FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 
05-02-06 20:25  [Relacja] Renault R-35 z MM
Tomasz K. 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 6
Galerie - 55


 - 11

Sesja , sesja ...i prawie po sesji bo mam jeszcze zaległości ; - ) , a dla relaksu od całego systemu jak i F 16 postanowiłem sie zabrać za coś pozornie łatwego , ale okazało sie inaczej . Otóż tworem tym jest Renault R-35 z Małego Modelarza wydany wrześniem 1984 r. w malowaniu francuskim z 1940 roku ( i w takowym zamierzam go robić ) :


Spokój i relaks zastąpiło zdziwienie gdy porównałem wycinankę z prawdziwymi planami oraz zdałem sobie sprawę z pracy jaka mnie czeka (ale o to w końcu chodzi) . Postanowiłem więc lepić kadłub z kserówek naklejonych na tekturę 1mm w celu zeszlifowania krawędzi . Na pierwszy ogień poszła wieża :



No i przyznam sie że jest to mój pierwszy , (zainspirowany ) w pełni przeze mnie waloryzowany model ; - )) . Dalej zabrałem sie za kadłub który też wzmocniłem :



A tak wygląda na chwile obecną , ewentualnie dalsze poprawki mile widziane ; - ) :



Dalej poza paroma niewinnymi szczegółami czeka mnie układ jezdny . Czy skończę kiedykolwiek tą relacje ? nie wiem ale spróbuje .

Pozdrawiam !!!

--

Pozdrawiam!
Po za klejeniem - malarstwo i rysunek http://sabbstone.deviantart.com/

Post zmieniony (13-08-07 00:08)

 
05-02-06 20:37  Re: [Relacja] Renault R-35 z MM
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

Fajnie, że robisz te "cacko", zawsze mnie te brzydactwa francuskie "siem" podobały:)
Ale coś szybko Ci poszło - kilka dni temu pytałes o kamuflaż, a tutaj proszę - już połowa modelu:) Hihi:) Troche szkoda tylko, że zdjęcia niespecjalnej jakości:/

A poważnie to mam pytania :

1. Czy wieża była tylko szlifowana (chodzi o same kanty), czy jeszcze coś przerabiałeś?
2. Jakie poprawki, walorkę (oprócz malowania) wprowadzałeś do kadłuba - też szlifowanie krawędzi?
3. Jak zamierzasz wykonać gąsienice?

Pozdrawiam

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
05-02-06 20:59  Re: [Relacja] Renault R-35 z MM
Tomasz K. 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 6
Galerie - 55


 - 11

StuG już odpowiadam !
1. poza szpachlowaniem robiłem wizjery
2. poprawiłem elementy z tyłu kadłuba , mi. mocowania tylnych kół napinających ( których nie było ) , poprawiłem pokrywy i zaokrągliłem parę elementów
3. I tu jest pies pogrzebany - próbowałem opracować własne ogniwa ale nie jest to łatwe , myślę zrobić (tymczasowo) poprzerabiane paski

Jeśli chodzi o czas ... budzę sie o ósmej i nie wiem kiedy druga w nocy się robi : - ) . Zdjęcia postaram sie robić lepsze !

Pozdrawiam !

--

Pozdrawiam!
Po za klejeniem - malarstwo i rysunek http://sabbstone.deviantart.com/

Post zmieniony (13-08-07 00:09)

 
05-02-06 21:49  Re: [Relacja] Renault R-35 z MM
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Widziałem gdzieś ostatnio zdjęcia egzemplaża muzealnego ( MILITARIA? ) i właśnie się zastanawiałem , jak wykonać tak wąskie ogniwka jako osobne...
Mordercze zadanie ... ;-)

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
05-02-06 22:33  Re: [Relacja] Renault R-35 z MM
Tomasz K. 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 6
Galerie - 55


 - 11

Też sie zastanawiam . Na razie próbuje coś wymyślić , czas pokaże ;)

Pozdrawiam !

--

Pozdrawiam!
Po za klejeniem - malarstwo i rysunek http://sabbstone.deviantart.com/

Post zmieniony (13-08-07 00:10)

 
05-02-06 23:43  Re: [Relacja] Renault R-35 z MM
Toff 



Na Forum:
Galerie - 11


 - 3

Jak sobie przypominam ten model (też malowany i szlifowany tu i ówdzie), to właśnie układ jezdny mnie pokonał. O ile wózki jakoś wymęczyłem (choć pozostawiały wiele do życzenia - nie wiem na ile to moja wina, a na ile opracowania), o tyle gąsięnice mnie dobiły, jako że w niczym nie przypomniały oryginału. Poddałem się, a model pokrył się kurzem stojąc na szafie, aby finalnie trafić do śmieci.

Oby Tobie poszło lepiej.

--
Pozdrawiam
___________________________

 
06-02-06 18:08  Re: [Relacja] Renault R-35 z MM
Tomasz K. 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 6
Galerie - 55


 - 11

Wątek trwa dalej . Zabieram sie w końcu za układ jezdny . Na pierwszy ogień poszły koła napędowe , nad którymi ślęczałem cały dzień , gdyż wymagały dużo własnej inwencji , np.dorabianie brakujących zębów ( chyba niema już sensu wytykanie błędów , bo bez planów do niego ani rusz )
A oto dzisiejszy efekt , bez poprawek i retuszu :



Pozdrawiam !

--

Pozdrawiam!
Po za klejeniem - malarstwo i rysunek http://sabbstone.deviantart.com/

Post zmieniony (13-08-07 00:10)

 
07-02-06 12:50  Re: [Relacja] Renault R-35 z MM
Tomasz K. 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 6
Galerie - 55


 - 11

Dalej pod skalpel poszły koła główne :



Apropo jakości zdjęcia , trochę mi sie łapy trzęsą ( przed egzaminami ;)

Pozdrawiam !

--

Pozdrawiam!
Po za klejeniem - malarstwo i rysunek http://sabbstone.deviantart.com/

Post zmieniony (13-08-07 00:11)

 
08-02-06 15:45  Re: [Relacja] Renault R-35 z MM
Tomasz K. 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 6
Galerie - 55


 - 11

No ! Koła skonczone !



Teraz tylko wózki , reszta wyposażenia i tylko ( ? ) gąsienice ; - I

I Dla tych , którzy kiedyś sie na niego zdecydują prawdziwe mocowanie wózków do kadłuba :



gdyż w modelu jest zupeeeełnie inne

Pozdrawiam !

--
Pozdrawiam!
Po za klejeniem - malarstwo i rysunek http://sabbstone.deviantart.com/

 
09-02-06 22:46  Re: [Relacja] Renault R-35 z MM
Tomasz K. 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 6
Galerie - 55


 - 11

Na szczęście wygospodarowałem jeszcze dziś troche czasu i zabrałem sie za robienie wózków . Narazie prócz kół powstały amortyzatory . A że w naturze wglądały innaczej zrobiłem je od podstaw , oto one ( przed malowaniem ) :



Pozdrawiam !

--
Pozdrawiam!
Po za klejeniem - malarstwo i rysunek http://sabbstone.deviantart.com/

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024