prowizorycznymi plastrami uszczelniającymi i śladami nawigacyjno-bitewnej eksploatacji, czy też należałoby napisać na "tabliczce" - "Tak wyglądałby Bismarck w dniu 26 maja 1941 roku gdyby nie stoczył pojedynku z "Hood'em", "Prince of Wales'em" i.... powiedzmy resztą".
Tyle, że gdyby nie ta walka, to nie zmierzałby do Brestu i nie malowano by dachów wież w celu ułatwienia identyfikacji spodziewanej odsieczy Luftwaffe.
Tu widzę problem, ponieważ model redukcyjny nie odtwarzajacy rzeczywistego wyglądu swojego pierwozworu, tym samym przestaje być jego modelem.
Pozdrowienia!

 
13-02-06 14:09  Re: BISMARCK - relacja foto
Rafik 



Na Forum:
Relacje w toku - 9
Galerie - 4
 

Keith - twoje pytanie powinno być raczej skierowane do wydawcy modelu nie do mnie :)

rozumiem co masz na myśli - przeszło mi to przez głowę ale ........

jezeli chodzi o to czy będzie to model ze znakami po bitwie - stanowczo nie - staram się zbyt mocno nie odbiegać od tego co opracował autor modelu - jeżeli ta odpowiedź xię zadowoli - to tak będzie to mogel który ma przedstawiać jakby wyglądał bismarck gdyby dotarł do portu nietrafiony :)

Podoba mi się to jak zrobił to Saburo - kożystam z jego doświadczeń - ale proszę nie porównywać poziomów jakie reprezentujemy - ja jestem sklejaczem - a Saburo miłośnikiem - innaczej traktujemy modelarstwo.
Miałem pomalować dachy wież ale po pierwsze nie wychodzi mi to tak jak Robertowi a po drógie chciałem zostawić to tak jak opracował autor aby było widać różnicę pomiędzy tym co robię ja a tym co robi Robert - właśnie między innymi z tego wzgledu miałem na forum nie publikowac tej relacji ponieważ to co robi robert powala na ziemię a moja robota to raczej łapanie doświadczenia.

Pozdrawiam

--

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 4Strony:  1  2  3  4  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024