FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 6Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 
04-02-06 14:10  [relacja/galeria] IJN Kiji
panczo 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2
Galerie - 4
 

Witam
Rozpoczynam relacje z budowy okrętu japońskiego IJN Kiji.

HISTORIA :
Torpedowiec KIji przydzielony do 11 Dywizjonu Torpedowców brał udział w licznych konwojach : 01-05.02.1941 konwój z Makao do Camranh Bay , 11-17.05.1941 konwój z Manila do Tsingato, 24.09.1943 konwój z Surabaya do Amkbon, 4.05.1944 opuścił Ambon aby eskortować konwój Western New Guinea. W 1941 dołączył do blokady Manili . 1.03.1941 brał udział w operacji San Jose'a, od 9.03.- 9.04. w operacji Cebu Island. 14 kwietnia 1943 odniósł duże uszkodzenia podczas ataku powietrznego, uciekł do Saumlaki. Od 28.04-07.05 1943 przebywał w naprawie w Surabaya. W 1944 ponownie został zaatakowany niedaleko Manokwari. W 1945 r. torpedowiec Kiji poddałsię w Surabaya.
20 lutego 1946 r. skreślono go z listy japońskiej marynarki woejnnej. Później był używany jako okręt repartriancki. 3 września 1947 roku Kiji przekazano ZSRR.

1. Kadłub.
Budowa kadłuba przebiegała w większości bezproblemowo. Części składowe szkieletu pasowały do siebie bez problemu. Kiedy już miałem je poskładane do kupy. Nałożyłem pierwszą warstwe poszycia dolnego i do piero na nie kładłem włąściwe poszycie. Dzięki temu udało mi się uniknąć wszelkich zapadnięć na poszyciu. Burty pasowały bardzo dobrze. Nie było najmniejszego problemu. Uważam jednak że powinny być dłuższe aby w razie czego można było odciąć kawałeczek, a tak przy dziobie troszkę się mocowałem aby to ładnie zgrało. W modelu wykonałem miedziane okucia na bulajach. A także z jednej strony drabinki. Z drugiej niestety podczas montażu wydażył się przykry wypadek, w związku z czym musiałemto troszeczke podmalować. i nie w głowie już mi były drabinki. Przy budowie steru i napędu też nie było problemów. Śruby pomalowałem mosiężną farbą.








--



Post zmieniony (23-05-07 15:27)

 
04-02-06 14:31  Re: [relacja] IJN Kiji
Batonus 



Na Forum:
Relacje w toku - 12
Relacje z galerią - 25
Galerie - 16


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 10

Grupa: QWKAK

Kto to wydał?
[autocenzura]
Autor lepiej skadrował zdjęcia i uwaga już jest nie na miejscu :-)

Fejs - zbuk: Tomek Szejnoch, w robocie: Cutty Sark
Zazdroszczę owadom - w makro są doskonałe.


Post zmieniony (04-02-06 18:35)

 
04-02-06 14:38  Re: [relacja] IJN Kiji
Witek 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

Model wydal Answer. Czekamy na dalszy ciąg. I lepsze fotki.

--
Pozdrawiam Witek
Na warsztacie Yamato , Scorpion, Amerigo Vespucci, Akizuki

-----------------------------------
Samoloty. Okręty, Pojazdy
-----------------------------------

 
04-02-06 15:38  Re: [relacja] IJN Kiji
Kat 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 7
Galerie - 16


 - 8

Bardzo ładna podłoga :) Te klepki to dąb? Są tylko lakierowane czy jeszcze czymś woskowane? A model trochę słabo widać....

Pozdrawiam

--
_________________
Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz

"Nie ma ludzi niewinnych, są tylko źle przesłuchani"- Felix Dzierżyński

Makro: HSW Ł-34 , IS-3 , BTR-80, ORP Grom II
Mikro: 2S19 Msta, Man 7t , M1070 HET, Fiat 126p

Moja strona: http://maciek-kat.cba.pl/

 
04-02-06 16:31  Re: [relacja] IJN Kiji
Kojak 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 4
Galerie - 6
 

A mnie się wydaje, że jadłub ciut sie skręcił w osi podłużnej i przypomina mały łuk (zdjecie2 i 3) Proszę, daj zdjęcie z "lotu ptaka" Niestety, jeżeli to prawda juz tego nie poprawisz.

--
PozdrawiamKojak

 
04-02-06 16:32  Re: [relacja] IJN Kiji
panczo 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2
Galerie - 4
 

Dzięki Kat :-)) nie wiem co to za drewno podłoga ma swoje lata. A tak na poważnie to wykadruje te zdjęcia i podmienie. Rzeczywiście nie pokazują za wiele.

--

 
04-02-06 18:28  Re: [relacja] IJN Kiji
ssebittro 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1


 - 1

Niestety poszycie na ostatniej fotce wygląda jak "droga przez męke" . Może ostro zabrzmiało ale szczera prawda . Więcej staranności podczas formowania elementów .

--

Teoretyk ostatnio...

 
04-02-06 18:48  Re: [relacja] IJN Kiji
panczo 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2
Galerie - 4
 

No więc tak zdjęcia podmieniłem i odpowiadam:
Kojak - patrzyłem z lotu ptaka na Kiji i nie wydaje mi się ażeby dostał kopa, ale mogę się mylić. Jutro zrobię zdjęcie (przy świetle dziennym) "z lotu ptaka" i będzie można ocenić.
Sserbito- dzięki za opinię. Postaram się w dalszym ciągu lepiej formować elementy. Zdaję sobie sprawę z tego że model przy innych wymiataczach wypada beznadziejnie, ale takie opinie jak Twoja najbardziej zachęcają do roboty. Dzięki :)

--

 
04-02-06 20:37  Re: [relacja] IJN Kiji
exitus 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 1
 

Fakt dostał kopa
Pewnie od Chucka Norrisa z półobrotu :P
Sorki musiałem to napisać ponieważ moda na Chucka i mi sie zaczyna udzielac :):):)
Ale zaglądam tutaj z 2 powodów: po 1 primo Kiji tez mam zamiar stworzyć kiedyś (jak Tone skoncze ktory juz blizej jak dalej:) ) a po 2 primo Panczo jesli sie nie nyle jestes z Przemysle wiec jakby nie patrzec jestesmy dalekimi sąsiadami (ja jestem z Niska -130 km...)
Pozdrawiam

 
04-02-06 20:49  Re: [relacja] IJN Kiji
panAdas 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 6


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

Panczo, jestem poważnie zawiedziony. Jeden z nielicznych przedstawicieli opcji gąsienicowej z dużymi nadzejami na przyszłość, i Ty się, chłopie bierzesz za jakieś "utki"???
No dobra, emocje opadły, niech Ci będzie. Tylko zrób to ładnie!

--
------------------------------------------------------------------------
Stocznia im. Dzikich Wielbłądów

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 6Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024